Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak zahamować lekkie natręctwo ?


devnull

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu, raz na jakiś czas mam natręctwo polegające na "miętleniu" językiem o zęby,

jakby doszukuje się na siłę niedoskonałości i szukam na zębach jakiejść ostrej krawędzi która

mnie drażni, ostatnio stomatolog ładnie mi wszystko spiłowała, ale nawyk pozostał.

Łapię się na tym kiedy mam wolną chwilę, np. jadę metrem i dotykam językiem tylnych zębów,

potem powtarzam i potwarzam aż w końcu nie mogę przestać.

To strasznie męczące i nie wiem jak tego się pozbyć, a język mnie już boli od tego i ogólnie

jest to bardzo uciążliwe,.

Leki biorę ale wiem, że istnieją psychologiczne metody na zniwelowanie tego, znacie jakieś metody

na odwrócenie uwagi ? Jak próbuję się powstrzymać to pojawia się lekkie napięcie i sygnał w głowie,

że coś jest nie na miejscu i znowu wracam do natręctwa, kiedyś musiałem ciągle sobie włosy poprawiać,

bo chciałem by było równo, ale jednak natręctwo z zębami jest dla mnie najbardziej wkurwiające.

 

Nawet jak to piszę to mielę tym jęzorem jakbym był jakimś sadomaso.

 

Z góry dzięki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurde aż mi serce zadrżało :D Mam całkowicie to samo jak zacząłem czytać temat też to robiłem, jakoś nie zwracałem na to uwagi. Gdy doszedłem do słów ""miętleniu" językiem o zęby" zorientowałem się o tym że przecież w tej chwili również to robię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że muszę dotknąc językiem każdego zęba, czyli robię okrążenie na górze objeżdżam językiem dookoła dotykając wszystkie zęby potem powtarzam na dole, ale jak uda mi sie zrobic wszystko prawidłowe to mam spokój i kończe, chyba że nie dotknęłam jakiegoś zęba. Podobnie mam z palcami u rąk opuszkiem kciuka muszę dotknąc każdego palca jak zrobie po jednej rundce to przestaję, jak omine palec zaczynam od początku troche mi nie pasuje wtedy że jednej ręce mam więcej okrążeń niż w drugiej, wtedy mówię sobie w myślach wszystko kasuję i zaczynam od nowa, udaję mi się i kończę, kiedyś robiłam to częściej teraz rzadko samo przeszło. zaqzax-3, tobie współczuję, mnie tak to nie męczy ale gdybym miała w kółko to robic byłoby ciężko, życze wytrwałości, teraz mam natrętne myśli dla mnie dramat. Ale mamy dziwactwa..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest częściowo to że o tym się myśli. Równie dobrze za natręctwo można by uznać oddychanie. Przecież nie możesz przestać. I tak właśnie jest, jak się zorientujesz że oddychasz to możesz mieć potrzebę żeby to kontrolować, możesz się bać że zapomnisz o tym. Podobnie jest z mruganiem. Wiedziałeś że mrugasz, zanim zwróciłem na to uwagę? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienie Sertraline na Escitalopram, bo to wlasnie Sertra u mnie nasila natrectwa, po Esci tego nie było.

 

W moim przypadku sertralina strasznie nasilała natrectwa. To troche dziwne, bo wielu osobom z nn zwykle pomaga.

Na ecitaloparmie też nie było tak różowo.Ale napewno lżej niz na sercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3 pomysl sobie ze zaraz pomietlisz jezykiem i z kazda chwila przedłuzaj np ze zaraz to zrobisz po chwili znow tak sobie powiedz i postar sie wstymywac od tego jak juz niebedziesz mogl nerwowo wytrzymac to pomietl tym jezykykiem ale postar sie to odwlekac ja tak robilam z myciem rak dzis juz praktycznie jestem zadowolona biore perazyne 0.25mg i seronil 10mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×