Skocz do zawartości
Nerwica.com

EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności


tyska

Rekomendowane odpowiedzi

Monika1974, Monia-sciàgnèlam sobie,w poscie Dawida Zarèby jest link.Jestem juz na 43 stronie i czytam dalej;cos w tym jest.Tu w Belgii EFT jest bardzo znane-nie wiem dlaczego nie zwrocilam na to wczesniej uwagi wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puknijcie sie lepiej w leb. Nie ma cudownych, alternatywnych terapii. Swojego czasu wywalilem kupe kasy (stac mnie na to) na:

 

- akupunkture,

- roznych bioenergoterapeutow,

- holistow (krople Bacha etc),

- psychoterapeutow reprezentujacych niszowe nurty psychoterapii,

- wrozke,

- specjalistke od zwiazkow astralnych (moja ulubiona - 100 zl/h),

- egzorcyzm,

- sesje medytacyjne,

- sesje hipnotyczne,

 

 

Zrobmy eksperyment ! Umawiam sie odrazu, place jesli odczuje trwala poprawe i tylko wtedy. Nie ma efektu, nie ma kasy.

 

 

Wielkie dzięki za wymienienie sposobów z których skorzystałeś, bo ja już chciałem marnować kasę na hipnoze, egzorcyzmy, medytacje itd. bym tylko doszedł do tego samego wniosku co ty, ale dobrze że próbowałeś i dałeś przykład innym.

 

hehe, WŁAŚNIE! na tym polega ich oszustwo, że oni zawsze kasę biorą i tak sprytnie manipulują człowiekiem, że niby innym pomaga a nam akurat nie był w stanie i bardzo mu przykro - ale kasy nie odda, na tym polega właśnie wyciąganie kasy,

niektórym może to odrobinę pomóc poprzez sugestię (ale ludzie zdrowi sa na to podatni), czesto ludzie którzy nie są ciezko chorzy - bo samo to ze uczeszczaja na takie rytuały jest dla nich czymś takim że robią coś dla siebie i wzmacnia to ich.

 

Jak ktoś w to nie wierzy to nic mu z tego nie pomoże! Tak jest ze wszystkim, wiara czyni cuda. Jak nie wierzysz że ci leki pomogą to też nie będą działać, jak nie wierzysz w psychoterapię to również nie masz po co na nią iść.

Wyzdrowieć trzeba chcieć i próbować wszystkiego, i przede wszystkim pracować nad sobą, a nie liczyć tylko na innych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika1974, zamowiè sobie przez internet,ale do tego czasu bèdè czytac sobie w necie.Jestem cierpliwa i uparta jak osiol,wièc zobaczymy co z tego wyjdzie.Sporo czytam o afirmacji,a ta metoda tez zawiera jej elementy.Jest jedna rzecz,ktorej nie moglam siè pozbyc nawet podczas terapii,dlatego chcè zobaczyc czy uda siè za pomocà tej metody. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytam caly czas,analizujè i w sumie nie mam odwagi,wypowiadc pewnych zdan na glos-a wlasnie w tej metodzie o to chodzi.Niby nie mam problemow z afirmacjà, ale cholera..cos idzie nie tak.za duzo spraw w tej metodzie trzeba znowu sobie przypomniec.jestem na poczàtkowym etapie. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wovacuum, Wiolu,no właśnie w pojedynkę ciężko. Wszystko rozwala się na czynniki pierwsze, jak u psychologa.Tylko u psychologa jest nad tym wszystkim kontrola, a tu sama sobie musisz poradzić. No.....chyba,że zaczniesz pierwsze wizyty o trenera, a potem sama będziesz sie opukiwala, właściwie wypowiadając te sekwencje słów.

A może dasz radę sama. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytam caly czas,analizujè i w sumie nie mam odwagi,wypowiadc pewnych zdan na glos-a wlasnie w tej metodzie o to chodzi.Niby nie mam problemow z afirmacjà, ale cholera..cos idzie nie tak.za duzo spraw w tej metodzie trzeba znowu sobie przypomniec.jestem na poczàtkowym etapie. :smile:

 

:)

Wcale nie trzeba wypowiadać na głos. Wypowiadanie na głos ma na celu utrzymanie koncentracji na problemie. Cała sztuka polega na "dostrojeniu się" do problemu czyli najczęściej do emocji - taki jest cel tych afirmacji. Równie dobrze można ich nie używać. To jedno. Po drugie - trzecia część procedury -tzw. gama - jest zbędna. Tak samo 1 część - tzw. ustawienie - również można pominąć - ja go nie stosuje już od dłuższego czasu. Po obcięciu tego co nam pozostaje? Bardzo prosta procedura - skupiamy się na emocjach i opukujemy punkty. Mówimy na głos jeśli nam to odpowiada

Jak widać cała ta procedura nie jest wcale skomplikowana. Skomplikowane mogą być problemy. Sztuka polega na tym aby dotrzeć do przyczyny problemu - zazwyczaj jakiegoś początkowego szoku emocjonalnego.

Trzeba również podążać za wskazówkami, które nam daje ciało - mogą być to emocje, myśli, ból fizyczny itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawid.zareba, bèdè na swièta w Polsce-mieszkam niedaleko od Katowic;moze po swiètach siè spotkamy i porozmawiamy na ten tamat co??

jesli to nie problem oczywiscie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną stronkę na temat EFT. Ja w ogóle to pierwszy raz o tym słyszę - tam na tej stronie napisane jest że EFT to także "Matrix Reimprinting" nie wiem co to do końca znaczy...

Oto ta stronka:

http://missingmother.com/

 

-- 19 maja 2011, 19:59 --

 

jak będę miał trochę wolnego czasu to się tym zajmę...wydaję się być ciekawe:

http://theamt.com/store/matrix_reimprinting_using_eft.htm

 

-- 19 maja 2011, 20:18 --

 

Missing mother syndrome:

http://www.thrivingnow.com/healing-missing-mother-syndrome-with-eft/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co jakieś efekty przy stosowaniu EFT ? Mi osobiście to nic nie pomaga.Co do Twojej afirmacji jest to sprawa indywidualna , sam musisz ją stworzyć.Jeśli chodzi o nerwicę musisz przerabiać (opukiwać) każde doznanie, jakie Ci towarzyszyło gdy pojawiła się ona w Twoim życiu.Tak bynajmniej czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga do samouleczenia

Witam wszystkich. Chciałbym podzielić się z wami pewnymi informacjami, które mogą się przydać wielu osobą , aby naprawdę wyzdrowieć.(-;

Istnieje wiele technik, jedne mniej skuteczne inne bardziej, o których wiele osób tak naprawdę nigdy nie słyszało, przez co zostają skazani na farmakologię i klasyczną psychoterapię. Nie mówię, że powyższe metody leczenia są złe, farmakologia jedynie może dać poprawę na jakiś czas i to wszystko, wyciszając same objawy ale nie usuwając prawdziwej przyczyny. Psychoterapia w niektórych przypadkach może rozwiązać przyczynę ale z tego co czytałem min. na forum wielu osobą nie pomogła. Każdy wybiera własną drogę aby wyzdrowieć i nikt nikogo nie może zmusić do podjęcia takiej a nie innej decyzji. Poniżej podam kilka linków, które pokazują, wyjaśniają metody, które chciałbym przedstawić.

http://www.metaeft.com/

http://www.ekino.tv/film,Sekret-The-Secret-2006-Napisy-PL,10242.html

Pierwszy link obrazuje ogólnie na czym polega eft, w drugim linku można znaleźć bardzo przydatne informacje o prawdziwych przyczynach wszystkich chorób oraz co najważniejsze skuteczne metody ich wyleczenia, trzeci link zawiera film, który pokazuję jak tak naprawdę powinniśmy kierować własnymi myślami. Tak naprawdę sam człowiek tworzy siebie, swoją przyszłość, i tylko od niego zależy jak będzie żyć, każdy posiada jakąś własną historię, pewien bagaż doświadczeń, niekiedy bardzo przykrych, ale należy pamiętać a przede wszystkim uświadomić sobie, że to nie może w przeważającym stopniu wpływać na obecne życie, teraźniejszość, każdy dzień powinien być nowym rozdziałem waszego życia, jednak większość z nas nie potrafi wyjść po za to, żyje tym co było, myśli tylko o tym czego nie chce a nie myśli o tym czego pragnie. Choroba nie jest naszym wrogiem, choć wielu tak się wydaje, nasz organizm jest tak zaprogramowany, że nie popełnia błędów, a choroba jest sygnałem, że coś jest nie tak, organizm poprzez chorobę chcę nam uświadomić pewien problem, który musimy przepracować, rozwiązać aby powrócić do harmonii, swobodnego przepływu energii. Eft jest bardzo dobrym narzędziem do uwolnienia, usunięcia tych blokad emocjonalnych, nieraz pomaga od razu ale częściej potrzeba trochę czasu aby do końca uwolnić organizm od zaburzenia, jednak należy być wytrwałym i konsekwentnym w działaniu.

Na początek to wszytko, mogę polecić jeszcze pewną książkę "Przebudzenie" Anthony de Mello czy wypowiedzi Eckharta Tolle, mamy takie coś jak YouTube to można trochę poszukać.(-; Obaj autorzy trochę filozoficznie podchodzą do sprawy, przez co niektórych może to zrazić :smile: , ale osobiście polecam zapoznanie się z ich wypowiedziami.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.metaeft.com

 

 

Warsztaty Emotional Freedom Techniques (EFT) i Meta Medycyny organizowane przez Akademię EFT we współpracy z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi na świecie

 

26 – 27 Listopad

 

meta_3.jpg

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się nad tym:

 

*dlaczego ludzie czują się zmęczeni, przeziębiają się, mają problem z pasożytami, kręgosłupem, migrenami i różnego rodzaju bólami tuż po okresie dużego stresu?

 

*dlaczego tylko połowa ludzi w Twojej firmie przeziębiła się w danym okresie, gdy druga połowa uniknęła przeziębienia?

 

*dlaczego egzema zawsze pojawia się na określonej części ciała?

 

*czy jest coś poza ćwiczeniami, prawidłową dietą i pozytywnym myśleniem co powinniśmy wiedzieć aby zachować zdrowie?

 

*dlaczego część ludzi prawie nigdy nie choruje, a inni wydają się chorować ciągle?

 

*dlaczego niektóre problemy zdrowotne mają niezwykle silny i dotkliwy przebieg a inne stają się chroniczne?

 

*co rzeczywiście powoduje poważne problemy zdrowotne takie jak choroby serca lub rak?

 

*czy jest możliwe uniknięcie choroby, która występuje często w Twojej rodzinie i masz do niej predyspozycje genetyczne?

 

Meta Medycyna odpowiada na te wszystkie pytania i zaopatruje nas w wiedzę transformującą nasze podejście do zdrowia poprzez dogłębną analizę wszelkich zależności bio-psycho-socjalnych jakie zachodzą w naszym życiu.

 

Meta Medycyna jest rewolucyjnym, zintegrowanym podejściem do zrozumienia procesów chorobowych. Jest obecnie jedynym systemem, który zaopatruje nas w precyzyjne, potwierdzone naukowo informacje dotyczące przyczyn ( szok/konflikt emocjonalny ) leżących u podłoża różnego rodzaju zaburzeń takich jak egzema, astma, choroby serca, cukrzyca, depresja, fobia, anoreksja, bi-polar, IBS, chroniczne bóle, migrena, itd.

 

 

 

Warsztaty EFT i Meta Medycyny (Biodecoding of Illness) oferują rewolucyjny sposób postrzegania zdrowia i życia w szerszym spektrum.

 

Pomagają zrozumieć kim naprawdę jesteśmy i jakimi prawami kieruje się nasz organizm w procesie chorobowym (z biologicznego punktu widzenia).

 

Jeżeli chorujesz, cierpisz na różne dolegliwość i bóle, dręczą Cię uciążliwe problemy emocjonalne, albo czujesz, że utknąłeś i nie spełniasz się w jakimkolwiek aspekcie życia,

te warsztaty mogą dać Ci nowe zrozumienie i poznanie zasad funkcjonowania Twojego organizmu.

Choroba jest efektem negatywnych doświadczeń związanych z pewnego rodzaju urazami psychicznym. Poprzez świadomość tych procesów, zrozumienie biologicznego celu choroby i umiejętność przeprogramowania schematu emocjonalnego wywołującego problem, jesteśmy w stanie powrócić do pełni zdrowia. Uświadomienie sobie doznanego urazu psychicznego jest pierwszym krokiem w kierunku odzyskania zdrowia.

 

Można powiedzieć, że choroba ma sens, znaczenie: pokazuje na zewnątrz to, czego jesteśmy nieświadomi a co ukrywa się w naszej głębi (w sercu i umyśle).

 

Te warsztaty dają Ci dwa potężne narzędzia do pracy nad swoim zdrowiem: wiedzę pozwalającą zrozumieć w oparciu o prawa biologiczne, to dlaczego chorujesz, z dokładnym uwzględnieniem jakie urazy psychiczne wywołują dane choroby lub zaburzenia psychiczne..

 

Drugim narzędziem jest szereg odpowiednich technik (EFT, Meta EFT, Trauma Release Process) pozwalających na odwrócenie procesu chorobowego poprzez przeprogramowanie danego schematu emocjonalnego, który zapoczątkował proces chorobowy.

 

To wspaniałe warsztaty dla każdego!

 

Jeżeli jesteś terapeutą, lekarzem, psychologiem, który ma za cel pomagać ludziom, informacje zdobyte na tym szkoleniu pozwolą Ci na skuteczniejszą pracę i szybkie diagnozowanie emocjonalnych przyczyn danego zaburzenia. Specjaliści na całym świecie zauważają potrzebę posiadania wiedzy Meta Medycznej, która wzbogaca ich warsztat terapeutyczny o najbardziej zaawansowany systemem pomagający w zrozumieniu i znalezieniu przyczyn problemów zdrowotnych.

 

Lokalizacja szkolenia: Warszawa

 

Twoja inwestycja: pierwsze 20 osób 399 zł – potem 499 zł

 

Czas trwania szkolenia: 2 dni

 

Zapewniamy:

 

* 15 godzin intensywnego szkolenia i praktyki

* materiały szkoleniowe

* napoje

* indywidualną konsultację dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby

* dyplom ukończenia szkolenia

 

Więcej informacji o systemie Meta EFT i Meta Medycynie można znaleźć na stronie www.metaeft.com Jeśli chcesz mieć większą pewność swojej inwestycji lub po prostu potrzebujesz więcej informacji na temat szkolenia skontaktuj się z nami.

 

Pełny opis szkolenia - http://www.metaeft.com/#!materiały/vstc3=pełne-opisy-szkoleń01

 

W razie jakichkolwiek pytań lub w celu rezerwacji miejsca na szkoleniu proszę o kontakt tel - 511 928 798, email: metaeft@gmail.com lub formularz zgłoszeniowy na stronie Akademii EFT – www.metaeft.com

 

Informacja o prowadzącym szkolenie - http://www.metaeft.com/#!o-nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techniki Wolności Emocjonalnej

 

EFT (Techniki Wolności Emocjonalnej) polegają na przywróceniu umysłu, ciała i uczuć do stanu harmonii i równowagi w taki sposób aby człowiek nie był już nigdy ograniczony przez negatywne emocje i przekonania.

 

Mimo tego, że jesteśmy zaprogramowani w taki sposób aby radzić sobie z większością emocji, sytuacji i nieprzyjemnych doznań których doświadczamy, to i tak bardzo często możemy być nękani przez powracające negatywne emocje dotyczące przeżyć z przeszłości, związków, różnego rodzaju traum. Możemy być także dotknięci przez to co się dzieje w teraźniejszości lub przez obawę o przyszłość. Pojawiają się takie problemy jak stres związany z pracą, problemy interpersonalne, depresja, nerwice i innego rodzaju zaburzenia.

 

W tego rodzaju sytuacjach emocje nie mogą być w sposób naturalny swobodnie usunięte ze względu na ciągły stres na poziomie mentalnym i organicznym. Możemy próbować ignorować te emocje ale i tak będą miały negatywny wpływ na nasze życie. Gdy ludzie decydują się na poradzenie sobie z problemem często rozważają psychoterapie, ida do swojego lekarza lub starają się w inny sposób poradzić sobie z obciążeniem emocjonalnym. Jednak każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety. Nie wiele osób jak dotąd słyszało o EFT - Technikach Wolności Emocjonalnej, które zdobywają ogromną popularność ze względu na skuteczność przewyższającą kilkukrotnie inne metody terapeutyczne. Jest to najskuteczniejszy sposób na pracę z negatywnymi emocjami, stresem i destrukcyjnymi przekonaniami.

 

 

Tradycyjna Psychoterapia a

Techniki Wolności Emocjonalnej

 

Podczas tradycyjnej psychoterapii polegającej głównie na rozmowie uzyskujesz pewnego rodzaju wgląd w siebie i przyczyny swoich problemów emocjonalnych. Określasz także z terapeutą nowe zachowania, które chciałbyś mieć. Jesteś jednak zostawiony samemu sobie jeśli chodzi o wprowadzanie tego wszystkiego w życie. Nie mówiąc już o sile woli, którą musisz posiadać. Nadal czujesz wewnętrzne napięcie i reagujesz na wszystkie czynnniki stresujące w stary sposób. Rezultatem tego jest ciągły wewnętrzny konflikt pomiędzy tym jak jesteś zaprogramowany a siłą woli, któej musisz użyć podczas psychoterapii. Psychoterapia to bardzo ciężki i powolny proces trwający latami lub nigdy się nie kończący.

 

Przewaga Terapii EFT nad innymi systemami

 

EFT nie ma tego problemu. Po pracy nad danym zaburzeniem z pomocą EFT, czujesz się inaczej i rzeczywiście tak jest że Twój "problem" się zmienia i odczuwasz go inaczej, pojawia się spokój i jasność myślenia. Eliminujesz główną przyczynę emocjonalną dlatego Twój organizm nie musi już powielać destrukcyjnych reakcji. Nowe zachowania i reakcje są naturalne ponieważ odbywają się w przyjaznym środowisku bez wewnętrznego konfliktu emocjonalnego. Zmieniasz się od środka i stajesz się nową osobą w nawiązaniu do swojego problemu . Twoje reakcje psychiczne i fizyczne normalizują się.

 

EFT jest od 10 do 20 razy szybsze i skuteczniejsze niż inne metody. W przeciwieństwie do tradycyjnej psychoterapii która trwa od kilku miesięcy do kilku lat (lub nigdy się nie kończy) EFT potrafi się uporać z problemem w ciągu kilku tygodni a pierwsze efekty w postaci głębokiego odprężenia i zauważalnych zmian w objawach i zachowaniach widoczne są już po kilku dniach.

 

Skuteczność EFT wynosi ponad 90%. W rękach świetnego specjalisty sięga 100%.

 

EFT udowodniło swoją skuteczność w leczeniu zaburzeń natury psychicznej i fizycznej w badaniach klinicznych.

 

O to krótka lista zaburzeń w których EFT udowodniło swoją wysoką skuteczność:

 

Lęki & Ataki paniki

Stres i odstresowywaie

Traumy & Zespół stresu pourazowego (pracujemy z weteranami wojennymi)

Depresja / Nerwice

Wstyd, Poczucie winy, Niska samoocena

Żal & Żałoba

Miłosny zawód / Utrata bliskiej osoby

Lęk przed odrzuceniem

Bezsenność

Lęk przed wystąpieniami publicznymi

Fobie: agorafobia, klaustrofobia, lęk przed lataniem, myszy, węże, etc.

Uzależnienia: alkohol, narkotyki, papierosy, jedzenie, hazard, etc.

Otyłość / Emocjonalne przejadanie się

Zaburzenia odżywiania : Anoreksja & Bulimia

 

Wystarczy że skontaktujesz się z Akademią EFT i automatycznie jesteś objęty opieką jednego z najlepszych europejskich ekspertów w takich dziedzinach jak stres, duchowość, EFT, zdrowe odżywianie, komunikacja i szeroko pojęte zdrowie.

Zupełnie nieodpłatnie dostajesz od nas materiały, które pomogą Ci odkryć precyzyjną przyczynę Twojej choroby. Dostaniesz gotowy program do pracy nad sobą we własnym zakresie

 

Zapewniamy Ci także SESJĘ WPROWADZAJĄCĄ

 

Zamów swoją DARMOWĄ 15 minutową KONSULTACJĘ w celu przedyskutowania Twojej sytuacji i odpowiedzi na pytania odnośnie terapii lub coachingu.

 

Gdy zdecydujesz się na coaching/terapię w Akademii EFT:

 

- zrozumiesz rzeczywiste znaczenie i biologiczny cel swoich symptomów

 

- dowiesz się, które emocje i wzorce myślenia wywołały Twój problem zdrowotny

 

- precyzyjnie określisz sytuację ze swojego życia, która przyczynia się do nawrotów danego problemu ze zdrowiem

 

- zrozumiesz proces powstawania danego zaburzenia, dzięki czemu zredukujesz stres i lęk z nim związany , zaczniesz ufać swojemu organizmowi

 

- dowiesz się na jakim jesteś etapie w 9 etapowym cyklu chorobowym i jak wykorzystać tą wiedzę do wyzdrowienia

 

- zaopatrzysz się w wiedzę, która pozwoli Tobie na całkowite rozwiązanie Twojego problemu

 

- zrozumiesz dlaczego organizm doświadczając szoku, konfliktu emocjonalnego reaguje na tego typu sytuację daną chorobą lub zaburzeniem psychologicznym

 

- i co najważniejsze, nauczysz się usuwać przyczyny związane z konfliktami emocjonalnymi i traumatycznymi przeżyciami

 

- dostaniesz najbardziej konkurencyjne ceny na rynku - 50 zł za godzinną sesję terapeutyczną (za każdym razem gdy zgłosisz się do nas z hasłem Forum Nerwica)

 

Akademia EFT to jedyny taki ośrodek w Polsce zapewniający opiekę na najwyższym światowym poziomie. Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami szkoleniowymi i terapeutycznymi na świecie.

 

 

W bezpiecznej, spokojnej atmosferze, bez nacisku i zewnętrznego oceniania - Sesje EFT pomogą Ci w uwolnieniu się od negatywnych emocji, myśli, stresu i innych przeszkód uniemożliwiających Ci życie pełną piersią i realizację wszystkich planów.

 

Głównym zamysłem EFT jest praca nad usuwaniem negatywnego ładunku emocjonalnego (poprzez odpowiednią pracę z układem nerwowym) z różnego rodzaju wspomnień, dramatycznych sytuacji, konfliktów emocjonalnych, które jak potwierdzają naukowcy, są głównym czynnikiem w procesie powstawania chorób i zaburzeń emocjonalnych.

 

Wspólnie będziemy pracować nad oczyszczeniem Twojej drogi życiowej z wszelkiego rodzaju emocjonalnych przeszkód, któe nie pozwalają Ci na doświadczanie w pełni miłości, radości i szczęścia. Odkryjemy na nowo Twój ogromny potencjał . Podczas sesji otrzymasz: niezwykle skuteczne narzędzia transformacyjne, wsparcie i przewodnictwo w obranym przez Ciebie kierunku.

 

Dzięki coachingowi EFT:

 

Pozbądź się negatywnnych emocji, stresu, traum i głęboko zakorzenionych schematów myślenia, które trzymają Cię w miejscu, odcinając Ci dostęp do Twojej wewnętrznej siły i tego kim naprawdę jesteś

Pokonaj depresję, nerwicę, fobię i inne zaburzenia emocjonalne

Oducz sie zachowań zbudowanych na lęku, które to w żaden sposób nie służą Ci. W zamian naucz się zachowań i sposobów dzięki któym odzyskujesz harmonię, uwolnij sie od strachu

Podnieś swoją samoocenę

Odzyskaj swoją siłę i energię

Pozbądź się samo-sabotażu

Zlikwiduj wszystkie ograniczające Cię negatywne przekonania

Odkryj na nowo jak wiele jesteś wart/a

Uwolnij się od swojej przeszłości i uzdrów swoje serce

Nawiąż na nowo kontakt ze swoim prawdziwym ja i żyj w zgodzie ze sobą

Zwiększ swoją miłość do siebie i samo-akceptację

Przełam ograniczające wzorce rodzinne

 

Odwiedź nas na http://www.metaeft.com lub napisz bezpośrednio na adres akademiaeft@gmail.com (pamiętaj w tytule wpisać Forum Nerwica)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ten poświęcony jest Emocjonalnej Jodze - systemowi, łączącemu najskuteczniejsze metody pracy z układem nerwowym, nerwicami, depresjami i innymi zaburzeniami emocjonalnymi.

 

W tym temacie dowiesz się jakie podjąć kroki w kierunku całkowitego odzyskania równowagi emocjonalnej. Dlatego też umieściliśmy ten temat w Krokach Do Wolności.

 

Znajdziecie tu odpowiedź na każde pytanie dotyczące nerwicy i procesów ją kontrolujących.

 

Dzisiejsze pytanie do Was brzmi - czy widzieliście kiedykolwiek jak dzikie zwierzę rozładowuje napięcie po przeżyciu traumatycznej sytuacji? NIE? Czy kiedykolwiek mieliście reakcję nerwicową w postaci dygotania i drgawek całego ciała? Część z Was na pewno. Byliście wtedy w sytuacji w której organizm posługuje się naturalnym procesem eliminowania ładunku emocjonalnego. Niestety ten objaw jest bardzo często tłumiony poprzez nas samych albo osoby z zewnątrz mówiące nam "postaraj się uspokoić". Owijamy się kocem, staramy się rozgrzać. Wszystko co robimy w takiej sytuacji jest wbrew naturalnym mechanizmom. To samo tyczy się brania leku uspokajającego lub czegoś "mocniejszego". To blokowanie naturalnego "oczyszczenia". Nawet gdyby taka reakcja nie była powstrzymywana, to i tak jest za mało intensywna. Dlaczego? Ponieważ w procesie socjalizacji nasze naturalne zdolności do usuwania ładunku emocjonalnego są stłumione, po prostu się ich oduczamy. Przykładem sytuacji w której tracimy naturalne umiejętności jest np. powiedzenie przez mamę "nie płacz", "przestań się złościć", "opanuj się", "jak nie przestaniesz płakać dostaniesz w tyłek". Jesteśmy nałogowo oduczani naturalnych reakcji.

 

Wróćmy jedak do dzikich zwierząt które posiadają te naturalne umiejętności. W momencie gdy traumatyczna, zagrażająca ich życiu/przetrwaniu sytuacja kończy się, natychmiast przechodzą w fazę regeneracji i wyeliminowania napięcia, które powstało w ich organizmach. Napięcie nie jest tylko aspektem psychologicznym, jest ono namacalnym zaburzeniem w przewodzeniu elektrycznym organizmu. To trochę tak jakby, w określonym miejscu całej sieci neuronowej i komórkowej całego organizmu dochodziło do zwarcia. Dzikie zwierzę aby "wyrzucić" z siebie cały ten zgromadzony stres, pada na ziemię, ulega czemuś przypominającemu atak padaczki, całe ciało ulega silnym drgawkom i spazmom. Trwa to kilkadziesiąt sekund i zakończone jest głębokim oddechem. Zwierzę podnosi się i kontynuuje swoją normalną egzystencję. Jego umysł i ciało są odciążone, wydarzenie to nie będzie miało żadnego wpływu na dalsze życie zwierzęcia.

 

A teraz wyobraźcie sobie że przeżyliście traumę w swoim życiu, niezwykle silną jeśli chodzi o ładunek emocjonalny a co za tym idzie, duże zaburzenie w przewodzeniu elektrycznym układu nerwowego. Wyobraźcie sobie jaki efekt może mieć nie usunięcie ładunku emocjonalnego z tej jednej sytuacji. Ok a teraz uświadomcie sobie ile takich traumatycznych sytuacji było w Waszych życiach. Kilka? Kilkanaście? Kilkadziesiąt?

 

Może powiedzmy sobie krótko o tym czym jest trauma.

 

Pozwól że w tym miejscu zadam Ci pytanie – Czy spytałbyś o radę w sprawie kupna domu 3 letnie dziecko? Czy poprosiłabyś 5 latkę o doradzenie z kim powinnaś się umówić majać 20 – 30 lat? Jeśli masz nierozwiązane traumy z wieku 3 lub 5 lat nie dziw się, że jest Ci ciężko podejmować decyzje w dorosłym życiu.

 

Większość ludzi myśli o traumie w kategorii strasznych wydarzeń takich jak: wypadek samochodowy, gwałt, wojna, itd. Jest to mylne pojmowanie tematu traumy. Dla 3 letniego dziecka mama, która nagle „znika” ze względu na to że wraca do pracy i nie ma już tyle czasu dla niego jest tak samo dramatycznym wydarzeniem. Często ludzie mówią, że nie mają pojęcia skąd bierze się ich nerwica, depresja. Nie zdają sobie sprawy z tego, że to jakie znaczenie ma dla nas dane zaburzenie zależy wyłącznie od interpretacji naszego mózgu. Jest to biologiczny proces. Gdy czujemy się zagrożeni nasz umysł i ciało reagują w odpowiedni sposób.

 

Wystarczy, że mając 8 lat zostaniesz wyśmiana recytując wiersz a Twoje całe życie może być wiedzione pod dyktando fobii społecznej, lęku przed wystąpieniami publicznymi. Nie dlatego że jesteś „wrażliwa” i „bojaźliwa”. W momencie konfrontacji z kolejną sytuacją społeczną organizm cofa się w czasie do tamtego wydarzenia i chcąc chronić Cię przed kolejnym doświadczeniem negatywnych, przykrych emocji, wytwarza objawy somatyczne i lęk, które mają Cię powstrzymać przed tą kolejną sytuacją.

 

Mniejsze traumy zależnie od tego czego dotyczyły moga oddziaływać na różne aspekty Twojego życia takie jak zdrowie, samoocena, poczucie bezpieczeństwa, sprawy uczuciowe, itd. Wszystkie problemy i brak równowagi w danej dziedzinie jest efektem doświadczenia pewnych sytuacji, które zostawiły w Twoim ciele trwały ślad. Chciałbym w tym miejscu jednak wytłumaczyć, że te „problemy” nie tkwią w psychice. Tak to dość kontrowersyjne stwierdzenie. Jednak chcę żebyś to zrozumiał/a, zaburzenia elektryczne w układzie nerwowym wywołane traumą i emocje związane z daną sytuacją sprawiają, że Twój umysł inaczej funkcjonuje, że jest w ciągłym stresie, napięciu i trybie alarmowym. Twój umysł wyczuwa te zaburzenia i reaguje na nie interpretując je w odpowiedni dla siebie sposób.

 

Lęk i wszystkie z nim związane objawy są efektem pracy naszego „prymitywnego” móżgu, którego nadrzędną rolą jest zapewnienie nam bezpieczeństwa. Objawy są formą ostrzegawczą przed danymi sytuacjami. Ta sama zasada odnosi się do lęku i ataków paniki. Twój organizm chroni Cię przed „zagrożeniem”, które to jednak interpretuje jedynie według prymitywnego schematu. Jeśli spadłeś kiedyś z wysokości, jego naturalną reakcją będzie uchronienie Cie przed kolejnym upadkiem. Lęk wysokości? Tak. Ale nie każdy upadek kończy się lękiem wysokości. Wszystko zależy od Twojej interpretacji całego zdarzenia.

 

Przejdźmy do meritum tego wpisu. Nadrzędnym zadaniem przy usuwaniu nerwicy jest usunięcie wszystkich „zwarć” w układzie nerwowym. Jak to zrobić? Skupiając się na danym wydarzeniu stymulować odpowiednio układ nerwowy przywracając mu naturalny „obieg” elektryczny. I tu z pomocą przychodzi Emocjonalna Joga, która skupia najskuteczniejsze metody pracy z układem nerwowym i emocjami. Emocjonalna Joga uczy naturalnego usuwania całęgo ładunku emocjonalnego i zgromadzonego napięcia. Jedna z metod używanych w Emocjonalnej Jodze jest używana w pracy z weterenami wojennymi w celu usuwania objawów stresu pourazowego. Z niesamowitymi skutkami.

 

Na koniec krótki materiał filmowy pokazujący w jaki sposób dzikie zwierzę rozładowuje emocje -

 

Materiał filmowy pokazuje okresowe badanie populacji niedźwiedzi polarnych. Niedźwiedź zostaje złapany i uśpiony do badania co jest dla niego ogromną traumą. Kiedy się wybudza dochodzi do naturalnego usunięcia ładunku emocjonalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzikie zwierzę aby "wyrzucić" z siebie cały ten zgromadzony stres, pada na ziemię, ulega czemuś przypominającemu atak padaczki, całe ciało ulega silnym drgawkom i spazmom. Trwa to kilkadziesiąt sekund i zakończone jest głębokim oddechem. Zwierzę podnosi się i kontynuuje swoją normalną egzystencję. Jego umysł i ciało są odciążone, wydarzenie to nie będzie miało żadnego wpływu na dalsze życie zwierzęcia.

 

No to chyba źle, że to wydarzenie nie będzie miało na niego wpływu. Według mnie ten niedźwiedź powinien nauczyć się po tym doświadczeniu, że zetknięcie z człowiekiem jest dla niego niebezpieczne i stać się bardziej ostrożnym, ponieważ następnym razem gdy ktoś do niego strzeli może nie skończyć się tylko na uśpieniu

 

-- Pt sty 06, 2012 10:28 am --

 

Wystarczy, że mając 8 lat zostaniesz wyśmiana recytując wiersz a Twoje całe życie może być wiedzione pod dyktando fobii społecznej, lęku przed wystąpieniami publicznymi. Nie dlatego że jesteś „wrażliwa” i „bojaźliwa”. W momencie konfrontacji z kolejną sytuacją społeczną organizm cofa się w czasie do tamtego wydarzenia i chcąc chronić Cię przed kolejnym doświadczeniem negatywnych, przykrych emocji, wytwarza objawy somatyczne i lęk, które mają Cię powstrzymać przed tą kolejną sytuacją.

 

Objawy niekoniecznie mają nas powstrzymać przed kolejną podobną sytuacją. Te objawy mogą nas zmotywować do tego aby się lepiej przygotowac do następnego wystąpienia publicznego. Te objawy nie są złe to my je tylko niepotrzebnie tak interpretujemy, te objawy są naszymi przyjaciółmi problem zaczyna sie dopiero wtedy gdy my tych objawów zaczynamy się bać

 

-- Pt sty 06, 2012 11:18 am --

 

akademiaeft, podsumowując Twój wpis można by powiedzieć, że nerwice i inne zaburzenie emocjonalne nie powstają na skutek traumy tylko na skutek tego, że emocje, które powstały na skutek negatywnego wydarzenie zostały nie wyrzucone z ciała tylko jakby zablokowane w nim, ok, ale weźmy taki troche skrajny przykład kobieta idzie do pracy zostawia 2 letni dziecko samo, ono reguje naturalnie płacze, trzęście się, bije piąstkami, po jakimś czasie nie ma już siły, uspakaja się , zasypia, cała emocjonalna energia została wyrzucona i co takie dziecko nie będzie mieć w dorosłym życiu problemów emocjonalnych tylko dlatego, że w momencie stresu wyrzuciło energię i ona się w nim nie zablokowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atalia piszesz "akademiaeft, podsumowując Twój wpis można by powiedzieć, że nerwice i inne zaburzenie emocjonalne nie powstają na skutek traumy tylko na skutek tego, że emocje, które powstały na skutek negatywnego wydarzenie zostały nie wyrzucone z ciała tylko jakby zablokowane w nim, ok, ale weźmy taki troche skrajny przykład kobieta idzie do pracy zostawia 2 letni dziecko samo, ono reguje naturalnie płacze, trzęście się, bije piąstkami, po jakimś czasie nie ma już siły, uspakaja się , zasypia, cała emocjonalna energia została wyrzucona i co takie dziecko nie będzie mieć w dorosłym życiu problemów emocjonalnych tylko dlatego, że w momencie stresu wyrzuciło energię i ona się w nim nie zablokowała?"

 

akademiaeftmiało na myśli, pisząc nt. jogi emocjonalnej; tak mi się wydaje ;na prostych przykładach pokazać, starc sie wyjasnić w jaki sposób joga emocjonalna ma wpływ moze pomagac Nam - własnie radzic sobie w sposób wyciszajacy i oddechów m. in. bo na tym polega joga, pomijając "takie głębsze" emocje które wywiera i ma wpływ na samopoczucie . To, że joga emocjonalna pomaga pracować nad tymi zablokowanymi w nas stłumionymi emocjami, niepotrzebnymi i trudnymi dla nas...???? :?:?::?:

tylko tak pytam i domniemam...bo cwiczyłam i zajmowałam sie troche joga ale nie na emocjonalnym poziomie jogi. nie wiem na czym polega naprawdę ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba źle, że to wydarzenie nie będzie miało na niego wpływu. Według mnie ten niedźwiedź powinien nauczyć się po tym doświadczeniu, że zetknięcie z człowiekiem jest dla niego niebezpieczne i stać się bardziej ostrożnym, ponieważ następnym razem gdy ktoś do niego strzeli może nie skończyć się tylko na uśpieniu

 

Oczywiście, że się nauczy. Różnica tkwi w tym, że zwierzę wykorzysta tą wiedzę w odpowiednim momencie. W jego psychice nie będzie ciągłego lęku i napięcia. Jeśli chodzi o człowieka ze względu na brak naturalnych umiejętności radzenia sobie z traumą przeżywa on to wydarzenie tak jakby na nowo każdego dnia w swojej podświadomości.

 

 

 

Te objawy nie są złe to my je tylko niepotrzebnie tak interpretujemy, te objawy są naszymi przyjaciółmi problem zaczyna sie dopiero wtedy gdy my tych objawów zaczynamy się bać

 

Całkowicie się z tym zgadzam. Napisałem o tej błędnej interpretacji objawów, szczególnie tych somatycznych. Ich działanie i pojawienie się ma za zadanie zabezpieczyć nas przed niebezpieczeństwem. Piszesz że także żebyśmy lepiej się przygotowali, ale to jest to samo. Co jeśli się nie przygotujesz odpowiednio? Zostaniesz źle oceniona? Będziesz miała do siebie pretensje? I wracamy w tym miejscu do punktu wyjścia czyli wydarzenia lub serii zdarzeń które ukształtowały naszą reakcję emocjonalną.

 

 

akademiaeft, podsumowując Twój wpis można by powiedzieć, że nerwice i inne zaburzenie emocjonalne nie powstają na skutek traumy tylko na skutek tego, że emocje, które powstały na skutek negatywnego wydarzenie zostały nie wyrzucone z ciała tylko jakby zablokowane w nim, ok,

 

Trauma jest czynnikiem wyzwalającym ale to w jaki sposób na nią zareagujemy zależy od tego jak silne będzie to przeżycie, jakie emocje się w nas pojawią i w jakim natężeniu. Prostym potwierdzeniem tego procesu jest fakt że dwie osoby przeżywające tą samą traumę mogę reagować całkowicie odmiennie. Czynnikiem decydującym są emocje, które zresztą są rzeczą widoczną i namacalną. To emocje połączone z daną sytuacją pozwalają na pamiętanie tej sytuacji.Wspomnienia bez emocji byłyby wyprane ze znaczenia. Wrażenia, odczucia, emocje to czynniki sterujące naszymi wewnętrznymi procesami.

 

ale weźmy taki troche skrajny przykład kobieta idzie do pracy zostawia 2 letni dziecko samo, ono reguje naturalnie płacze, trzęście się, bije piąstkami, po jakimś czasie nie ma już siły, uspakaja się , zasypia, cała emocjonalna energia została wyrzucona i co takie dziecko nie będzie mieć w dorosłym życiu problemów emocjonalnych tylko dlatego, że w momencie stresu wyrzuciło energię i ona się w nim nie zablokowała?

 

To czy cała energia emocjonalna została wyrzucona jest sprawą indywidualną. To że dziecko płacze, trzęsie się, bije piąstkami może nie być wystarczającą reakcją usuwającą cały ładunek emocjonalny. Może ale nie musi. To zależy także od tego jak wielu obciążeniom ulega to dziecko w danym okresie. Czy jest to tylko mama wychodząca do pracy, czy dodatkowo jest narażone na inne sytuacje. Dziecko będące w brzuchu matki już na tym etapie dostaje pewien profil emocjonalny rodziców i otoczenia, przeżywa wszystko razem z nimi. Pamiętajmy jednak że na tym etapie u dziecka funkcjonuje najbardziej naturalny mechanizm Przetrwania. Mam na myśli to, że podświadomość tego dziecka przyjmuje wszystko niezwykle dosłownie. Czy wiecie o tym że w momencie gdy dziecko jest zostawione przez rodzica jego organizm kumuluje nadwyżki wody w różnych częściach ciała. Zadaniem tego procesu jest zabezpieczenie dziecka na wypadek gdyby było pozbawione przez dłuższy czas dostępu do rodzica - a co za tym idzie do wody i pożywienia. Ten proces pomaga dziecku przetrwać. No naturalna reakcja organizmu.

 

Musimy jednak rozgraniczyć przeżywanie stresu i doświadczanie szoku emocjonalnego(traumy). Szok emocjonalny wiąże się z ładunkiem emocjonalnym który w danej chwili przekracza możliwości naszego organizmu. Stąd pojawiające się "zwarcia".

 

W emocjonalnej jodze docieramy do tych miejsc, pracujemy z podświadomością nad usuwaniem stopniowo każdego ze zdarzeń. Mówiąc podświadomość nie mam na myśli jedynie umysłu. Mówię również o ciele. Gdy pytam uczestników szkolenia gdzie czują lęk związany z daną sytuacją zaczynają wskazywać różne części swojego ciała: klatkę piersiową, żołądek, głowę. Opisują dokładnie te wrażenia. Pamiętajmy że nazwy emocji wymyślili ludzie. Mówimy: czuję gniew, lęk, bezradność, beznadzieję, przytłoczenie? To tylko nazwy, gdyby ludzie nie potrafili wskazywać tych odczuć w swoim ciele nie powstały by te nazwy i rozróżnienie na setki różnego rodzaju odczuć.

 

Dlatego też terapia "mówiona" jest mało skuteczna lub na efekty jej działania trzeba czekać latami. Tylko po co? Werbalizacja to tylko jeden z kanałów. Niestety mało skuteczny w przypadku bardzo silnych emocji.

 

Pytanie do Was. Czy jest jakaś emocja w Waszym życiu przeważająca w ostatnim czasie? Nie nazywajcie jej. Postarajcie się ją poczuć, zlokalizujcie jej położenie w Waszym ciele. Gdzie ją odczuwacie. Gdy mówisz "czuję gniew" - skoncentruj się na tym gdzie go czujesz. Który z organów stał się miejscem pochodzenia Twojego lęku? Wybierzcie jedną lub kilka emocji i opiszcie gdzie w ciele je odczuwacie. W kolejnym poście napiszę o tym jak wstępnie zacząć eliminowanie tego odczucia w bardzo prosty sposób poprzez stymulowanie odpowiednich miejsc na ciele (nazwijmy je centrami elektrycznymi układu nerwowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×