leki a miesiaczka

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez bwahlfipe03 30 sie 2006, 18:09
a czy łaczycie tabletki antykoncepcyjne z barbituranami? bo własnie przeczytałam, ze znacznie zmniejszaja one skteczność tabletek anty i teraz nie wiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez merdigo 31 sie 2006, 22:11
mi elkarz powiedział że moge brać tabletki po to żeby przesunąć sobie okres ale nie po to żeby zapobiegać ciąży... bo to z antydepresantami nie działa.... i tak do samego przesuniecia okresu przepisał mi hormoiny w kolosalnych dawkach bo w słabych dawkach w ogole nie dzialaja podobno.... także ja bym uważała...
...:::ja w kobietę a kamień zmieni się w chleb,
w gęstą trawę dam krok, wyjdę na suchy brzeg,
kiedy powróci do mnie mój fiolet, mój fiolet, mój fiolet, mój kolor:::...

leki a miesiaczka

przez Kajunia 20 sie 2007, 10:54
Biorę od końca czerwca Fevarin - początkowo w dawce 1x50 mg teraz 1x100mg - niestety to już 50 dzień cyklu :/
ciąża to nie jest bo leki działaja na mnie wyjątkowo "antykoncepcyjnie" ;) a miesiączka się zatrzymała - bywa czy się niepokoić?
alarmować gina i wywoływać czy poczekać aż sama wróci?
cała sytuacja działa na mnie dodatkowo dołująco :(
Kasia

przez weronika 28 sie 2007, 13:53
Ja bym powiadomila mojego lekarza psychiatre spytała czy to się może zdarzać po tym leku, mi się to zdarzło po zolafrenie wtedy troche obniżyłam dawkę i okres wrócił, być może u Ciebie też to trzeba zrobić albo zmienić lek , najlepiej do psychiatry, a na ulotce czytałaś czy to się może zdarzać powinno być napisane, a czy ta 100 którą bierzesz to już jest dużo jak na ten lek?

Okres a leki antydepresyjne

przez agusiaww 04 sty 2010, 15:51
Dziewczyny mam do Was pytanie czy jak bralyscie/bierzecie leki antydepresyjne zdarzylo Wam sie ze nie mialyscie okresu? Ja okresu nie mam juz m-c (ciaza wykluczona, bo aktualnie nie mam partnera), mozliwe ze tego powodem jest takze to ze mam nadczynnosc tarczycy, ale byc moze to wina takze antydepresanta. Czekam na odpowiedzi.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Re: Okres a leki antydepresyjne

przez Lili-ana 04 sty 2010, 15:55
Mi się okres przy antydepresantach troszkę rozregulował ale nie było jeszcze tak, żebym nie dostała wcale.
Wydaje mi się, że to raczej przyczyna hormonów.
Lili-ana

Re: Okres a leki antydepresyjne

przez linka 04 sty 2010, 15:55
agusiaww, Może to być wina i antydepresantu i tarczycy ( na to bym obstawiała) i stresu.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Moderator

Zanik miesiączki po Sulpirydzie :((

przez marina1980 11 sie 2010, 10:12
Witam serdecznie!!! Jestem nową uzytkowniczką :) I mam pytanie. Z góry przepraszam, jeśli gdzies coś przeoczyłam, podczytuję WAs juz od dawna, pzreszukałam forum i nic nie znalazłam:( Pytanie dotyczy Sulpirydu;/ Biorę 2 razy dziennie, gdzieś od 2 miesięcy, wsszystko było ok, aż do teraz:( Czekam na okres, spóźnia mi się już tydzień;/ i podejrzewam, że to od tego własnie leku:(( Czy ktoś z WAS miał tego typu problem? Czy po odstawieniu leku okres powróci? Z góry dziękuję:)

P.S. Na 100 % nie jestem w ciąży i nie mam i nie miałam problemów ginekologicznych:)

Re: Zanik miesiączki po Sulpirydzie :((

przez mikamika 11 sie 2010, 10:19
marina1980 napisał(a):Witam serdecznie!!! Jestem nową uzytkowniczką :) I mam pytanie. Z góry przepraszam, jeśli gdzies coś przeoczyłam, podczytuję WAs juz od dawna, pzreszukałam forum i nic nie znalazłam:( Pytanie dotyczy Sulpirydu;/ Biorę 2 razy dziennie, gdzieś od 2 miesięcy, wsszystko było ok, aż do teraz:( Czekam na okres, spóźnia mi się już tydzień;/ i podejrzewam, że to od tego własnie leku:(( Czy ktoś z WAS miał tego typu problem? Czy po odstawieniu leku okres powróci? Z góry dziękuję:)

ja tez to biore, ale na razie za krotko zeby powiedziec czy miesiaczka mi sie spozni. Psychiatra jednak uprzedzil mnie na wizycie, ze moze nastapic taki skutek uboczny, ze sie spozni czy nawet zaniknie @, powiedzial tez o mozliwym wysięku z piersi :o Wiec jesli mialas regularnie do tej pory to pewnie od sulpirydu...
Nie wiem co sie wtedy robi czy odstawia czy nie, sama chcialabym wiedziec.

a jest w ogole ktos kto na sulpirydzie nadal regularnie miesiaczkuje?
mikamika

przez marina1980 11 sie 2010, 10:43
Ufff, to mnie troszkę uspokoiliście:) Jednak jesli ktoś nie miał okresu i odstawił Sulpiryd, to prosiłabym o odp., co się działo potem;D :)

Aha - i co radzicie - brać, czy odstawić ten Sulpiryd??? 26.08 mam wizytę u psychiatry, więc jeszcze troszkę czasu mi zostało i sama nie wiem, co czynić:(

przez mikamika 11 sie 2010, 12:44
marina1980 napisał(a):Ufff, to mnie troszkę uspokoiliście:) Jednak jesli ktoś nie miał okresu i odstawił Sulpiryd, to prosiłabym o odp., co się działo potem;D :)

Aha - i co radzicie - brać, czy odstawić ten Sulpiryd??? 26.08 mam wizytę u psychiatry, więc jeszcze troszkę czasu mi zostało i sama nie wiem, co czynić:(

pewnie psychiatra zadecyduje co dalej

ja mam nadzieje, ze u mnie wystapi normalnie @ bo nieźle na mnie dziala ten sulpiryd i nie chcialabym odstawiac

na 'Lekach - Indeks leków' jest caly wątek o sulpirydzie, poszukaj :)
mikamika

przez Zachmurami 11 sie 2010, 13:21
marina1980, koniecznie zbadaj poziom prolaktyny. Zanik miesiączki może być spowodowowany patologicznym wzrostem poziomu prolaktyny, właśnie po Sulpirydzie. Ja niestety z tego powodu musiałam odstawić ten lek.

przez marina1980 12 sie 2010, 09:11
Zachmurami - a powiedz mi, czy kiedy ostawiłaś, to wszsytko wróciło do normy?:)

Dzis chyba zadzwonię do mojej psych. i dowiem się co i jak, bo denerwuję się strasznie:(

przez -asia- 12 sie 2010, 09:24
Ja miałam podobny problem, 10 lat temu, brałam przez pewien czas Sulpiryd, cierpiałam wtedy na anoreksję i lek ten zapisał mi pewien jeb-any lekarz, chyba nie wiedział (?) o możliwych działaniach niepożądanych w postaci zaburzeń miesiączkowania, które i tak już miałam z powodu zaburzeń hormonalnych!!!! :evil: Biorąc ten lek nawet po powrocie do normalnej wagi okres nie powracał. Musiałam przyjąć hormony. Wtedy miesiączka została sztucznie wywołana i... znowu zniknęła. W końcu odstawiłam Sulpiryd, bo źle się po nim w ogóle czułam (zamulał mnie), zaczęłam przyjmować leki homeopatyczne i miesiączka po pewnym czasie wróciła na dobre. marina1980, nie denerwuj się tylko zadzwoń do psychiatry i skonsultuj się z nią, powiedz o swoich obawach, dobrze jest też sobie zrobić poziom hormonów, m.in. prolaktyny tak jak pisała Zachmurami.
-asia-

Sortuj wg