Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się duszności. Czy też je macie??


ona0

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy biorę lekarstwa wydawało mi się że już widać poprawe, że odczuwam mniejszy stres. Jednak wczoraj znów miałam duszności...przytkało mnie na ulicy i automatycznie poczułam jak ciepło przeszywa moje ciało. Zastanawiam się na jakiej podstawie to działa skoro nie byłam zestresowana w tym momencie i nie myślałam o moich dolegliwościach. W takiej chwili wydaje mi sie że mam zaburzenia układu oddechowego i że doprowadzi to do czegoś złego.

 

Chciałabym poznać opinię osób które również mniewają takie duszności nie tylko w stresowych sytuacjach. Myśle że pozwoli mi to na spokojniej podejść do tego.

Poza tym mam dość ciągłego siedzenia w domu. Chcę podróżować a nie mogę bo boje się że w trakcie podróży dopadną mnie duszności i nie otrzymam pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona0, ja duszności nie miałam (a raczej tylko raz czy dwa nie mogłam zaczerpnąć głęboko powietrza), ale generalnie ataki różne pojawiały się w najmniej oczekiwanych momentach - wtedy kiedy byłam całkiem spokojna. Np. zaraz po przebudzeniu albo gdy siedzę w pracy. Jeżeli twoje duszności są na tle nerwowym, to wydaje mi się że mogą się pojawiać w okolicznościach całkiem nie związanych ze stresem, po prostu nasze ciało wytwarza objawy kiedy się tego nie spodziewamy. Przynajmniej ja tak miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona0, niestety nerwica często odzywa się właśnie wtedy kiedy nie jestesmy zestresowani i w sumie nie mamy czym sie martwić, to jeden z powodów dla którego te nasze objawy daja nam tyle lęku, bo myślimy co jest, nie denerwuje się a mam objawy, pewnie to rak albo coś innego.

Niestety jak już u nas wybuchnie nerwica objawy moga wystepowac non stop, moga występować w sytuacjach stresowych, i mogą wtedy kiedy leżymy sobie w łózeczku spokojni i zrelaksowani.

Czytałem ze masz zdiagnozowaną nerwicę, i pewnie jakieś badania też robiłaś?

Tu masz link do tematu o dusznościach:

nerwica-a-trudno-ci-z-oddychaniem-astma-duszno-ci-t1238.html

Dodam ci tylko, że duszności kiedys były moja zmorą, teraz tez czasem są ale przywykłem, a jak nie m a strachu przed objawem, nie ma tez silnego i długiego objawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×