Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nadzieja


Joahim161

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat, przeszedlem kilka lat temu szok psyhiczny, przez kilka lat bylem bardzo zagubiony, mialem dziewczyne przez dluzszy okres, byla moim wsparciem, kiedy odeszla zachorowalem na ptsd, które spowodowalo ze zalamalem sie stresowo jednoczesnie psyhicznie. Teraz jestem sam, jestem polamany psyhicznie, , nie mam pojecia czy da sie z tego wyjsc, nie wiem jak to opisac ale jestem polamany na pol, moje oczy nie wspolgrają ze sobą, jestem zmeczony senny, a przeciez mam tylko 20 lat chcial bym pojsc do pracy ale to nie moze wypalic w takim stanie, prosze powiedzcie mi czy mozna jakos z tego wyjsc, bo nie wiem jak mam życ.

 

-- 04 mar 2011, 10:38 --

 

proszę odpiszcie mi to dla mnie bardzo ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną sytuację stary. Odkąd miesiąc temu zerwałem z dziewczyną ciągle mi się nic nie chce, czuje wielką niechęć do życia i najchętniej bym przespał najbliższy czas dopóki coś miłego się nie wydarzy ale nie potrafię... Jedyne czym możemy się pocieszyć to to, że nie jesteśmy pierwsi ani ostatni których to spotkało. Idzie wiosna, więc jest to okazja do tego, żeby ten nastrój się nieco poprawił i wyjść na spacer/rower gdziekolwiek, nawet samemu zastanowić się nad wszystkim, mnie to czasem pomaga. Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to diagnoza. czy ktoś postawiła PTSD?? Jeśli została postawiona to powinno być zaplanowane leczenie. Jeśli nie byłeś ani u psychiatry ani u psychologa, to nie wiadomo, czy akurat masz PTSD, czy przypadkiem jakieś zaburzenie nastroju. Strata, niezależnie czego dotyczy, a zwłaszcza gdy dotyka bardzo osobistych i ważnych sfer życia może prowadzić do depresji, a ta może być przemijająca lub przewlekła. Warto udać się do dobrego psychologa porozmawiać i zaplanować proces terapeutyczny. Polecam terapie w nurcie poznawczo - behawioralnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terapeuci jakie to teraz modne - chłopie a gdzie kumple gdzie Twoje zainteresowania hobby - przecież kiedyś było to obecne w Twoim życiu - może na początek warto sobie o tym przypomnieć ,zmiana stylu życia,odżywiania,może warto popatrzyć czy Twoi bliscy nie potrzebują pomocy ,posprzątanie domu,umycie okien poprawi nastrój mamie a to udzieli się i Tobie .Zycie Panowie nie kończy się w wieku 20 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej wiecie co, ja nie wiem co mi jest, załamałem sie psyhicznie, tzn przeszedłem takie załamanie, i chyba zgłupiałem po nim poprostu, dziwnie mam z tymi oczyma, mam wrazenie że sie zawiesiłem, jedno oka mruga najpierw później drugie, to takie dziwne, myślalem że to moja iluzja ale teraz juz jestem prawie pewien że nie, jestem juz tak strasznie zmęczony nie wiem czy mozna mi pomoc ;/ ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wiesz może co mi jest ? dlaczego taka zawiecha? dodam że po tym jak odeszła ode mnie dziewczyna przeszedłem to załamanie, pociłem sie stresowalem strasznie i wycbuchłem z napięcia, na początku męczyło mnie zmęczenie strasznie chroniczne czy jakos tak, później bylo nieco lepiej a teraz mam wrazenie że mam pęłna głowe, kurcze znacie w ogole takie przypadki ?

 

-- 23 mar 2011, 21:29 --

 

Proszę powiedzcie mi jak z tego wyjść , strasznie się meczę czas mi ucieka a ja bezradny jestem, mam jakby obłęd w oczach , ja nie chce tak zyc ;/:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×