Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Bierze to ktos z was jakie macie doswiadczenie,

 

ja brałem wczesnniej seroxat, cos naprawde dobrego (mi pomoglo) nie uzaleznia i wogole w porownaniu z hydroksyzyna alfobanem

 

etc... brałęm z 10 miesiecy a teraz to,,, dzis mam doła i to mega, ale ja juz jestem po stronie ciemosci swego istnienia....

 

potrzebuje powietrza słonca gór i bliskiej osoby....... pozdro

 

wam

 

Temat przeniesiony do subforum 'Leki' (dop.

 

Lith)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralem pernazyne rok temu przez tydzien starsznie

 

mnie otepiala czulem sie jakby ktos podal mi jakas amfe albo cos po czym nie wiedzialem co sie dzieje. Tydzien temu dostalem

 

seroxat, to samo, dol, otepienie. Odstawili mi po 3 dniach teraz tylko tranxene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pernazyne ale nie pamiętam żeby jakoś negatywnie na

 

mnie działała. To zależy od tego ile czasu ją bierzesz, jeśli niedługo, to najprawdopodobniej ci przejdzie, a jeśli ciągnie

 

ci się to dłużej, to idz z tym do lekarza. Możesz też go poprosić o sulpiryd - podobnie działa, zresztą on najlepiej bedzie

 

wiedział. Napisz jakie konkretnie masz objawy

 

Aha pernazyna podobno działa dopiero po naprawde długim czasie

 

zażywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pernazyne ale nie

 

pamiętam żeby jakoś negatywnie na mnie działała. To zależy od tego ile czasu ją bierzesz, jeśli niedługo, to

 

najprawdopodobniej ci przejdzie, a jeśli ciągnie ci się to dłużej, to idz z tym do lekarza. Napisz jakie konkretnie masz

 

objawy

JESTEM OSPAŁA ZMĘCZONA TRZĘSE SIE NIC MNIE NIE INTERESUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neuroleptyk

poprawia ogólne działanie mózgu

działa

 

lekko przeciwdepresyjnie

dobrze uspokaja

 

wady:

 

dziwne reakcje uboczne

długi okres

 

zaadoptowania

1opinia forumowicza

Rok temu brałem lek

 

antydepresyjny. W początkowej fazie brania leku przez 3 miesiące pomógł mi w tym stopniu, że zacząłem normalnie żyć.

 

Potrafiłem już normalnie rozmawiać z ludzmi, nie zwracając uwagi i nie zaprzątając swoich myśli urojeniami.

 

 

2

Pernazyna - ona na sen nie jest specjalnie przewidziana, jest od czego innego, jednak

 

usypia

 

to znalazłam w internecie. nie wiem czy to ci pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESTEM OSPAŁA ZMĘCZONA TRZĘSE SIE NIC MNIE NIE

 

INTERESUJE

To niestety normalne przy lekach antydepresyjnych (i samej deresji). Jak i to że piszesz dużymi

 

literami :wink::wink: Bądz cierpliwa BEATO, mówie ci pernazynka jest długoterminowa.

DZIEKI ZA

 

POCIESZENIE :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pernazyna to lek który przepisywany jest przy chorobach

 

psychicznych , psychozach wszelkiego rodzaju omamach słuchowych, wzrokowych i węchowych.Moja babcia chorowała na

 

Parafrenie-to choroba psychiczna,chodziłam z nią do psychiatry i stąd wiem na co ten lek działa.A czy przy nerwicy też się go

 

podaje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pernazyna to lek który

 

przepisywany jest przy chorobach psychicznych , psychozach wszelkiego rodzaju omamach słuchowych, wzrokowych i węchowych.Moja

 

babcia chorowała na Parafrenie-to choroba psychiczna,chodziłam z nią do psychiatry i stąd wiem na co ten lek działa.A czy

 

przy nerwicy też się go podaje???

Zazwyczaj leki są "uniwersalne". Fluanxol dla przykładu potrafią łykać

 

nawet ludzie chorzy na padaczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, drodzy forumowicze. Kto bral? Jakie opinie?

 

Biore 50mg rano i 50mg wieczorem

 

Ulotka jest wielkosci plakatu z Play-Boya :D, jest to neuroleptyk starej generacji z masa efektow ubocznych :/

 

Mnie po nim strasznie suszy, wypijam kilka litrow wody dziennie :lol:

Wszyscy mysla, ze na kacu jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam perazynę 25mg w południe i 50 mg na noc.Nie miałam żadnych skutków ubocznych , zażywałam 3 m-ce ale odstawiłam sama(zażywając chyba lepiej spałam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam perazynę 25mg w południe i 50 mg na noc.Nie miałam żadnych skutków ubocznych , zażywałam 3 m-ce ale odstawiłam sama(zażywając chyba lepiej spałam)

 

Nie czulas sie po niej senna?

Nie bolala Cie glowa po zapaleniu papierosa (jesli palisz ;))?

 

W sumie to logiczne, perazyna jest antagonista receptorow dopaminowych D1, D2, a nikotyna dziala odwrotnie do niej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Przypadkowo znalazłam wasze forum. Od kliku dobrych lata borykam się z lękami i nerwicą. Przez 2 lata było już bardzo dobrze, wystarczała mi tylko terapia i hydroxyzina, a teraz wpadłam ponownie w nerwice, mam straszne lęki – objawia to się uczuciem nieobecności, mam nieprzyjemne odczucia których się bardzo boje, nie mogę chodzić do szkoły, a jeśli już tam dotrę to wytrzymuje tylko ok.. 2 godz. Bo coś się ze mną dzieje. Byłam u lekarza - od 2 tygodni łykam pernazyne teraz zwiększył mi dawkę, a ja nie czuje się lepiej, wręcz odwrotnie, coraz częściej pojawiają mi się napady paniki z którymi nie mogę sobie poradzić. Lekarz twierdzi że to nie po leku, mam wspomagająco, (doraźnie) Cloranxen ale w tej chwili nie widzę, zadnej perspektywy wyjścia i bardzo się martwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pernazynę dostałam kiedys w szpitalu , lek ogólnie dobrze tolerowałam żadnej senności ,otępienia itp, jedynym skutkiem ubocznym było produkowanie mleka, może dlatego że byłam rok po urodzeniu syna , choć nie karmiłam go juz pół roku ,ale po tym leku znów mialam mleko i lekarz odstawił mi go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialam sie zapytac czy ktos z was biorac pernazyne pil alkohol?Ja biore ja od 3 miesiecy w dawce 75mg na dzien i dotad nie pilam zadnego alkoholu.W sierpniu biore slub i chcialabym napic sie lampki szampana i jakiegos winka ale nie wiem czy wszystko bedzie ok.Wogole mam straszna ochote na piwo ale nie wiem czy wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mi lekarz przepisał pernazynium 25mg, jak przeczytałam ulotkę to sie przestraszyłam, a tak poza tym to ja mam depresje, nerwice i leki paniczne, a z tego co wyczytałam na ulotce lek jest podawany w leczeniu schizofrenii, czy czasem mój lekarz sie nie pomylił, a tak poza tym to mam podwyższony poziom prolaktyny a na ulotce od pernazinum tez jest o tym wspomniane ze należy zachowac szczególną ostrożność gdy stwierdzono u pacjenta guza zależnego od prolaktyny, no i mówiłam o tym lekarzowi gdyz ja takiego guza mam na lewiej piersi. no i co teraz brac czy nie brac lek?? za wizyte prywatna troche zapłaciłam i właściwie nic nie wiem odnośnioe swoich leków. a tak po zatym to podczas brania pernazxinium nalezy unikać słońca, tzn ze w wakacje mam sie nie opalać?? masakra, no i co z piciem mleka, kawy, herbaty, soków owocowych, boshe cóż za idiotyczny lek, czy ktoś z was go wogóle bierze????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paraflino ja tak jak pisalam biore pernazyne 3 razy dziennie po 25mg juz od ponad 4 miesiecy.Podobnie do ciebie cierpie na nerwice i ataki leku panicznego tzn teraz podczas brania lekow juz jest calkiem dobrze a bylo naprawde strasznie.Pernazyna to neuroleptyk ktory stosuje sie w leczeniu schizofrenii ale nie tylko.Leczy tez rozne psychozy i wlasnie nerwice i depresje ale raczej w polaczeniu z innymi lekami.Ja np biore dodatkowo effectin,depakine chrono i lorafen ktory odstawiam.Pernazyna mi pomogla ale po9woduje u mnie ogromna sennosc w ciagu dnia.Co do opalania to nie jest tak zle ja za tydz wychodze za maz wiec musialam korzystac z solarium zeby jakos wygladac i nic sie nie dzialo no moze poza tym ze wolniej sie opalalam.Dlatego mysle ze niemasz co sie martwic tylko brac pernazynke i czekac na efekty.Aha i nie wczytuj sie w ulotke bo jest naprawde imponujaca.pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią Lip 28, 2006 9:58 pm ]

a no i jeszce a propos picia kawy itd to bez przesady ja wszystko pije poza alkoholem i do tego pale a mozesz mi wierzyc ze bylo ze mna strasznie zreszta mozesz sobie poczytac wczesniejsze posty.co do prolaktyny to czesto wzrasta przy braniu pernazyny ale to tylko przejsciowe ze mna tez tak bylo a teraz wszystko pomalu wraca do normy.a poza tym to przeciez nikt chyba u ciebie nie stwierdzil guza przysadki wiec nie ma co panikowac.jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie

20 szt. tabletek 25mg

30 szt. tabletek 100mg

 

Skład

1tabl. zawiera 25mg lub 100mg perazine.

 

Działanie

Perazyna jest fenotiazynowym lekiem psychotropowym o właściwościach przeciwpsychotycznych. Działa jako antagonista receptorów dopaminergicznych D1 i D2. Wywiera także antagonistyczne działanie na receptory cholinergiczne, adrenergiczne a1 , histaminowe i serotoninowe. Ze względu na zrównoważony profil działania i małą toksyczność perazyna jest uważana w Polsce za lek pierwszego rzutu w terapii zespołów urojeniowych.

 

Wskazania

Lek stosowany jest w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii, ostrych i przewlekłych psychoz z towarzyszeniem urojeń, stanów lękowych, halucynacji, utraty poczucia osobowości i katatonii, zespołu maniakalnego oraz chorych w stanie pobudzenia psychomotorycznego.

 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na lek, stany śpiączkowe wywołane barbituranami, alkoholem, środkami odurzającymi i innymi środkami wpływającymi depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, stany depresyjne, uszkodzenie szpiku lub komórek krwi, niewydolność wątroby i nerek, pierwszy trymestr ciąży. Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 16 lat. Ostrożnie stosować w złośliwym zespole neuroleptycznym, leukopenii, padaczce, chorobie Parkinsona, raku piersi, zwężeniu odźwiernika, okresie karmienia piersią, niedociśnieniu, jaskrze z wąskim kątem przesączania, ostrej niewydolności wieńcowej, przeroście gruczołu krokowego, drgawkach, u osób w podeszłym wieku i u chorych osłabionych.

 

Działanie niepożądane

Objawy niepożądane występują rzadko i mają niewielkie nasielnie, może wystąpic; senność, apatia, zespół dyskinetyczny, zespół parkinsonowski, akatyzja, objawy depresji, niedociśnienie ortostatyczne, arytmia serca, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, uszkodzenie wątroby, zaburzenia endokrynologiczno-metaboliczne, zaburzenia układu krwiotwórczego (leukopenia, agranulocytoza).

 

Interakcje

Wzmaga działanie leków wpływających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (barbiturany, inne leki nasenne, narkotyki, leki przeciwbólowe) oraz alkoholu. Nasila działanie leków hipotensyjnych. Osłabia działanie lewodopy i leków przeciwcukrzycowych.

 

Dawkowanie

Dorośli zwykle 50-100 mg 2-3 razy dziennie; w długotrwałym leczeniu szpitalnym 75-600mg dziennie; w leczeniu ambulatoryjnym do 75-300 mg dziennie w dawkach podzielonych. Maksymalna dobowa dawka lecznicza wynosi 800 mg (tylko u chorych hospitalizowanych) w dawkach podzielonych. W leczeniu stanów lękowych i niepokoju podaje się 25 mg przed snem.

 

Uwaga : Podczas leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać maszyn, pić alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Przepraszam, że piszę prywatną wiadomość ale nie umiem używać forum (pierwszy raz zarejestrowałem się w czymś takim). Mam pytanie odnośnie pernazyny. Jaką dawkę i od jak dawna zażywasz oraz jakie leki jeszcze bierzesz oprócz pernazyny? Zastanowiło mnie, że napisałaś o braku skutków ubocznych. Chciałem porównać ze swoim przypadkiem i dość zabawnymi efektami ubocznymi jakie u mnie wystąpiły.

Przy okazji proszę podpowiedz mi jak używać forum.

Dzięki. Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku.Dzis bylam u psychiatry i do seroxatu dodal mi pernazyne.Ja mam taki problem,ze nie wierze iz mam nerwice lekowa,tylko sobie wkrecilam ze moze mam jakas chorobe psychiczna.Myslalam,ze to sa mysli natretne ale jak przeczytalam ulotke pronazyny (ktora dostalam gratis w aptece!!!!), to doznalam szoku: neuroleptyk o licznych dziwnych objawach ubocznych, ktory dziala na schizofrenie urojeniowa i psychozy.Nie przekonuje mnie to,ze ktos go bierze na depresje czy nerwice.To ewidentnie lek przeciwpsychotyczny.Czytalam w fachowej ksiazce medycznej.Nie ma ani wzmianki,ze moze byc brany przy depresjach czy nerwicach.Teraz to dopiero sobie wkrece chorobsko w glowie przez ta psychiatre!A moze jak ja rozmawialam z lekarzem to stwierdzil: "nienormalna, se wkrecila ze ma chorobe psychiczna.Ma urojenia schizofreniczne to ja jej dam lek na te urojenia". O,nie ze mna takie zabawy bratki!Dzis spuscilam w kibelku wszystkie trzy opakowania promazynki.Zostaje przy seroxacie.Lekarze ida na latwizne,mysla ze tasmowo pozbeda sie problemow.Mam zaburzenia lekowe i byc moze tez natretne mysli ale nie SCHIZY!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×