Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę już koło miesiąca Seronil w dawce 20 mg ale niepokój dokucza. Serce ma czasem dodatkowe uderzenia, a jak mierzę ciśnienie to przeważnie 150 to pierwsze a puls nawet 110. Martwię się bo i pocić się zacząłem dosyć mocno. Co mi doradzacie? Czy ktoś tak miał?

 

Ja tak miałam, przeszło :)

 

Staraj się tym nie nakręcać, nic Ci nie będzie. Ja mam arytmię i po Seronilu była jeszcze większa, dodatkowe skurcze były naprawdę bardzo uciążliwe, ale unormowało się. Zażywaj magnez i potas np. Aspargin (za porozumieniem z lekarzem), ja to też brałam wraz z Seronilem, niby banalna rzecz, ale pomogła.

 

tomasz_xyz, ja też biorę Seronil 20 mg od miesiąca i jak na razie nie widzę znaczącej poprawy :? Co do serca to też miewam dodatkowe uderzenia i biorę na to magnez,wapń i witaminę d (stwierdzono u mnie zaburzenia elektrolitowe).Odkąd biorę te suplementy dodatkowe skurcze są słabsze,albo całkiem ich nie ma.Ciśnienie i puls też mi się unormowały.Może skonsultuj się z lekarzem rodzinnym,albo z kardiologiem.

A co do pocenia to efekt uboczny Seronilu.

 

Miesiąc to zdecydowanie za mało na poprawę, dopiero skutki uboczne będą przechodzić po takim czasie.

 

Ja dziś pierwszy dzień na 30, po pół roku na 20 mg, jest dobrze, weszło jak masełko ;)

Po wzięciu tabletki miałam tylko przez jakiś czas lekkie zawroty głowy, a teraz piję piwko i cieszę się wiosną, wasze zdrowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyniob, Przy 20 praktycznie wogole nie odczulem dzialania leku oprocz ubokow. Dopiero przy 40 cos zaczelo sie dziac, czasami pojawial sie usmiech na twarzy, natrectwa minimalnie sie zmniejszyly. Teraz czekam na efekt 60mg.

 

Na 20 bylem "tylko" 4 tygodnie. Moze to bylo po prostu za krotko by fluo w pelni rozwinelo skrzydla.

 

Zreszta teraz ciezko ocenic dzialanie leku, bo wiadomo przedwiosnie / wiosna to nie idealna data dla ludzi z depresja/nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwicę i często jem w sposób kompulsywny i niepohamowany a potem prowokuję wymioty - poprosiłam lekarza o ten lek ale ze względu na moje bardzo niskie bmi odmówił przepisania mi go. Ja osobiście czuję, że ten lek by mi pomógł - czy lekarz odmówił mi bezpodstawnie (mam bmi 15) czy jego powód był racjonalny i nie szukać już kolejnego lekarza, który przepisałby mi ten lek (wizyty prywatne trochę kosztują) ?? Czy niskie bmi jest przeciwwskazaniem do stosowania leku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milena.ana, podobno na fluo nie ma apetytu i się chudnie,pewnie dlatego nie chciał Ci lekarz tego przepisać.Piszę podobno,bo tak jest napisane w ulotce i tak większość osób mówi.U mnie to nie działa.Mam większy apetyt niż przed rozpoczęciem leczenia,ale bardzo możliwe,że to przez Hydroxyzynę,którą biorę na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem sama raz dobrze raz gorzej deprecha minela ale lęki się pojawiają a dziś to już całkiem może zmiana pogody na mnie tak działa tyle leków brałam jest na seronilu lepiej niż przed ale bombowo to nie może jeszcze dac mu miesiąc bo mi szkoda tego czasu nie mam pojęcia co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n...... U mnie dziś też lipa, z rana drżenie w robocie ogólna niemoc, niepokój i humor do kitu. W święta i kilka dni po czułem się tak dobrze, że myślałem - może to początek remisji? :great: ,a od weekendu do dziś znowu gorzej :why: Byłem 7 tygodni na 20mg, gdzie były przebłyski normalności, a teraz 3 tydzień na 30mg. Też nie wiem co o tym leku już myśleć. Niby działa, jest lepiej a potem gorzej. Może niech inni co go dłużej biorą na lęki i deprechę coś napiszą na podtrzymanie nas na duchu. Pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dziś wiatr ogólnie okropna pogoda mam niskie ciśnienie kawę piłam może od tego ale na prawdę okropny dzień mam dziś. po seronilu tez mam dwa trzy dni ok później dwa trzy dni do d... i tak przez te dwa miesiące ciekawe właśnie jak dłużej np. po 3 miesiącach cos na prawdę ruszy na dobre niech ktoś napisze kto brał długo seronil jak się czuł czy tez miał przez dwa miesiące zmianę nastroju i lęki czasem po tak długim czasie stosowania tez pozdrawiam gorąco trzymajcie się może jutro będzie lepiej napiszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na duchu nie podtrzymam, bo sama mam sprzeczne odczucia do Seronilu. Biorę go trzeci miesiąc, jestem teraz na 40 mg. Początkowo brałam 20, ale nie działało to na mnie w ogóle. Jak zaczęłam 40 przez tydzień było ok, a później znowu spadło. Wolałabym, żeby zamiast nastroju w końcu spadł apetyt, którego początkowo, owszem, nie było, ale potem wrócił i nie chce wcale sobie pójść. Za tydzień mam kontrolę u psychiatry, ciekawe co powie.

 

Aaaa i myśli samobójcze mam co chwilę. Możliwe, że to przez lek, mimo że biorę go już tak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ja też dużo jem a nie jadłam 40mg biorę od 11 lutego ale ja myślę że to pogoda i za krótki okres brania i dlatego są zmiany i wahania nastroju i głupie myśli ja musze pozostać przy seronilu bo po innych była tragedia spamilan tez brałam 2 miesiące i całkiem nie było żadnych przeblyskow. Miałam okazję dołączyć moklar do spamilan ale nie wytrzymałam skutków ubocznych. Na samym seronilu bym nie dała rady dobrze ze mam alprox i biorę rano 0,25 po południu 0,25 i na noc 0,5 mg boje się brać więcej w trudniejszych chwilach. Zobaczymy jutro jak pogoda zadziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy pogoda ma taki duży związek? Czasem świeci słońce, a ja mam ochotę tylko umrzeć. Poza tym włączyła mi się taka głupia faza, że długo zasypiam, a jeśli obudzę się w nocy, np. żeby się napić, to mogę już do rana nie spać. Bez sensu z tymi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n....., Yvaine, już myślałam,że tylko ja mam wzrost apetytu,gdyż ulotka sugeruje coś innego :evil: Myśli samobójcze mi się nasiliły na Seronilu,szczególnie rano,zaraz po przebudzeniu :(

 

Limitrophe, powodzenia! Większość z nas też liczyła,bądź cały czas liczy na cud.Tylko jakoś go nie ma :?

 

Ja mam jutro wizytę u psychiatry.Mam nadzieję,że pani doktor już wyzdrowiała i jutro podziałamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×