Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Na każdego lek działa inaczej. Ja jestem dobrej mysli i wierze w to ze w koncu poczuje sie normalnie:) Mnie po esci piekło całe ciało i pogłebiło nerwy dlatego lekarz zmienil. Oby do przodu:)

 

skóra mi się czerwieni i swędzi i jeszcze się pocę- to mi się jeszcze przypomniało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bylam u lekarza zmienil mi esci na Lerivon 10mg. Ktos stosowal jak on dziala na nerwice?

brałem, strasznie mnie zamulał i jednocześnie pobudzał, 2 w 1, dziwne uczucie, zamulenie podobno przechodzi ale u mnie po 2 tygodniach nie przeszło albo i dłuzej, nie pamietam dokładnie

No, ale kazdy moze reagowac inaczej. Trzeba sprobowac. Nie ma wyjscia. Powodzenia zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie podrap

Nie drapac...

Eh, nie mozna tak. Moze to nie dobrze, ze skora swedzi.

Czytalam, ze przy lekach jak Prozak skora swedzi, i robia sie jakies nawet krosty, jak u mlodziezy.

 

-- 17 kwi 2014, 21:11 --

 

Ashleigh, leviron dzialal na mni uspojakajoci i usypiajaco generalnie fajny lek.

Chyba to post dla Margor.

Ja biore Lexamil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale kazdy moze reagowac inaczej. Trzeba sprobowac. Nie ma wyjscia. Powodzenia zycze.

to nie ma sensu pytac kogos o opinie skoro i tak kazdy moze reagowac inaczej

No, nie az tak skrajnie. Wiele symptomow ubocznych wszyscy mamy. I opowiadamy, jak przez to przejsc. Wiesz, ze mowienie o tym, pomaga.

Moze i ja za skrajnie odowiedzialam, ale chcialam odwagi dodac.

Tez sie boje lekow, kazdych.

 

Dobranoc juz dzis. :zzz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny i chłopaki :D

U mnie na razie wszystko w porządku. Od początku tygodnia czuję, że lek NARESZCIE zaczyna się stabilizować (odpukać w niemalowane; mam nadzieję, że nie będę musiała tego odszczekać). Lekkie spięcie i nerwowość (rozdygotanie) do południa, ale po paru godzinach przechodzi (chyba wtedy, gdy lek już się przyswoi), w sytuacjach strasząco-stresujących oczywiście ucisk w klatce. Ale to wszystko to przecież NIC. Nieprawdaż? Tak więc pomalutku, powolutku zmierzamy w pożądanym kierunku, jak sądzę.

Po pierwszej wizycie u psychoterapeutki: Jeszcze nie zaczęła mnie leczyć a już mną manipuluje. Cwaniara :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku tygodnia czuję, że lek NARESZCIE zaczyna się stabilizować

a od jak dawna bierzesz?

 

-- 18 kwi 2014, 11:17 --

 

Miski kochane moje, zdradzi mi ktos czy znieczulenie podawane przy zabiegach stomatologicznych (te strzykawka, miejscowe) moga jakos kolidowac z paroksetyna/w ogole antydepresantami itd?

Odpowie mi ktos na to? To, ze mam mowic dentyscie to wiem, ale co jesli dentysta nie wie? Mi to w sumie obojetne, moze mnie pojebac w trakcie zabiegu i moge podpisac papier, ze biore na siebie jego blad ale wole wiedziec, czy mnie pojebie, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram łykam (jak nazwa wątku wskazuje). 10mg, ale wprowadzałam przez dawki 2,5mg-5mg-7,5mg. W sumie zajęło mi to 16 dni.

 

-- 18 kwi 2014, 12:23 --

 

A propos dentysty znalazłam takie coś (posty z wątku CITALOPRAM, z 2012r):

 

Od czasu jak mam nerwicę nie byłam u dentysty czyli 10 lat:( ale w ten wtorek poszłam, nie bałam się, że zemdleje, nie będe mogła oddychać czy ucieknę z fotela:)))

byłam zdenerwowana ale to tak jak każdy zdrowy człowiek. Mam pytanie co do stomatologa, poinformowałam go iż, biorę Citaxin, bał się dać znieczulenie i robił bez ale był bardzo miły, delikatny i wyrozumiały, jednym słowem wspaniały lekarz, udana wizyta. Mówił, że poczyta więcej na temat tego leku na następną wizytę, czy mogę dostać znieczulenie, trochę się zmartwiłam. Czy wy na SSRI mieliście znieczulenie miejscowe? czy nie ma jakiś interakcji?

 

Nie ma interakcji. Na SSRI normalnie dostaję znieczulenie miejscowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×