Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy bolą was mięsnie???


ewaryst7

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz...trudno to opisac od kiedy to mam. Jakieś kilka dni. I jeszcze czasem jak nad niczym nie myślę i nic mnie nie pochłania to czuję taki ból.....nie wiem jak to nazwać. W sumie nie jest dokuczliwy, ale taki trochę kłuje trochę nie. I raz jest raz go nie ma. Taki ból w dolnej. lewej części brzucha. A badań nie robiłem żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam podobnie,bol miesci szczegolnie rak i brzucha,a nogi czasem zaczynaja mi sie strasznie trzasc jakby bylo mi bardzo zimno ale to nie od tego.oczy mnie szczypia i bola od kilku tygodni mam jakies krople ale daja ulge na 2minuty.no a do tego wieczny bol glowy,dzis nawet nieumialam podniesc sie z lozka..moze dlatego ze z nerwowo od 3dni nic poza kawa i papierosami nie mialalm w ustach..wiecie chyba w calym tym stresie,chorobie,depresjii najgorsze jest jak organizm mowi stop,nie umysl.ale jak juz fizycznie nie dajesz rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uposledzony uklad nerwowy chemia , nie bedzie funkcjonowal tak jak u maratonczyka , to calkiem logiczne ze takie macie objawy.

Przydalo by sie wszystkich psychiatrow struc na kilka dni jakims haloperidolem tak zeby tylko roztworzyli jape i slina sciekala im z ust jak wscieklemu psu (widzialem takie obrazy ) moze wtedy przestaliby pisac ta kupe ludziom , zwlaszcza nerwicowcom , ktorzy nie potrzebuja zadnej chemi by byc zdrowymi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem po wlasnych "bledach" chociaz nie przypisuje ich sobie , bo w uzaleznienie wpedzil mnie "moj" neurolog , nawet nie psychiatra .

 

Zaczelem odstawiac leki , zauwazylem ze pomimo iz mialem silne prawie paniczne leki , to fizycznie czulem sie coraz lepiej .

 

Cale zycie kochalem sport , jak zaczelem brac leki to nie moglem juz cwiczyc na pakerni , widzialem jak mi to wszystko chlapnelo :/ bardziej bylem zrospaczony tym jak wygladam i w jakim stanie fizycznym sie znajduje niz tymi lekami prawde powiedziawszy .

 

Zaczelem powoli cwiczyc , jak wspomnialem zaczelem od rowerku domowego ..itd

Pozniej co zauwazylem i co bylo cyhba glownym powodem wyzdrowienia , jak to zreszta ktos wspomnial sport i wysilek fizyczny wzmacnia psychike , jest to swieta prawda .

 

Podczas gdy wykonujemy cwiczenia fizyczne , wydzielaja sie wszystkie potrzebne hormony, czlowiek wraca do normalnosci .(my nerwicowcy nasluchujemy tylko swoich objawow , bomy sie szybciej biegac , a co dopiero uprawiac jakis sport ) taka prawda.

 

Glownym le`kiem w nerwicy jest lek o wlasne zycie , w zasadzie to nei ma innych lekow , moga byc bodzce wywolujace je , ale tak naprawde gdy lek osiaga swoj najwyzszy stopien to boimy sie o swoje zycie , o serce glownie , nasluchujemy jego bicia , mierzymy puls itd ..."totalna paranooja " najlepiej wyrzucic nawet termometr z domu i wyjsc na spacer .

 

Wyjscie z samej nerwicy nie jest trudne , gdy juz zalatwimy problem z lekami (odstawiajac je ) , wazne jest wzmocnic swoja wiare w siebie , najlepiej funkcjonuje to poprzez wlasnie sport .

 

Kazdy atak paniki wywoluje szybkie bicie serca , tego sie boimy najbardziej , boimy sie ze dostaniemy zawalu serca , zapasci czy tez zemdlejemy ..same takie mysli poteguja lek i dostajemy ataku paniki , szykujemy sie do ucieczki .

 

Teraz zwiazek pomiedzy treningiem a atakami paniki ktory zauwazylem jest taki , ze:

Poprzez trening nasze serce pracuje rowniesz szybko (jak podczas ataku paniki) ale nie jest to le`k , nie jest to atak ! ... nie boimy sie tego ze serce bije strasznie szybko (chociaz pprzez zle myslenie w trakcie treningu rowniez zdazalo mi sie przejscie w silny le`k ) zauwazylem duzy zwiazek pomiedzy mysleniem a praca serca i wywolywanymi atakami paniki .

 

I teraz doczego doszedlem po pol rocznym juz treningu (jazda na rowerze po bardzo gorzystym terenie z czasem i tylko to mnie kreci ; )

Doszedlem do tego , ze z czasem inaczej zaczyna byc to wszystko przez psychike odbierane , nawet gdy wystepuje atak paniki , najsilniejszy byc moze , nie jestesmy go w stanie zinterpretowac tak jak dawniej ! nie wiem czy serce wali nam jak glupie z treningu czy tez jest to atak paniki :D (mozna wierzyc lub nie , ale po czasie przestajemy wogole przykladac do tego wage ) zapominamy o wszystkim , wychodzimy na prosta , zdrowiejemy :)

Potrzebowalem na to by to zrozumeic 12 lat , czuje sie oszukanym durniem przez psychiarow , al e czuje sie tez wygranym czlowiekiem i w pewnym sensie odzyskalem swoja "dume " poprzez to wlasnie ze sam postawilem czola moim le`kom , zrozumialem je i wyszedlem z nich , dzisaj jestem zdrowym czlowiekiem , zona i dzieciak jest ze mnie rowniez dumny .

 

Pozdrawiam Marek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..tak tak , znam wasze djagnozy na pamiec :D nerwica serca , serce maniakalne , nerwica zoladka , agorafobia , fobie sytuacyjno jakies tam , nerwica depresyjna ..czy tez inne ...co psychiatra czy psycholog to tez inna diagnoza i tak w kolko , zadnych konkretow i tylko coraz to rozne smiecie do lykania . ... ja wam mowie dzsiaj piekne dzieki , waszej nieomylnej diagnozie i waszym cudownym tabletkom , trujcie sie sami :] i wymyslajcie sobie choroby :lol: mnie to lotto :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest racja w tym ze soprt przynosi ulge wtedy nie mysli sie o niczym jak jestem wyczerpany bo np. dlugim treningu.tyle ze np ja nie biore zadnych lekow i raczej niemam zamieru brac,ale moja psychika strasznie wplywa na samopoczucie fizyczne,jak sie martwie to nie jem,mam dziwne skurcze miesni,wieczny bol glowy,bol oczu to tez troche nie do zniesienia..a badania to chyba tylko u neurologa mozna zrobic w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bole glowy miewam do dzisiejszego dnia , zwlaszcza na zmiane pogody (bole glowy w sumie miewaja wszyscy , wiec sie nawet nad tym nie zastanwiam)

 

U Ciebie to moze jakas lekka migrena ? ... jasne ze mozesz sie zbadac u neurologa , mozna tez zrobic tomografie komputerowa glowy..wszystko mozna , wszystko robilem :) nic nie znalezli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nic nie znalezli:)u mnie pewnie tez by tak bylo,tak mysle.i pani doktor powiedzialaby ze mam mniej sie stresowac i ew. skierowala by mnie to lekarza a ten zapisal mase prochow:D migrena to moze i tak,ale mnie juz niezalenie od pogody boli ta glowa,popsrostu zaczynam sie denerwowac i odrazu glowa,zoladek.mozna sie przyzwyczaic ale niewiem ile tak mozna dlugo pociagnac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antychemikal, Z całą pewnością masz rację...Tabletki najprościej rzecz ujmując otumaniają , i trują nasz organizm...Ale potrzeba wiele silnej woli , aby się zmusić do wysiłku! Masz rację piszac , że boimy się wysiłku...masz cholerną rację.Ja , umyję podłogę , i kiedy zaczyna mi bić szybko serce od razu umieram.....zaklęty krąg....pozdrawiam cię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to wszystko co i Wy , lezalem doslownie jak "bloto" przez kilka ladnych lat , nie moglem sie wogole podniesc , czesciowo wykonczyly mnie napewno te moje le`ki ale najbardziej to mnie wykonczylo branie chemi .

Balem sie wogole wstawac z lozka a pozniej to i balem sie oczu z rana otwierac , chcialem zeby byla zawsze noc , wtedy tylko nie mialem le`kow .

Byly takie dni ze le`k utrzymywal sie caly czas , to bylo nie do wytrzymania , ale powiem wam , ze nigdy nie pomyslalme o tym aby sobie odebrac zycie , wrecz przeciwnie zawsze chcialem zyc i byc zdrowy za wszelka cene .

 

Malymi kroczkami wyszedlem z tego wszystkeigo , jesli chcialbym to wszystko zrobic jednego nia , to pewnie bym sie udlawil jak maly noworodek gdybysmy mu podali kotleta :D;)

 

Malymi kroczkmi i najwazniejsze nie przejmowac sie ze czasami ponownie le`ki powroca , czy tez sily opadna , najwazniejsze myslec ze sie idzie na przod , najlepiej tez prowadzic dzienniczek i zapisywac swoje sukcesy , w razie gorszych dni , nalezy to czytac aby nie cofac sie do tylu .

Tak to nei stety funkcjonuje :/

 

Pozniej juz tylko przychodzi taki czas ze idziemy ciagle na przod i zauwazamy to , zdrowiejemy poprostu :)

Chcemy wyzdrowiec i myslimy wtedy juz tylko o tym , i powiem wam ze to juz szybko idzie wtedy :) najwazniejsze jest zaczac .

 

Biorac wczesniej leki rowniez probowalem cos ze soba zrobic , ale zawsze opadalem z sil fizycznych i psychicznych , zrozumialem ze nie tedy jednak droga .

 

Ewaryst , tam napsiales ze potrzeba silnej woli , moze i troche tak , ale problem tkwi w tym ze czlowiek ogluszony prochami jest wiecznie zmeczony i mu sie nic nie chce , tutaj lezy tez problem .

Poznije to juz sie cwiczy tylko z przyjemnoscia czy tez jezdzi na ty mrowerk u czy inny uprawia sport , bo czujemy to ze powracamy do zdrowia , trucizna z nas wychodzi kazdego dnai i czuje sie te zmiany , a poprzez to ze wychodzimy rowniez nerwica sobie idzie w zapomnienie :) a mozna bylo odrazu zaczac wychodzic bez chemi , ale kto to wiedzial :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antychemikal, a co , jeśli ktoś jest zmęczonny , lub wyczerpany, bez leków? W lutym z dnia na dzień , przemieniłam się w staruszkę...A miałam zawsze dużo energii.Ale masz racje .Trzeba iść do przodu...Zawsze tylko do przodu....Dzięki . Podniosłeś mnie na duchu.pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak ruchu nawet bez lekow powoduje zmeczenie ,czyli siedzenie przed komputerem godzinami rowniez , sama musisz znalesc co powoduje u Ciebie zmeczenie , nie koniecznie musza to byc leki , mozlwie ze nie odpowiednia dieta , papierosy , zbyt mala ilosc snu czy tez jego nadmiar ...itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×