Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

jezu kochany ja juz nie wiem co mam robic :cry: zazywam ten seronil juz piaty tydzien 20 mg i nic zadnej poprawy nie widze-strasznie zle sie czuje :( leki mam straszne nie moge sobie miejsca znalesc dalje boje sie ludzi,nie wychodze z domu.nie wiem czy dac jeszcze szanse seronilowi piszecie tu ze on pomaga czemu na mnie nie dziala :( ja nie mam zadnych objawow ze pic mi sie chce przy nim ani nie mam braku apetytu jak piszecie to ja juz nie wiem moze nie ide na niego :(

 

chyba jeszcze najlepiej czulam sie jak bralam seroxat i xanaks ale znow wracac do tego sama juz nie wiem :(

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:43 pm ]

dzisiaj bylam u psychiatry swojego bo juz nie dawalam sobie rady ze soba przyjela mnie fajnie i udalo mi sie ja namowic zeby zwiekszyla mi seronil powiedziala ze nie ma problemu i od dzis biore 40 mg.zobacze jak sie teraz bede czula moze poprostu mialm za mala dawke seronilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, wlasnie przepisali mi seronil.mam nerwice lekowa, natrectw i bulimie wiec ogolnie jest fajnie. wczesniej bralam paromerck, ale bylo tragicznie 3 tygodnie bez zalatwienia sie myslalam ze umre, a do tego zero snu caly czas mi nogi chodzily i bylam jeszcze bardziej zdenerwowana niz zwykle.no a umnie to jest tak ze stres zazeram, a potem stresuje sie ze bede gruba.itak kolko sie zamyka. powiedzcie mi jak to jest z tym seronilem, w sensie jedzeniowym, apetyt znika?a jak z zalatwianiem?wiem ze leki przejda po jakims czasie. do tego biore jakies lek na sen trittico....czy ktos cos o tym wie?z gory dziekoweczka i pozdro dla calej grupy seronilowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seronil rzeczywiście zmniejsza apetyt chociaż to indywidualna sprawa, ale myślę że na bulimię może na prawdę pomóc.

Ja zaczynam schodzić z dawki i już niedługo odstawię seronil po długim czasie brania. Nie wiem jak będzie ale mam nadzieję, że dam radę.

Moniunia27, możliwe że Twoja dawka rzeczywiście była za mała na początek. Nie upadaj na duchu, jeszcze będzie ok, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore prawie 2 tygodnie pierwszy tydzien 10mg teraz 20mg, mialem male bule brzucha, ale przeszkadza uczucie przegrzania ciala, to jest jeden z objawow zespolu serotoninowego wiec nie wiem czy moze mi pomoc serotonil , ktos mial takie objawy?

 

Goraczki nie mam, pewnie objawy zespolu serotoninowego nie sa tak lagodne, ale sam nie wiem od paru dni tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz 4 dzień biore seronil i musze powiedzieć, że jestem w ciężkim szok. pomaga niesamowicie, załatwiam sie, nie mam napadu głodu i czuję się świetnie, tyle że właśnie mam przez 1 tydzień brać 10 mg, a potem 20 i nie wiem jak na to zareaguje.

no a jeżeli chodzi o minusy to czuje sie z lekka naspeedowana, bo nie bardzo mi sie chce spac i gdybym nie brała trittico to bym pewnie nie zasnęła.

a i też sie przegrzewam , ale znośnie i z dnia na dzień co raz mniej więc może za nie długo przejdzie.

może u ciebie też tak będzie

buziaki dla całej grupy:) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam ten lek pół roku i uważam,że jest dobry, brałam 2 miechy -po 10 mg potem po 20mg. przy odstawianiu rzadnych skutków ubocznych, uważam,że to dobry lek.pomógł mi bardzo w nerwicy netręctw.jest to lek troche starszy niż inne polepszacze nastroju, ale naprawde dobry, jak ktoś chce właśnie coś łagodniejszego.Moja lekarka mówiła mi ,że przy odstawianiu mogę 1-2 tyg. czuć się gorzej-że może się samopoczucie pogorszyć-a potem się unormuje i że to normalne jest.no ale nic takiego sie nie stało, poszło gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIEMKA,

SLUCHAJCIE MAM PROBLEM. CZULAM SIE DOBRZE PO SERONILU 40MG AZ DO DNI TUZ PRZED OKRESEM(JAKOS 2 DNI PRZED). ZNOWU PLACZ I NIEMOC DZIALANIA,NIECHEC DO ZYCIA-NORMALNIE NAWROT DEPRESJI.

Z DNIEM KIEDY DOSTALAM OKRES-MINELO.

CZY MAM POWIEDZIEC O TYM LEKARZOWI?

3 MIESIACE BIORE SERONIL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć oczywiście nie zawadzi ale na to chyba nie ma rady. Widocznie na napięcie miesiączkowe seronil nie działa. Ja też dużo gorzej się czuję przed okresem ale cóż znaczą te dwa-trzy dni doła w porównaniu do doła bez przerwy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julio, depresja nasila się przed okresem. Też tak mam. Szczególnie gdy przed zachorowaniem przechodziłaś napięcie przedmiesiączkowe. Jeśli chcesz możesz powiedziec o tym lekarzowi, ale moim zdaniem to naturalne. Pozdrawiam i życzę Tobie i sobie wytrwałości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kazdy przed okresem czuje sie znacznie gorzej....to normalne....no ale powiedziec lekarzowi nie zaszkodzi.....

jak myslicie czy powinnam wskoczyc na seronil 10 (teraz jade tydzien na 20) skoro czulam sie na nim bardzo dobrze. Na tych wiekszyc dawkach mam problemy z wstawaniem i znowu wrocily zaparcia. :cry:

ale fajne jest to ze nie chce mi sie objadac:)no i caly czas moglabym sie kochac momentami to przegiecie, nawet w pracy o tym mysle. :? tez tak mieliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Mój psychiatra przepisał mi 10 mg co drugi dzień. Boję się o potliwość, która już wczśniej była moim utrapieniem, a po tym leku ponoć jest jeszce gorzej :cry: nie zniosłabym tego...

 

Jestem dopiero po pierwszej tabletce, a juz tej nocy nie mogłam zasnąć, obudziłam sie o 5, w dodatku jestem nadpobudliwa, kołyszę się na krześle (jak wariatka jakaś lol), czuje przeszkodę w gardle. Kurczę, za miesiąc matura, a ja czuje sie, jakbym była bez mózgu.

hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ważne pytanie. Biore Seronil 10mg od jakis 2 miesiecy,niedawno na silne bóle głowy od neurologa dostałem Divascan, przytoczetutaj cytat z ulotki:

 

"Divascan jest lekiem o dzialaniu przeciwserotoninowym, jest pochodna produktu utleniania adrenaliny-adrenochromu. Mechanizm dzialania leku polega na blokowaniu receptorów serotoninowych 5-HT1D".

 

Nie znam sie Ale Seronil jest lekiem wychwytujacym serotonine?

Nie czuje sie ostatnio dobrze psych. biorac te dwa leki...

Wiecie moze czy mozna brac te leki razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ważne pytanie. Biore Seronil 10mg od jakis 2 miesiecy,niedawno na silne bóle głowy od neurologa dostałem Divascan, przytoczetutaj cytat z ulotki:

 

"Divascan jest lekiem o dzialaniu przeciwserotoninowym, jest pochodna produktu utleniania adrenaliny-adrenochromu. Mechanizm dzialania leku polega na blokowaniu receptorów serotoninowych 5-HT1D".

 

Nie znam sie Ale Seronil jest lekiem wychwytujacym serotonine?

Nie czuje sie ostatnio dobrze psych. biorac te dwa leki...

Wiecie moze czy mozna brac te leki razem?

 

Moze lekarz stwierdzil ze masz zespol serotoninowy w takim razie nie ma dla ciebie sensu brania zadnych lekow (albo mniejszej dawki seronilu), ale to tylko moja niefachowa i nieprzemyslana opinia. Skontaktoj sie z lekarzem bo ja nim nie jestem. Branie lekow o przeciwstawnych dzialaniach to raczej sensu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że terapia Ci pomogła ale weź pod uwagę, że każdy jest inny, w związku z tym każdemu pomagają inne metody więc nie uogólniajmy ok?

Ja ostatnio schodzę z dawki ale nagle pojawiły mi się jakieś dziwne uderzenia gorąca. Nie wiem czy to z leków czy to już menopauza :D Czy ktoś tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi mowil ze po brani Seronilu..moga pojawic sie bule brzuch zaladka, ale puznnie jednak ustapia. ja zaczelam prac to od wczoraj po 10mg.dziennie.. Ale najwiekszy nacisc stawiam na terapije i myslenia.. Leki ktore mamy nie maja zadnych podstaw realnych..To nasz podswiadomosc wysyla sygnal o niebezpieczenstwie ktorego iema..poniewaz w podswiadomosci nagromadzilo sie zbyt wiele zlych obrazow z przeszlosci..aby organizm mogl walczyc z niebezpieczenstwem..musimy miec z czym walczyc..wtedy juz dziala nasza swiadomosc ..i z mysli powtaja obrazy..samae znajduje my sobie jakies fobije..czy to choroba ..czy boimy sie ze zwarjijemy, to jets tylko wymtsl naszej woobrazni..realnego zagrozenia poorostu niema!!!.. Moj lekarz powiedzal ze osoba chora..czyli inaczej nigdy nie pujdzie sie leczyc..wrecz odwrotnie on bedzie uwarzac ze wszytscy dookola sa chorzy , a on jets zdrowy.. Polecam goraco przeczytac ksiazke Tadeusza Niwinskiego.. Bardzo mi pomogla. Jezeli ktos bedzie chcial porozmawiac moje gg to ******. Zycze wszystkim miec kontrole nad swoja swiadomoscia!!!!!Swiadomosc-dla tych organizmow ktorze ja posiadaja, jets podstawowym narzedziem przetrwania....

 

Nie podajemy numerów GG w postach. Można podac w profilu.//Raf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy przy braniu Fluoksetyny się tyje? Biore 10 mg co drugi dzień, minął już tydzień, a mi się ciagle chce jeść, mimo że sie ograniczam TYJĘ! Czy może jest za krótko na efekty chudnięcia??? POMOCY, zamiast sie wyleczyć to przez te kilogramy popadne w jezcze wiekszą depresję :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łuchajcie, a czy przy braniu Fluoksetyny się tyje? Biore 10 mg co drugi dzień, minął już tydzień, a mi się ciagle chce jeść, mimo że sie ograniczam TYJĘ! Czy może jest za krótko na efekty chudnięcia??? POMOCY, zamiast sie wyleczyć to przez te kilogramy popadne w jezcze wiekszą depresję :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×