Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy pokonywac bariery w życiu?


songo

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

dawno mnie nie było

mam parę pytań ,czy pokonywac bariery czyli przeszkody ogólnie nie tylko w tej chorobie ale w życiu chodzi o takie przeszkody ,że ma się zamiar tego nie pokonywąc bo się tego boimy,jest to pytanie do bardziej dośwaidczonych ode mnie i do specjalistów .pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, cóż za pytanie, jest dla nas nerwicowców i depresowiczów niczym hamletowskie "być albo nie być";

jeśli nie pokonasz problemów to one pokonają Ciebie...a nie ujarzmione lęki czają się w zakamarkach psyche by wyleźć w odpowiedniej chwili i Tobą zawładnąć :evil: tak więć, jeśli np. boisz się publicznych wystąpień i uważasz, że lepiej ich unikać to jesteś w dużym błędzie-po latach możesz być np "życiow zmuszony" (praca, etc) to takiego wystąpienia i co wtedy? Wszystko powróci ze zdwojoną siłą...ale jeśłi już teraz będziesz walczył z tym lękiem (tzn mając okazje wystąpień faktycznie będziesz występował) to mając szczerą wolę pokonania tego syfu pokonasz go ;)

ja miałam tak z własną autodestrukcją...zdawało mi się, że jest ok i zbagatelizowałam sprawę, a przez kilka lat katowałam się nawet nie będąc tego świadoma by w końcu umrzeć mentalnie za życia :cry: a gdyby tak zacząć walczyć od razu? pewnie nie zmarnowałabym czasu ani zdrowia :roll:

hmm, no to odp chyca dostałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metka ta metoda jest zalecana w przypadkach lęków takich jak lęk przed komunikacją czyli w przypadkach że tak powiem technicznych. Jeśli lęki za bardzo dotykają sfery psychicznej czyli im bardziej są nierealne to nie jest dobra metoda. Wówczas zmiany trzeba rozpocząć od samego siebie a to wymaga większej ilości metod takich jak autosugestia i praca nad własną wartością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×