Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dysocjacje -leczenie


Pasman

Rekomendowane odpowiedzi

Pasman, ja mam stwierdzone zaburzenia dysocjacyjne (nerwicę konwersyjną) przyjmuję antydepresanty (fluoksetynę) i chodzę na terapię na NFZ. Nie jestem lekarzem, nie znam się na tym, ale nie jest to jakaś wyjątkowo atypowa forma nerwicy i każdy terapeuta w miarę możliwości powinien sobie z nią dać radę...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to terapia - poprostu terapia - idąc do psychologa na pierwszym spotkaniu było takie wywąchiwanie się, później ustaliłyśmy cele - co bym chciała uzyskać na tej terapii, co by mnie satysfakcjonowało. Na każdym następnym spotkaniu dostawałam multum tabelek do wypełniania, w związku z moimi uczuciami, myślami automatycznymi, objawami z ciała, poziomem lęku stresu, miałam założyć zeszyt w którym będę planować następny dzień i na koniec wpisywać co udało mi się wykonać z tego planu, i na każdym spotkaniu była analiza moich zachowań i myśli. Czasem odwołanie się do mojego dzieciństwa.

W tej chwili ustąpiła duża ilość somatyzacji - ustaliłam co powoduje mój lęk i jak z tym żyć, uczę się powoli perswazji nierzeczywistych myśli, nie pokrywających się z rzeczywistością.

Szukam dowodów na poparcie moich negatywnych myśli i lęków....no takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×