Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a dentysta


Libra

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wybrac sie do dentysty w najblizszym tygodniu tylko zganijcie co :lol: ychy dokladnie tak...tak sie boje ze masakra, czy ktos z was ma jakis sposob na przezwyciezenie leku u dentysty?

Czy jest mozliwosc podania mi przez dentyste jakiegos zastrzyku rozkurczajacego czy rozluzniajacego( nie znam sie) w kazdym razie zebym poczula sie lepiej i nie czula strachu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

libra, jak chcesz coś rozluźniającego to chyba tylko tabletka na uspokojenie jakaś. u dentysty raczej nic nie dają, tylko znieczulić mogą. albo znieczulenie mloteczkiem w glowe jak mawia mój tata. :D

przekonalam się osobiście do leczenia na leżąco a nawet z glową nieco nizej.i chodzę do takiego gabinetu gdzie nawet muzyczkę puszczają przez glośniki więc jest dużo bardziej luźny klimat. i najbardziej lubię (tfu!!! co ja gadam, jak można lubić wizyty u dentysty!!!) iść od razu jak zdecyduję się na masakrę :lol: , najlepiej za dzień, dwa - tyle że nie zawsze się da, wiem niestety :( pozdrawiam i trzymam kciuki.Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzisiaj wlasnie mam taka chwile zwatpienia,totalny dolek z walka z ta nerwica,sama niewiem dlaczego,chyba zwalilo mnie z nog to ,ze jak rano pojawilam sie na oddzile okazalo sie,ze mam niskie cisnienie 90/60,przerazilam sie,a tym bardziej,ze od rana zle sie czuje..to juz ponad 2 tygodnie leczenia,a ja nadal tak zle sie czasem czuje,boje sie,ze z tego nie wyjde,ze leki nie pomoga,tetno mam rano 120 i tak dzien w dzien,a przeciez powinno juz byc lepiej,dostaje magnez dozylnie ,powinien unormowac prace serca,a tu nic,nadal wysokie tetno..na dodatek strasznie zaczely mnie bolec zeby,juz nie moge czasem wytrzymc,a boje sie isc do stomatologa bo boje sie znieczulenia,boje sie,ze cos mi sie stanie...to glupie uczucie,ale ja poprostu boje sie,ze znieczulenie zadziala z lekami ktore biore i cos sie stanie..czy wy normalnie chodzicie do stomatologa i nic wam sie nie dzieje po podanym znieczuleniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

normalne jest to że prawie każdy boi sie stomatologa , najlepiej wybrac taki gabinet ktory jest zaufany , fajny lekarz i fajny klimat , dam wam rade jeśli bierzecie jakies leki uspakajajace to powinniscie powiadomic o tym lekarza, co do znieczulen sa rozne rodzaje i naprawde nie warto sie ich obawiac bo lekarz wam poda odpowiednio dostosowane do waszego zdrowia czy bierzecie cos czy nie , dzisiaj znieczulenia sa bardzo bezpieczne i rozne metody ich podawania co prawda , jesli wybierzemy inna metode znieczulenia nie zwykła to wiaze sie to oczywiscie z roznica w cenie. Rada dla tych co sie boja , lepiej isc teraz jesli jest tylko dziura niz potem meczyc sie z leczeniem kanałowym i narazac sie na wiekszy stres , a jesli juz pojawia sie zmiany okołowierzchołkowe to jest jeszcze gorzej może prowadzić do resekcji korzenia a po co to komu jak mozna miec tylko zwykla plombe dlatego głowa do gory i nei bójcie sie nie myslcie o tym ze bedzi ebołało bo jak lezycie na fotelu i czekacie na ten moment bólu to bedzie gorzej lepiej myślec o czyms przyjemnym . :)

 

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dziś fatalną sytuację... poszedłem do dentysty (leki na uspokojenie odstawiłem już jakieś dwa miesiące temu a był to Xanax SR 0,5)- udało mi się go odstawić w sumie z dnia na dzień po 2 miesiącach brania) czułem się ok... byłem w sumie szczęśliwy, że mi usunie tego zęba... jak już leżałem na fotelu dał mi zastrzyk jeden... potem drugi... i było w miarę ok. Nagle w moment się spociłem... a że dentysta jest znajomy to z początku delikatnie tylko probował coś mieszać w zębie... no i czułem ból... to mnie tak przeraziło, że mi nogi zaczęły drgać na tym fotelu... Masakra jakaś.. teraz nie wiem czy to przez nerwicę, którą w sumie już myślałem, że mam opanowaną czy przez za słabe znieczulenie... We wtorek idę go usuwać ale już pod narkozą... myślę, że powinno być lepiej.

 

Też mieliście takie przeżycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja musze powiedziec,ze u dentysty wrecz przechodzi mi panika,wiem ze mam siedziec na tym fotelu i nie wydziwiac.Zawsze jest jakies drzenie nog,ale opanowuje to,tak wiec glowa do gory-ruszaj smialo,aha jeszcze cos:dla mnie nigdy nie bylo wstydem zadnemu lekarzowi przyznac sie,ze mam ataki paniki i nerwice,tak bylo u dentysty,przy gastroskopii,czy jak mnie usypiali do operacji.Wierz mi Libra,im wiecej osob wie o Twoich lekach tym czujesz sie pewniej bo ludzie w gruncie rzeczy zawsze pomoga i zrozumieja,a nawet pociesza i przytula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja chyba jutro zdecyduje sie na wizyte u dentysty - oj moze byc cyrk :/

kupilem krople lehning L72 i je od rana pije ;) chyba dzialaja bo nie czuje jeszcze lęku, nawet jak pisze na tym forum ;)

ale jutro moze byc moja chwila prawdy ;) moze jakies rady lub doswiadczenia jeszcze ktos wpisze do tematu ? ;)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:35 am ]

dobra juz po wszystkiemu - dalem rade - jakos stres byl tylko lekki ;) dlatego nic nie mowilem o tym ze jestem nerwicowcem ...

wydaje mi sie ze to zasluga tych kropel L72 :)

aczkolwiek dostalem tylko trucizne do zeba wiec to wszystko trwalo 2 min ;)

2 krok to wytrzymac 20 min na fotelu ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na fotelu zaczynam się dusic, trząść, totalna panika :( W efekcie czego muszę jechać na chirurgię szczękową, bo jest szansa, że tam mi zrobią porządek , w razie czego pod narkozą. Znieczulenie miejscowe niestety odpada, bo na sam widok strzykawki z igłą też pojawia się atak paniki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekla kochana nie pij bo przy borowaniu wyrywaniu itp nie wskazany jest alkohol raz, że nie podadzą Ci znieczulenia dwa, że np przy wyrwaniu może dojść do krwotoku, idź do lekarza i mu powiedz zwyczajnie, że masz nerwicę chorujesz a jednym z jej skutków jest paniczny lęk przed dentystą jeśli trafisz na normalnego dentystę ( zrób wywiad) to na bank tak Ci zrobi ząbka, że nawet nie poczujesz... trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kilku głębszych i nic, żadnych powikłań, a człowiek odważniejszy

A co z przykrym i dość charakterystycznym zapachem? ;) W końcu dentysta też człowiek... może nie być szczęśliwy, gdy od pacjenta bucha jak z gorzelni... uważam nawet, że z papierosami nie należy przesadzać przed wizytą.

 

Ja również boje się wizyt u stomatologa... w różnym czasie chodziłem do różnych i wiecie co? Każda Pani stomatolog była normalną wyrozumiałą osobą. Człowiek się bał... kombinował co by tu powiedzieć i jak powiedzieć... a problem sam się rozwiązywał. Jak to napisałem wcześniej w innym ujęciu zdania: "dentysta też człowiek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×