Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Boje sie tego leku, kwetiapina mi pomaga na sen, w wiekszej dawce czyli 100 mg, bralo mnie na zamulenie ale dopiero po 1 godzinie ( a wcześniej fajne "przyspieszenie"). Pewnie brakuje brakuje mi czegoś w tę stronę, czuję wewnetrzny dół, czasami mam małe ataki paniki (nie mogę oddychać). Oprócz Risperidonu i Olanzapiny, co o podobnym działaniu mogę spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wmawiali zawsze,że jak się cierpi na zaburzenia psychotyczne to niemożliwe żeby mieć nerwice natręctw,a jest inaczej czyli kłamali, ogólnie to klomipramina jest we wskazaniach na , depresje w przebiegu schizofrenii (w skojarzeniu z neuroleptykiem) to pewnie na nerwice natręctw też w przebiegu schizofrenii czy tam zaburzeń psychotycznych bo ona ma jakieś tam działanie neuroleptyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod koniec sierpnia wizytę u swojego magika ,poproszę go o risperidon ale i tak mam mieszane uczucia co do tego leku bo dwa razy już całe opakowanie wyrzuciłem do kosza jak inny psychiatra mi to przepisywał bo miałem wrażenie ,że ten lek działa na mnie pro-lękowo , zaostrza fobie społeczną i derealizacje no ale byłem na innych lekach więc teraz z ciekawości chciałbym zobaczyć jak działa na tym zestawie co jestem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw we wszystkich wątkach promujesz branie zolpidemu ,a teraz heroiny ? proponuje zmienić forum bo szkodzisz zamiast pomagać

brałem risperidon i pomagał na uporczywe obsesje i autoagresje i agresje skierowaną do zewnątrz ale to było z 7-10 lat temu , chce go jeszcze raz przetestować , miałem go raz ale wtedy było tak nieustabilizowane leczenie z setką leków na raz ,że nie dziwię się jakby nie działał tak jak powinien dlatego wylądował w koszu ,podejrzewam że to on nie wywoływał derealizacji ,którą już i tak miałem wcześniej , potrzebuje leku neuroleptyku ,który mogę zażyć doraźnie jak mam napad agresji zamiast brania karbazepiny bo często towarzyszą wtedy obsesje to on by mógł pomóc, poza tym ciekawy jestem jego działania jak się go bierze na sen czy ułatwia zasypianie czy nie i jeszcze żeby ominąć część skutków ubocznych można go zażywać po prostu na sen , wtedy za dnia się już tak ich nie odczuwa , obecnie oprócz chlorprotiksenu nic z neuroleptyków w domu nie mam ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za taką agresję, ale takich leków nie bierze się z ciekawości. Doraźne branie risperidonu może mijać się z celem, bo lek ten zadziała na zasadzie, nie wiem "ogłupienia" czy po prostu nijak. Na sen kiedyś dawali mi to w szpitalu przez kilka dni, dokładnie 0,5mg, nic nie czułem, lepiej spałem po hydroksyzynie. Ale już 1mg może uśpić. Ogólnie to nie jest dobry lek na sen. Na sen najlepsza z neuroleptyków jest klozapina jeśli już mówimy o tych mocniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda że lekarze szczególnie psychiatrzy nie informują pacjenta o skutkach ubocznych danych leków a jak pacjent się skarży na skutki uboczne to lekarze zwalają wszystko na chorobę co jest nieprawda

Jakież to prawdziwe :/ Sam wielokrotnie tak miałem.

 

A co do risperidonu to na tym forum faktycznie ma bardzo złą opinię. Ale z drugiej strony czytałem badania, że działanie przeciwpsychotyczne ma całkiem dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to chyba najskuteczniejsze są SSRI. Jeśli paroksetyna naprawdę pomagała Ci przez 2 lata, to wydaje mi się, że najrozsądniejsza byłaby zamiana na inny SSRI.

A jak się czujesz na tym risperidonie? Bo wiesz, ta strona eioba raczej źle mi się kojarzy, choć ten tekst nie był jakiejś niskiej jakości, ale był bardzo "stronniczy". Autor tekstu zamieścił tam co chciał - komentarze praktycznie same negatywne. Jeśli sugerujesz się tym, aby odstawić risperidon, jedynie tym co przeczytałeś tam, to lepiej się wstrzymaj :) Niektórym faktycznie pomaga na sprawy nerwicowe, depresyjne, ale większości chyba nie. Tak jak pisałem risperidon chyba jest dobry na sprawy przeciwpsychotyczne. Z tego co poczytałem raczej niewielu osobom pomógł na depresję, lęki, natręctwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się lepiej niż zanim trafiłem do szpitala, co nie znaczy że to przez ten lek bo biorę też na razie 3 razy dziennie tranxene, i nie jestem ciągle w lęku... Depresja może mniejsza, ale no przed szpitalem była duża, teraz trochę lepiej, co nie znaczy że dobrze, nie jest nawet średnio... Czy to możliwe że lekarka moja ze szpitala podejrzewa że moje natrętne myśli to wyciszy? Przecież to nie są głosy tylko moje myśli to po co ona mi to włączyła do paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×