Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: Depresja, problemy ze soba a łuszczyca

Wiadomości w tym temacie: 15

Strona 2 z 2  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

czy uwazasz ze łuszczyca powoduje tez depresje?
tak 70%  70%  [ 7 ]
nie 30%  30%  [ 3 ]
nie wiem 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 10
Reklama

Autor

Depresja, problemy ze soba a łuszczyca

Re: Depresja, problemy ze soba a łuszczyca
Post 06 lut 2010, 03:32 

Od: 06 lut 2010, 01:23
taka jakaś 18stko, mam nadzieje, że nadal czytasz ten wątek :) bo chciałam Ci coś napisać

takajakaś18 napisał(a):
Ale chyba nic nie boli tak jak bezradnosc i swiadomosc ,ze zycie przecieka przez palce.

Bardzo dobrze znam to uczucie, niestety. Też od dawna (chyba dzieciństwa?) mam podobne problemy co Ty: źle myślę o sobie, często mam wrażenie, że ja którą widzą inni to nie jest ta ja którą jestem naprawdę.

Miewam lepsze okresy, np. czasem pracuję równolegle z nauką, zdarzało mi się angazować w jakieś akcje poza szkołą, studiami. Ale zawsze po takim lepszym okresie wracam do siebie samej smutnej i zamkniętej w sobie i mimo, że udało mi się w życiu kilka rzeczy, którym nie mogę zaprzeczyć, bo to sa fakty, wcale nie czuję się przez to lepiej. Niedawno zaczęłam leczyć się na depresję i myślę, że już dawno powinnam to zrobić :) Zabrakło mi motywacji i wsparcia i w końcu w akce desperacji sama poszłam do psychiatry.

Jest mnóstwo osób które przez całe studia nie pracują i nie robią nic szczególnego poza tym i są zadowoleni z siebie i swojego życia :) nie trzeba sobie niczego na siłę udowadniać, bo to kwestia widzenia siebie i myślenia. To nie łatwe, ale najlepiej nie porównywać się z koleżankami.

A studia wg. mnie wcale nie są aż takie ważne (przekonalam sie o tym jak zaczęłam studiować) i jak kierunek Ci sie nie spodoba to bardzo latwo można go zmienić albo zacząć drugi :)

Piszesz że rodzice pomagali Ci leczyć łuszczycę, więc na pewno będę Cię też wspierać w tym, żeby wyleczyć Twoje myślenie. Nie od razu psychiatra, ale psycholog nie zaszkodzi. Nie warto czekać, trzeba próbować każdej możliwości żeby zmienić coś na lepsze w swoim życiu. (A tacy rodzice, którzy sie o Ciebie troszczą to skarb)

Ja mam 20 lat (prawie 21) i żałuję że nie zajęłam się swoją psychiką wcześniej. Może to by mi oszczędziło kilku bardzo przykrych doświadczeń.

A co do relacji psyche-soma i do chorób skóry... Już od dłuższego czasu robię sobie rózne testy na alergię i nic mi nie wychodzi, albo wyniki są sprzeczne (próbowałam metod konwencjonalnych i "megnetycznych" typu BICOMP w które zresztą mało wierzę) i cały czas miewam pokrzywkę: czerwone kropki które pojawiają się i znikają kiedy chcą. Alergolodzy, jak już nie mają innych pomysłów mówią, że to z powodu moich nadwrażliwych nerwów. Kiedy pierwszy raz coś takiego usłyszałam, myslałam że pan doktor sobie leci w kulki... ale poczytałam, popytałam. Rzeczywiście problemy skórne, jak i alergie są mocno związane z pewnymi predyspozycjami psychicznymi. Ale jak to wyjasnić dokładnie i jak to leczyć chyba tak do końca nie wiadomo. Skoro choroba ciała i choroba duszy występują jednocześnie to chyba najmądrzej leczyć je też jednocześnie?

Depresja, problemy ze soba a łuszczyca
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 |