Skocz do zawartości
Nerwica.com

brzydki czlowiek?


Pieprz

Rekomendowane odpowiedzi

A czesto bardziej zadowoleni od tych pieknych, bo stan dobrostanu psychicznego dyktuje psychika i jej uwarunkowania a nie wyglad zewnetrzny.

dokłądnie. Poza tym często to właśnie ładni ludzie mają obsesję na punkcie swojego wyglądu i wyższe wymagania z tym związane. A wyższe wymagania zawsze wiążą się z częstszym zawodem, czyli gorszym samopoczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że wiele osób mało atrakcyjnych ma z tego powodu kompleksy, czy nawet problemy psychiczne, problemy ze znalezieniem partnera i samoakceptacją. Oczywiście nie wszyscy ale mówienie o tym że brzydcy są szczęśliwsi od ładnych jest błędne statystycznie rzecz biorąc ładni ludzie mają bardziej udane życie, odnoszą sukcesy większe od tych nie atrakcyjnych choć uroda nie jest kryterium determinującym co najwyżej może trochę pomóc a jej brak zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np większośc zwłaszcza dziewczyn z dużą nadwagą ma problemy z sammoakceptacją , psychika bo od dzieciństwa są obiektem drwin, kpin, są olewane i wyszydzane przez większość chłopaków i przez koleżanki pewnie też i jak taka osoba ma być zdrowa psychicznie, mieć normalną samoocenę oczywiście zdarzają się wyjątki ale większość prowadzi nieszczęśliwy żywot albo katuje się dietami.a swoje szczęście uzależniają od wagi ciała. Facetów to też dotyczy ale trochę w mniejszym stopniu bo wygląd nie jest aż tak ważnych u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd ma drugorzędne znaczenie. Często ci "wieśniacy" dużo bardziej praktycznie podchodzą do życia i wyglądem się nie przejmują i mogą z życia brać to co chcą. Mi jakoś bycie przystojnym nigdy ni pomagało kiedy byłem pełen kompleksów i nieśmiały, a potem przyszła nerwica i teraz dobrze wyglądam tylko od czasu do czasu, zazwyczaj źle.

 

Odnośnie ludzi, którzy nie są ładni, albo są mniej urodziwi niż średnia to ja poznałem w życiu 2 dziewczyny, które mnie strasznie pociągały, a nie były urodziwe wcale. Za to każda miała magnetyczną osobowość, która dodawała im +100 do urody. Były niesamowicie interesujące i sam się dziwiłem, że tak pozytywnie je postrzegam, i że mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno kwestia akceptacji swojego losu, mam kuzyna inwalidę, a jest do tego stopnia szczęśliwszy niż ja że aż mi głupio kiedy z nim gadam.

też tak się zdarza ale wielu inwalidów siedzi w domu z niego nie wychodząc są zgorzkniali i czują się pokrzywdzeni przez los

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak się zdarza ale wielu inwalidów siedzi w domu z niego nie wychodząc są zgorzkniali i czują się pokrzywdzeni przez los

nie da się z tobą gadać, wszędzie widzisz tylko minusy

a od kiedy stwierdzenie faktu że dla wielu bo przecież nie napisałem że dla wszystkich niepełnosprawność jest ograniczeniem i źródłem życiowych frustracji jest widzeniem tylko minusów.

Są nawet psycholodzy, terapie wyspecjalizowane w pomocy dla osób niepełnosprawnych czyli jednak dla wielu ich niepełnosprawność jest poważnym problemem nie tylko stricte fizycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nieuleczalnym pesymistą pewnie optymistycznie nastawionych ludzi to może denerwować ale co zrobić jestem taki od urodzenia ;)

 

No naszego Pieknego Carlosa to powinien ktoś porządnie szturchnąć dla otrzeźwienia,najlepiej jakaś kobita :P

 

a chyba taki podział na brzydki-ładny troche bez sera,nie znam przypadku ze komus uroda realnie pomogła/zaszkodzia w życiu,no chyba że ktoś szuka sponsoringu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często wygląd łączy się z samooceną. Jak ktoś ma niską i o siebie nie dba to nawet jakby miał ładną urodę, ładne rysy twarzy to i tak mógłby być nieatrakcyjny dla otoczenia.

Często jest tak że: podobam się sobie = podobam się innym. Niestety działa to też w przeciwnym kierunku.

 

A co do 'brzydkich ludzi' (do których sam się chyba zaliczam ;)) to zdarza się że w pierwszym wrażeniu ich oceniam z powodu wyglądu ale później zwracam uwagę raczej na to jakimi są osobami a wygląd przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd ma drugorzędne znaczenie. Często ci "wieśniacy" dużo bardziej praktycznie podchodzą do życia i wyglądem się nie przejmują i mogą z życia brać to co chcą. Mi jakoś bycie przystojnym nigdy ni pomagało kiedy byłem pełen kompleksów i nieśmiały, a potem przyszła nerwica i teraz dobrze wyglądam tylko od czasu do czasu, zazwyczaj źle.

 

Też się z Toba zgodze. Znam mało atrakcyjnych ludzi, którzy wiodą szcześliwe życie zarówno towarzyskie jak i prowadza własne biznesy i na codzien nie myslą o swoim wygladzie tylko działaja perspektywicznie, cos osiągają, wierza w siebie, mają szczesliwe rodziny, pracują.

Ja wyglad niby mam ok a co z tego jak w siebie nie wierze, mam nerwice. Jakoś niespecjalnie wygląd pomaga w osiągnieciu szczescia a raczej to co napisałam w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×