Skocz do zawartości
Nerwica.com

odchylenie psychopatyczne i nerwica lękowa


marmarc

Rekomendowane odpowiedzi

czy możliwe jest występowanie zaburzeń nerwicowych u osobnika mającego psychopatyczny (w jakimś oczywiście stopniu) typ osobowości?

Czy występowałoby tu zjawisko, że psychopatia popychałaby taką osobę do działań, które w konsekwencji stawiałby ją w sytuacji będącej dla niego źródłem lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe jest występowanie zaburzeń nerwicowych u osobnika mającego psychopatyczny (w jakimś oczywiście stopniu) typ osobowości?

Czy występowałoby tu zjawisko, że psychopatia popychałaby taką osobę do działań, które w konsekwencji stawiałby ją w sytuacji będącej dla niego źródłem lęków.

Z tego co wiem, to psychopaci są niezdolni do odczuwania lęków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na studiach byłem na wykładzie popularyzującym wiedzę psychologiczną, i prowadzący zrobił nam test - po analizie wyników wyszło że jestem psychopatą ze średnią samokontrolą.....

ale to pewnie była bardziej "psychozabawa", której wyniki o niczym nie świadczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszło że jestem psychopatą ze średnią samokontrolą.....

Zapewniam Cie ze wiekszosci nerwicowcom w szczytowym momencie choroby i natrectw wyszedlby taki sam albo i jeszcze gorszy wynik, a to ze wzgledu na szereg zaburzen emocjonalnych jakie wystepuja w tej chorobie. Łudzace moze byc na przyklad to, ze czasami wydaje sie im ze nie maja zadnych uczuc....bo wola ich nie odczuwac......dodajac jeszcze do tego wysoki poziom agresji, wynikajacy z nagromadzenia sie dlugo tlumionych emocji, taki wynik wcale nie zaskakuje. Mnie nikt co prawda nie robil takiego testu, ale w innych na przyklad wychodzil mi wysoki poziom agresji.....stad tez, dobrze ze wiesz ze takie testy to bardziej zabawa nim jakas prawda.Zreszta jestem zdania ze testy psychologiczne pozbawione odpowiedniej interpretacji psychologicznej sa malo warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie testy nie można do końca traktować obiektywnie. Każdy z nich powinien jeśli już być tworzony pod kątem pewnej nielicznej grupy a i to nie da w pełni 100% potwierdzalnych wyników. Lepiej podchodzić do nich z dystansem, raczej jako wskazówka a nie diagnoza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam - ten test polegał na tym , że wybieraliśmy odpowiedzi na różne pytania, i moja "psychopatia" wynikała z tego że kombinowałem, moje odpowiedzi nie były konsekwentne, szczere. A średnia samokontrola wynikała z tego że jednak nie do końca byłem niekonsekwentny.

Tak więc to nie chodziło o to że miałem być zdolny do pokrojenia kogoś na kawałki piłą bez odczuwania cienia emocji, tylko właśnie chodziło o "skłonność do kombinowania, knucia czy mataczenia". Jak wyjaśnił wykładowca, osobie tego typu nie powinno się powierzyć np. pieniędzy, bo ona chcąc nie chcąc będzie zaraz myślała jak je np. zdefraudować. Do pilnowania pieniędzy powinno się wybrać osobę o skłonności przeciwnej - tylko nie pamiętam już jak taki typ osobowości się nazywa.

Mogę np. powiedzieć, że jako dziecko byłem zawiedziony że nie pozwolono mi oglądać zabijania i rozprawiania wieprza u znajomych rodziców. Inna sprawa że teraz już nie zależałoby mi na uczestniczeniu w czymś takim, a myślistwo to już w ogóle uważam za coś nieludzkiego-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o skalę P- psychotyzm a nie o psychopatię :lol:

Skala kontrolna-K ( Kłamstwa) służy do mierzenia aprobaty społecznej tj.tendencji do przedstawiania się w korzystnym świetle a prościej czy ktoś kłamał w teście czy nie.

Wysokie wyniki w skali P nie muszą wcale oznaczać patologii.Może to świadczyć poprostu o niekonwencjonalności , oryginalności i myśleniu dywergencyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło o skalę P- psychotyzm a nie o psychopatię.

W zyciu bym na to nie wpadla:):)Jak to dobrze jak sie wypowie osoba ktora ma odpowiednia wiedze psychologiczna:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych testach często powtarzają się pytania, mogą być inaczej sformułowane, ale generalnie chodzi o sprawdzenie Twojej konsekwencji i/lub koncentracji. Wątpię, abyś był psychopatą mamrac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×