Medytacja - nasza forumowa GRUPA WSPARCIA

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez neon 05 lut 2017, 15:38
nie zawsze życie polega na wygodzie, czasem trzeba płynąć pod prąd.
bóg nam dokopie
I Mister Forum

przez wieloraki 05 lut 2017, 22:21
nvm, ten koles z filmiku zwykle rozluznienie puszczenie umyslu przezywa i dorabia do tego ideologie...ty z kolei dorabiasz ideologie do tego ze wstales z lozka. owszem byc moze takie proste podejscie jest dobre tylko po co dorabiac do tego otoczke duchowosci? :)
wieloraki

przez wieloraki 05 lut 2017, 22:25
choc moze tym wlasnie jest dla ciebie duchowosc podejsciem do zycia. mozna to tak w sumie okreslac. wtedy pewnie otwartosc na zycie to uduchowienie a medytacja jest cwiczeniem w otwieraniu sie.
wieloraki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nvm 05 lut 2017, 22:38
wieloraki napisał(a):choc moze tym wlasnie jest dla ciebie duchowosc podejsciem do zycia. mozna to tak w sumie okreslac. wtedy pewnie otwartosc na zycie to uduchowienie a medytacja jest cwiczeniem w otwieraniu sie.
O to to to! :)
nvm

przez nvm 05 lut 2017, 22:55
Można oczywiście do duchowości podchodzić inaczej...

nvm

przez neon 06 lut 2017, 10:42
dorabianie do praktyki otoczki duchowości jest czymś naturalnym i wcale nie jest "widzi misiem" praktykującego. Przebudzony umysł który jest ciągle zanurzany w tej "substancji" w końcu nim nasiąka. to tak jakby informatyk który pracuje 12h przed komputerem nie używał analogii i słownictwa związanego z komputerami. i nie przesadzajmy z tym nauczaniem, taki benith nie żyje nauczaniem, a robi to tylko dla ludzi którzy tego potrzebują i proszą o to, jestem pewien że oprócz tego żyje "normalnie" w normach oczywiscie "umysły przebudzonego" bo to są troche inne życia tego "przebudzonego" od "zwykłego zjadacza chleba". i mówi on wiele mądrych rzeczy tylko dla początkującego im więce tym może być gorzej, bo bedzie sie skupiał na tych mylnych wyobrażeniach, które sobie wyrobił po takim nauczaniu.

nawet ramana maharishi, niedościgniony, po tym jak sie wycofał by kontemplować swoją naturę, wrócił i nauczał.

wieloraki napisał(a):nvm, ten koles z filmiku zwykle rozluznienie puszczenie umyslu przezywa i dorabia do tego ideologie...

naturalna medytacja nie jest relaksacją, chociaż organizm w tym stanie jest odprężony. prawdziwa medytacja nie ma nic związanego z umysłem,ani jego obserwacją. w ogóle z niczym nie jest związana,bo nie jest "z tego świata", czyli świata stworzonego z ludzkich wyobrażeń

no i znowu znalazł sie jakiś nauczuciel i naucza :8): jak tu żyć :D
bóg nam dokopie
I Mister Forum

przez wieloraki 06 lut 2017, 10:53
nvm, haha, świetny ten filmik co wkleiłeś, dopiero teraz obejrzałem:D
wieloraki

przez a n u k 09 lut 2017, 14:47
neon, wieloraki, czym wg Was jest uduchowienie?
Breathing is the physical part of thinking and thinking is the psychological part of breathing.

przez neon 09 lut 2017, 22:24
trudno jest to określić, łatwiej powiedzieć, co cechuje człowieka uduchowionego, ponieważ to co przemienia człowieka w istote uduchowioną wymyka sie logicznemu umysłowi, a to jest sednem. wiec jak nazwać coś czego nie można określić za pomocą umysłu? niektórzy mistycy poprostu mliczą.
bóg nam dokopie
I Mister Forum

przez wieloraki 10 lut 2017, 06:38
a n u k,
neon, wieloraki, czym wg Was jest uduchowienie?

a to nie jest łatwe pytanie ;)
uduchowienie kojarzy mi się z równowagą z podążaniem za prawdą, być może najdą mnie jeszcze jakieś refleksje to wtedy tu napisze :)

a czemu ustawiłeś sobie suma w awatar? ryjek suma to nie jest zbyt ładny widok :P
wieloraki

przez a n u k 10 lut 2017, 10:21
wieloraki napisał(a):a czemu ustawiłeś sobie suma w awatar? ryjek suma to nie jest zbyt ładny widok :P

To jest kiryśnik, ryba akwariowa. Według mnie ma piękny pyszczek. :)
Breathing is the physical part of thinking and thinking is the psychological part of breathing.

przez Natla_Miness 10 lut 2017, 14:54
Ja mam prostą definicję: poznać czym jest sztuka, to jest właśnie sztuka. Słusznie mówi się, że ludziom wystarczają substytuty. Ktoś zna obwód kuli ziemskiej i już się czuje jak jakiś Zeus. Jest ponad. Tak działa myślenie. Medytację wschodnią nazwałbym przedracjonalną. Jeśli ktoś zdał dobrze maturę w Polsce (obowiązek szkolny w PL), bez problemu obsługuje komputer, umie napisać jakiś własny wiersz, ma własne przemyślenia którymi może się dzielić z innymi, ma swoje hobby, potrafi dyskutować na forum. <ETC> Taka osoba, która się zabierze za medytację, nazwałbym ją Post-Racjonalną. Tak jak jest post-modernizm.

Dlatego mam taki szacunek dla Allana Wattsa.
Wcześniej monk.2000
http://natlaminess.blogspot.com/
Oficjalny blog, na który serdecznie zapraszam.

przez Naemo 10 lut 2017, 15:10
Medytacja fajna rzecz, na pewno wiele by mi dalo powrót do niej ;/
f60.3
bezlekowo

przez wieloraki 10 lut 2017, 16:59
a n u k napisał(a):
wieloraki napisał(a):a czemu ustawiłeś sobie suma w awatar? ryjek suma to nie jest zbyt ładny widok :P

To jest kiryśnik, ryba akwariowa. Według mnie ma piękny pyszczek. :)

włączyłem zdjęcia, fuj ale okropniki, wyglądają jak te ślimaki bez skorupki.

a dla ciebie czym jest duchowość?

Natla_Milnes

dziwną i bardzo mylącą masz te terminologie odnośnie medytacji, dostrzegam luki ale nie chce już krytykować ;)

modernizm kojarzy mi się z pewnymi twardymi wartościami a postmodernizm z rozbiórką tychże, więc to "post" jest tu bardziej negacją niż kontynuacją, w przypadku innych pojęć może być inaczej.
wieloraki

Sortuj wg