Skocz do zawartości
Nerwica.com

EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności


tyska

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam żadnych uprawnień medycznych i ty również ich nie potrzebujesz aby pracować sam ze sobą za pomocą eft. Mam za to coś innego, potrafię naprawdę słuchać ludzi bo sam przeszedłem przez fobię społeczną i potrafię sobie wyobrazić co może dziać się w umysłach ludzi z podobnymi zaburzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych uprawnień medycznych i ty również ich nie potrzebujesz aby pracować sam ze sobą za pomocą eft. Mam za to coś innego, potrafię naprawdę słuchać ludzi bo sam przeszedłem przez fobię społeczną i potrafię sobie wyobrazić co może dziać się w umysłach ludzi z podobnymi zaburzeniami.

 

szczerze mowiac nie wierze w skutecznosc tej metody w leczeniu ptsd. Ale jestem w stanie zaryzykowac podwojna oplate "po wyleczeniu" jezeliby okazala sie jednak skuteczna

 

srodki moge zdeponowac u prawnika

 

- co Pan na taka propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalam o tym ,sciagnelam ebook , ale sceptycznie jestem nastawiona.

Moze sprobuje,ale ile trzeba czekac na efekty?

i co wiecej tam trzeba robic ,bo wtedy to tylko spojrzalam na ebook.Pamietam ,ze to polaczenie ucisku czesci ciała z wypowiadaniem słow,afirmacji.

Jak silne obawy mozna tym wyleczyc??Trudno sie tego nauczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj, EFT działa - przynajmniej na mnie. Diagnoza = dubiegunówka, zaburzenia na tle adaptacyjnym, nerwica lękowa i wegetatywna, PTSD, zaburzenia łaknienia, autoagresja, zaburzenia osobowości. tony leków. lata psychoterapii. Trzeżwieję z 7 rówoczesnych uzależnień - wszystkie w ostatnim stadium. Przed znalezieniem informacji o EFT właśnie na tym forum praktycznie nie funcjonowałam. nie potrafiłam chodzić, mówić, jeść, spać, nie pamiętałam, jak używać sztućów czy trzymać kubek. co kilka dni miałam godzinę, dwie wzglednego spokoju. grzebałam wtedy po forum. trafiłam na inny wątek o EFT. na sesje zawiozła mnie sąsiadka. wróciłam sama. zjadłam obiad, poszlam spać. to było 2 tygodnie temu. normalnie funkcjonuję. nie jest sielankowo - praca nad trzeźwieniem, przerabianie syfu z dzieciństwa, konieczność zarabiania jak najszybciej pieniędzy - ostatnie miesiące przezyłam cudem, praktycznie bez kasy. dalej używam EFT. oczywiście nie wiem jak będzie dalej, ale po raz pierwszy od dawna po prostu cieszę sie życiem. mój trener EFT nie jest pazerny - nie ma tego na NFZ ale stawka jest niewysoka no i mam kredyt, póki się się pozbieram ekonomicznie. no i faktycznie można ściągnąć e-booka i samemu spróbować. ja nie byłam w stanie. niczym się nie ryzykuje, nic to nie kosztuje a może podziała tak jak na mnie.

Myślę, że warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez wiele slyszalam o EFT.

 

1) samą metodę poznałam na warsztacie rozwoju osobistego, gdzie po raz pierwszy sama ją wypróbowałam na sobie. "odpukiwałam" własną niską samoocenę i efekt było czuć od razu :)

 

2) 2 tygodnie pozniej ta metoda pojawila sie w jakims amerykanskim programie o nerwicy natrectw chyba na tvn Style. dziewczyna wyrywała sobie włosy. holistyczna terapeutka nauczyła ją najprostszej techniki EFT i z tego co powiedzieli w programie ostatecznie wyszła z tej choroby i została modelką (!)

 

3) znam osobiście ok 5 osób, które stosują tę metodę na co dzień i mówią o doskonałych efektach. np w sytuacjach stresowych, gdy czegoś się boją.

 

jeśli chodzi o mnie to z moimi lękami ciężko mi często coś 'odpukiwać' bo najnormalniej w świecie nawet tego się boję. ale na Boga, nie zamykajmy się! samo poznanie tej metody nic nie kosztuje i bardzo łatwo się jej nauczyć. polega ona na delikatnym kilkukrotnym 'opukaniu' niektórych meridianów na ciele. robisz to w 2 minuty i juz gotowe, nie trzeba sie nad tym wiele zastanawiac.

warto poszukać info na ten temat w necie, są strony z filmami instruktażowymi, chociaż moim zdaniem najlepiej poznać kogoś kto te metodę zna i pokaże nam ją osobiście. przynajmniej dla mnie jest to wtedy łatwiejsze.

 

pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi jest sceptycznie nastawionych, bo z jakiej racji pukanie się w czoło miałoby powodować iż będą się czuć lepiej?

Ja również miałem takie wątpliwości gdy jakieś 3 lata temu natknąłem się na tą metodę. Ale bardzo potrzebowałem czegoś co sprawi że poczuję się lepiej i nie miałem nic do stracenia bo ebook nic nie kosztował. Teraz z perspektywy czasu uważam że to był jeden z najważniejszych dni mojego życia.

 

Zainteresowanych poznaniem metody zapraszam na spotkanie ( darmowe :) ) w soboty o 14:00 w Sosnowcu - proszę wysłać prywatną wiadomość bądź maila z informacją o chęci uczestniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo duzo materialów dostepnych w internecie w jezyku angielskim. EFT obecnie opiera sie juz o naukowe potwierdzenia dzialania i jest juz swietnie rozpoznawane w USA i Wielkiej Brytanii. Jesli ktos z was czytal darmowy ebook wprowadzajacy w tematyke EFT to napewno wzbudzil w was pewne watpliwosci. Niestety w tego typu publikacji nie da sie zawrzec wszystkiego na ten temat. Jesli ktos interesuje sie ta tematyka polecam prace dr Bruce'a Lipton'a, wybitnego mikrobiologa, który udowodnil ze 99% zaburzen roznego rodzaju i chorób wynika ze stresu, negatywnych emocji i przekonan, czyli ogólnie, srodowiska w którym zyjemy.

 

Jesli ktos z was zetknal sie z fizyka kwantowa lub mikrobiologia to wiecie ze cialo ludzkie sklada sie z miliardów komórek, a te z atomów które to w wiekszosci sa wypelnione energia. Jestesmy organizmami które zyja dzieki energii, wszystko co nas otacza jest tez z niej zbudowane. A wszelkie zaburzenia w tym ukladzie powoduja schorzenia roznego rodzaju.

 

A propos emocji, potrafia sie one ''blokowac'' w organizmie pod wplywem roznych wydarzen. Dlaczego sie blokuja, otóz w procesie przetwarzania wydarzen a w tym takze emocji, kiedy jest ich za duzo, ulegaja one uszkodzeniu i nie sa dalej procesowane i usuwane. Sa zapisywane w ''pamieci'' organizmu, kiedy jest ich wiecej, zaczynaja powodowac róznego rodzaju dolegliwosci i schorzenia. Kazde z was powinno juz do tej pory wiedziec ze wzgledu na swoje objawy ze jest zwiazek pomiedzy tym co sie stalo, lub tym jakie mamy przekonania a tym na co chorujecie i z czym sie zmagacie. I ten problem wcale nie sprowadza sie tylko do nerwic,depresji,post traumatic itd. ale odnosi sie takze do chorób ''zwyczajnych'' a szczególnie do tych autoimmunologicznych jak stwardnienie rozsiane itd.

 

c.d.n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi jest sceptycznie nastawionych, bo z jakiej racji pukanie się w czoło miałoby powodować iż będą się czuć lepiej?

Ja również miałem takie wątpliwości gdy jakieś 3 lata temu natknąłem się na tą metodę. Ale bardzo potrzebowałem czegoś co sprawi że poczuję się lepiej i nie miałem nic do stracenia bo ebook nic nie kosztował. Teraz z perspektywy czasu uważam że to był jeden z najważniejszych dni mojego życia.

 

Zainteresowanych poznaniem metody zapraszam na spotkanie ( darmowe :) ) w soboty o 14:00 w Sosnowcu - proszę wysłać prywatną wiadomość bądź maila z informacją o chęci uczestniczenia.

 

 

problem w tym ze pan nie jest lekarzem a probuje pan "leczyc" to zawsze ludziom traci jakis "szamanstwem" . Osobiscie zycze powodzenia w biznesie sam nie skorzystam nie tylko z przyczyn odleglosciowych ale ze zwyklego braku zaufaniia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel , twój brak zaufania jest zrozumialy. Ale skoro tu piszesz tzn ze zaden z twoich bylych terapeutów nie pomógl Ci w twoich dolegliwosciach. Wszystko co niezrozumiale lub nieznane powoduje w nas obawy i brak zaufania. Ale to niezrozumienie wynika w tym przypadku z braku odpowiedniej wiedzy. Masz internet i swoja wlasna madrosc, nikt Cie do niczego nie namawia ale przeciez mozesz chociaz zapoznac sie z materialami na temat EFT. Zapewniam Cie, co widac po wynikach terapii klasycznej i EFT, ze trenerzy EFT maja wieksza wiedze na temat funkcjonowania ludzkiej psychiki i calego organizmu niz np psycholog po studiach. Jesli studiowales sam wiesz jaka miales ''wiedze'' po skonczonych studiach. Osobiscie uwazam ze jest to totalnym absurdem kiedy ktos bez praktyki i wiedzy praktycznej zaczyna pomagac ludziom tak jak to robi wiekszosc psychologów. Na studiach zdaja tylko egzaminy. W przypadku trenera EFT musi on skonczyc specjalistyczne szkolenia u najlepszych specjalistów na swiecie, wykazac sie ogromna wiedza, szczególnie praktyczna, musi potwierdzic swoja skutecznosc podczas egzaminów. Teoria jest tylko podstawa, potwierdzenie pochodzi z wyników, od osób wyleczonych, od praktycznej strony terapii, od osiaganych efektów. Czy spotkales kiedys terapeute który proponowal Ci zaplacenie za terapie w przypadku uzyskania efektów?? dla mnie jest to znak ze ktos jest pewien swoich umiejetnosci i tego ze EFT dziala. Zawsze mozesz sie skontaktowac z kims kto uczeszczal na taka terapie, jest coraz wiecej osób w Polsce. Jesli poslugujesz sie angielskim mozesz naprawde dowiedziec sie wiele na ten temat z ksiazek i internetu.

 

Co do szamanizmu - szamanem jest dla mnie ktos kto podaje noworodkom prozac, zeby sie spokojniej zachowywaly albo ktos kto stara sie pokonac klaustrofobie u 7 latka zamykajac go w windzie na pranie w hotelu, przez co to dziecko dostaje tkaiego ataku paniki, ze traci dostawy tlenu, i jego mózg jest juz uszkodzony na cale zycie przez niedotlenienie. Ktos kto nie rozumie ze leki nie wylecza problemów emocjonalnych ale i tak je przepisuje, niszczac jeszcze bardziej psychike pacjenta. Szamanem jest ktos kto analizujac przeszlosc pacjenta sprawia ze ten popada w jeszcze wieksza depresje, ktos kto potrafi wyslac zdrowa osobe do szpitala niszczac jej zycie. Wiele osób idzie do takiego kogos z nadzieja na wyleczenie, ale czesto nie przynosi to efektów, czesto jest jeszcze gorzej. I nikt nie daje Ci takiego zapewnienia jak to ze w przypadku braku efektów nie musisz placic.

 

Oczywiscie kazdy czlowiek podejmuje decyzje na podstawie tego czego doswiadczal do tej pory, swoich przekonan itd.

Ale na szczescie kazdy ma wolna wole i inteligencje dzieki której mozna sie odnalezc w tym wszystkim.

Sceptykom polecam zwykle zapoznanie sie z materialami na temat EFT. Nie skorzystacie, trudno ale chociaz bedziecie wiedzieli czy nie przeoczyliscie czegos co moglo wam pomóc ;)

 

Mozecie powiedziec ze mówie to bo jestem trenerem EFT i ze chce przekonac lub namówic was do czegos. Tak samo jak Dawid chcialbym tylko pomóc, jesli ktos z was skorzysta z tego to swietnie. Ale swietnie rozumiem tez tych którzy nie skorzystaja, to wasze zdrowie i zycie, stawka jest ogromna i chcecie dobrze wykorzystac swój czas i swoje zasoby. Czasami jest dobrze chociaz na chwile zwolnic z pracy swój brak wiary i przekonac sie na sobie. Dawid ma napewno wiele osób które skorzystaly z jego uslug, sam jest przykladem, tak samo ja. Tez pozbylem sie strasznej nerwicy ze swojego zycia - wszystkie zmiany zaczely sie od EFT i od silnej decyzji o zmianie. Równiez bylem sceptykiem i czulem ze nic nie pomaga i ze nic mi nie pomoze.

 

Teraz dzieki wspolpracy z najwiekszymi specjalistami na swiecie i kilkuletniemu doswiadczeniu kazdej zainteresowanej osobie moge udzielic wszelkich informacji i rozwiac watpliwosci. Jesli macie jakiekolwiek pytania Dawid lub ja postaramy sie na nie odpowiedziec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sranie w banie. Zdesperowani ludzie pewnie troche zaplaca zanim zorientuja sie, ze to gowno a nie leczenie. IMHO ta kryptoreklama jest podla. Wiecej nic nie napisze, zeby nie podbijac watku w tym dziale.

 

A co jeśli biorę pieniądze za efekty? :)

 

Metoda faktycznie jest bardzo prosta, podstaw można nauczyć się z ebooków. Również na polskim rynku istnieje kilka podręczników, organizowane są warsztaty i kursy dla tych którzy osobiście chcą poznać EFT.

 

2 minuty i gotowe to w przypadku pojedynczego aspektu problemu, zaburzenia takie jak nerwica to kilka miesięcy intensywnej pracy.

 

@purplepeople - próbowałaś opukać lęk prze opukiwaniem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle krytyka czegos wynika z braku wiedzy i doswiadczenia. Naprawde wystarczy poszperac troche w internecie zeby znalezc naukowe potwierdzenia skutecznosci metody plus setki tysiecy ludzi wyleczonych na calym swiecie. Zadne z nas, trenerów EFT, nie jest tu po to zeby sie reklamowac w jakis sposób, chodzi bardziej o wskazanie innej sciezki forumowiczom. Nie bede wypowiadal sie za wszystkich,wiec powiem tylko o sobie. Dzieki EFT wyleczylem sie ze wszystkich zaburzen takich jak nerwice lekowo-depresyjna,NN, depresja, napady paniki i wiele wiele innych plus tysiace objawów które sprawialy ze egzystowalem jak warzywo. Pomimo ze te kilka lat temu metoda byla zupelnie nie znana w Polsce to zaryzykowalem wyjazd za granice, zeby miec mozliwosc poddania sie terapi. Po kilku latach nie dosc ze wyleczylem sie ze wszystkiego to sam stalem sie trenerem EFT. Wiem przez co przechodzi kazde z was, bo przekonalem sie o tym bardzo powaznie na wlasnej skórze. Ale sam z tego wyszedlem plus zdobylem ogromne doswiadczenie uczac sie od kilku najwiekszych specjalistów w tej dziedzinie na swiecie, a takze wspolpracujac z ludzmi od takich dziedzin jak mikrobiologia, fizyka kwantowa itd. Chetnie podziele sie doswiadczeniem z osobami które naprawde chca sie wyleczyc, bo to jest bardzo wazny element. Oczywiscie sceptycyzm jest bardzo zdrowa rzecza ale to otwartosc stwarza nowe mozliwosci. Kto nie spróbuje ten sie nie przekona.

 

Wiele osób zapewne próbowalo EFT na swojej ''nerwicy'' poslugujac sie dostepnym ebookiem wprowadzajacym w zagadnienie emotional freedom techniques. I w jakis przypadkach nie widzac efektów wysnuliscie wnioski ze metoda nie dziala. Nerwica jest akurat dosc skomplikowanym schorzeniem poniewaz jest zbiorem setek roznych emocji i wydarzen z róznych okresów zycia. Dlatego tez w przypadku nerwic i depresji potrzebny jest bardzo dobry specjalista od EFT. Ale podstawowe EFT dostepne w ebooku mozecie spokojnie wykorzsystac na róznego rodzaju bóle, nagle stany lekowe, ataki paniki itd. Napewno zaobserwujecie roznice. Chcialbym jednak zaznaczyc ze opieranie sie jedynie na ebooku dostepnym w internecie to male nieporozumienie w przypadku ciezszych zaburzen. Te materialy to tylko podstawa. Jako terapeuci poslugujemy sie szeregiem najrózniejszych zaawansowanych technik w tym np ''Matrix Reimprinting'' gdzie jestesmy w stanie usunac wszelkie negatywne emocje z okresu wczesnego dziecinstwa pomiedzy urodzeniem a 6 rokiem zycia. W tym wlasnie okresie dochodzi do najwiekszych wplywów srodowiska zewnetrznego na dziecko, którego swiadomosc nie jest w pelni wyksztalcona do 6 roku zycia. Do tego czasu glównie funkcjonuje tylko podswiadomosc która rejestruje kazde zachowanie czy to rodziców, nauczycieli, innych dzieci i zapisuje je w naszych umyslach. Jesli w tym okresie przytrafiaja nam sie jakies traumy, jestsmy ze traktowani, opuszczeni, niedoceniani - wszystkie te emocje i negatywne sugestie sa zapisywane w naszych glowach. Tworza przekonania które pózniej kieruja naszym zyciem az wreszcie dochodzi do momentu kiedy organizm mówi stop, kiedy nie jest juz w stanie procesowac wiecej emocji. Kazdy organizm ma swoje mozliwosci. Dzieki EFT jestesmy w stanie pozbyc sie tego calego napiecia,negatywnych emocji, przekonan i zaburzen. Zachecam do zapoznawania sie z materialami na temat EFT w internecie. Dla osób angielsko jezycznych materialów tych jest bardzo duzo, wraz z opisem badan i naukowych poptwierdzen tej terapii. Najwiekszym plusem i aspektem przemawiajacym do was powinna byc wysoka skutecznosc EFT. W swojej kilkuletniej praktyce nie spotkalem sie jeszcze z osoba która by nie wyleczyla zaburzenia z którym przyszla do mojego gabinetu.

 

Pierwszy krok jest najwazniejszy. Decyzja czy chcesz wyzdrowiec.

 

Prosze pisac z wszelkimi pytaniami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puknijcie sie lepiej w leb. Nie ma cudownych, alternatywnych terapii. Swojego czasu wywalilem kupe kasy (stac mnie na to) na:

 

- akupunkture,

- roznych bioenergoterapeutow,

- holistow (krople Bacha etc),

- psychoterapeutow reprezentujacych niszowe nurty psychoterapii,

- wrozke,

- specjalistke od zwiazkow astralnych (moja ulubiona - 100 zl/h),

- egzorcyzm,

- sesje medytacyjne,

- sesje hipnotyczne,

 

i rozne inne...

 

Uwierzcie mi, to wszystko opiera sie na wyciaganiu kasy ze zdesperowanych ludzi. Jest to bardzo podle i nic nie pomaga.

Jestesmy bardzo podatnym targetem dla wszelkiej masci palantow bez skrupulow. Oczywiscie kazdy uwaza sie za speca i obiecuje

gruszki na wierzbie. Teksty w stylu "Pierwszy krok jest najwazniejszy. Decyzja czy chcesz wyzdrowiec" sa ponizej pasa.

 

NIE MA CUDOWNYCH TERAPII !

 

Jedyna sluszna droga to nauka - nawet pomimo swoich ograniczen (dotyczy to zwlaszcza psychiatrii). Dobra psychoterapia + dobrze dobrane lekarstwa.

Pomoc morze tez wiara w sile wyzsza - jakkolwiek ja pojmujesz.

 

Chce tez zauwazyc, ze najbardziej wygadani promotorzy tego gowna w tym watku maja podejrzanie malo postow. Reklama ?

 

[Dodane po edycji:]

 

 

A co jeśli biorę pieniądze za efekty? :)

 

 

Zrobmy eksperyment ! Umawiam sie odrazu, place jesli odczuje trwala poprawe i tylko wtedy. Nie ma efektu, nie ma kasy.

 

Zainteresowany ? Bring it on :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialam odświezyc ten wątek.od dziś zaczynam z Dawidem treningi,bedę pisac o efektach.na dzien dzisiejszy czuję tak potworne napięcie mięśni pleców i szyi że nie mogę funkcjonowac,mam nerwicę i epizody depresyjne.chodze na psychoterapie i nic,zobaczymy co bedzie po treningach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×