Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

INTEL 1, Widziałem rzecz jasna:) Dawno temu, wypada odświeżyć. Mam ogólnie problemy z oglądaniem filmów (koncentracja)

Hahahahaha - skąd ja to znam? Dlatego oglądam stale filmy, ktore po raz pierwszy oglądałem zanim oszalałem ( 8 lat temu).

Dzięki temu, znając fabułę i wszelakie zawiłości mogę skupić się tylko i wyłącznie na klimacie, dialogach oraz grze aktorskiej.

I odkrywam niesamowite subtelności i meandry, ktore zostały umieszczone w filmach przez kinematografowych geniuszy...

 

Czasami tylko przez obłęd potrafi sie przebić jakaś wybitna pozycja z teraźniejszości .

 

-- 31 sty 2015, 22:43 --

 

Kontrast i Śmiercionauta

Jestem przekonany, że zmiażdży Was wobec tego Los Człowieka

( nie wiem czemu nie wkleja się prawidłowo link z filmweb )

Los Człowieka ( Sudba Cheloveka) z 1959 roku

 

Każdy, kto ma podobny gust do mojego, a komu ów film poleciłem był zachwycony.

Gdyby nie był nakręcony za maksymalnie szczelną naówczas "żelazną kurtyna" to zostałby zasypany wszelakiej maści nagrodami.

Powiem tyle, że oglądając go po raz pierwszy od lat poczułem emocje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ulubione (kolejność przypadkowa) jak dotąd, bo mnóstwo czeka na obejrzenie: Karmel, Wino truskawkowe, Cesarzowa, Królestwo niebieskie, The Whistleblower (Niewygodna prawda), Rozstanie, Porządna kobieta, Towelhead (Nic świętego), Czarny kot biały kot, Rdza i kość, Pachnidło, Amistad, Róża, Dokąd teraz, Chłopiec z latawcem, Lolita, Pianistka, Czasy i wichry, Annie Hall, W ciemności, Żyła była sobie baba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofak to slabo ze mna tylko koty (swietne swoja droga) widzialam z calej listy

 

sie mi ostatnio zapragnelo czegos z dogmy 95 ale szukam po omacku! korine i von trier odpadaja w przedbiegach bo juz niemal wszystko widzialam a od czasow ,,idiotow'' boje sie ze nie trafie juz nigdy na nic bardziej przenikajacego :---'(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam Idę ze względu na Kuleszę, którą bardzo lubię i uważam, że gdyby nie jej rola w tym filmie to byłby nie do zniesienia nudny i bezbarwny. Zresztą z udziałem Kuleszy obejrzałabym nawet argentyńską telenowelę :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnio obejrzanych polecam Seul-peum-bo-da Deo Seul-peun I-ya-gi (2009). Po obejrzeniu tego melodramatu czuję się tak, jakby wrzucono mnie do ogromnej betoniarki z najbardziej dramatycznymi uczuciami, która działa na pełnych obrotach od 9 dni. Kolejna koreańska produkcja, która zachwyca i zaskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co w tym roku sie wybieracie do kina?

ja na to:

 

luty

kingsman

jupiter ascending

 

marzec

chappie

 

maj

age of ultron

mad max fury road

(może) tomorrowland

 

czerwiec

jurassic world

(może) ted 2

 

lipiec

terminator genisys

mission impossible 5

(może) ant man

(może) minions

(może) pixels

(może) poltergeist

 

sierpień

fantastic four

 

listopad

spectre

hunger games mockingjay 2

hateful eight

 

grudzień

star wars VII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam realizm magiczny w wykonaniu Kusturicy. Właśnie skończyłem oglądać Obiecaj mi!

świetny film.

 

-- 01 lut 2015, 11:05 --

 

Odkryłem, że K-pax jest remakem filmu Hombre mirando al sudeste

Trochę mnie to natchnęło do odkopania Kusturicy, bo w zasadzie znam go od strony muzycznej, a nie filmowej, więc coś sobie łyknę na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×