Skocz do zawartości
Nerwica.com

działanie kawy


betty_boo

Rekomendowane odpowiedzi

napiszcie czy to możliwe zeby picie kawy i herbaty wywoływalo u mnie podenerwowanie? nie moge wypic dwoch kaw bo trzesa mi sie rece , jestem nadpobudliwa i czuje jakies male delirium)

 

zdarza mi sie jednak skusic na apetyczna kawe przez kilka dni z rzedu i wydaje mi sie ze potem łatwo sie denerwuje i jestem za wrazliwa na bodzce. czy to mozliwe zeby kawa wypłukiwal u mnie magnez?

 

i dlaczego jestem taka wrazliwa na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

betty_boo, kawa - jak wiadomo - podwyższa ciśnienie, etc. ja ostatnio przed wizytą u lekarza wypiłam sobie taką konkretną kawę, bo mam niedociśnienie i teoretycznie mogę pić kawę bezkarnie. byłam zdenerwowana, a po tej kawie to prawie zemdlałam w tramwaju - nigdy nie miałam takiego ataku paniki (zaznaczam, że nie jestem nerwicowcem!-chyba). czułam, że serce mi zaraz wyskoczy, nie mogłam złapać oddechu i się zapadałam + trzęsące się ręce i trzęsące się wszystko.

 

reasumując: u mnie kawa chyba spotęgowała stres, więc jeśli Ty jesteś nerwicowcem, to może u Ciebie dzieje się podobnie?

 

chętnie posłucham opinii innych :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa na pewno wypłukuje magnez. Pozatym ja też mam podobne dolegliwości po kawie. Ja mam wysokie ciśnienie i pewnie nie powinnam pic tyle kawy ale po prostu ją lubię. Ja ogólnie piję mocną kawę bez cukru i mleka i o ile jedna nie bardzo na mnie działa, to po dwóch często zdarza mi się trząść, być nadmiernie pobudzoną, niespokojną. Nie uważałam tego w swoim przypadku za coś szczególnie dokuczliwego, może dlatego że ogólnie przyzwyczaiłam się do moich rozlicznych dolegliwości codziennych, ale jeśli Tobie to przeszkadza w życiu to może ogranicz kawę jeśli zdołasz albo spróbuj bezkofeinowej (choć ja w życiu tego nie próbowałam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×