Skocz do zawartości
Nerwica.com

lęk i nagła ulga


romney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam 17 lat chodze do 2 technikum. Nie jestem pewien na co choruje ale wydaje mi sie to mocno dziwne. Odczuwam lęk podczas przebywania w szkole lub gdy jestem gdziekolwiek z osoba ktora mnie zna. Podczas gdy wyjachalem pewnego razu do innego miasta to poczulem sie wreszcie soba. Czulem sie tak wolny ze mialem ochote skakac i biegac z radosci. Odczucie ulgi niesamowite. Tak jakbym uciekl z obozu koncentracyjnego. Jednak gdy wrocilem do rodzinnego miasteczka to na nastepny dzien znow wszystko od nowa. Strach przed odezwaniem sie na lekcji, omijanie ludzi bez dzien dobry, niezreczne zachowania i sytuacje. Do tego niemoznosc podjecia i podtrzymania rozmowy z kimkolwiek bo nie wiem o czym zeby mnie ktos nie wysmial albo nie pomyslal ze jestem dziwny.

 

Kolejna sytuacja a nawet kilka sytuacji wiaze sie z pierwszym zaburzeniem. Bylem jak codzien w szkole a siedzialem w tylniej lawce i slonce mocno swiecilo mi na glowe i bylo mi bardzo goraco. Balem sie przesiasc czy sciagnac bluze. Wiec siedzialem jak siedze i podczas gdy byl koniec lekcji gdy wstalem zamroczylo mi sie przed oczami i spadlem na krzeslo ale nie stracilem przytomnosci. Nikt tego na szczescie nie zobaczyl wiec wstalem i wyszedlem z klasy. Wtedy dotknelo mnie uczucie podobne do tego co bylem w innym miescie. Ulga, nieprzejmowanie sie tym co ktos inny powie, zachowywalem sie swobodnie. Wszystko minelo po paru godzinach i znow lek. Ja to interpretuje tak ze mechanizmy podtrzymujace lek w moim mozgu sie oslabily ze wzgledu na niedotlenienie i omdlenie.

 

nie wiem co o tym myslec nie znam sie na psychologii. dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×