Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasza walka z benzo i nie tylko- hydepark


Mozo

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Kamil8890 napisał(a):

Hej wszystkim 😉

Poszedłem do szpitala zajmującego się detoksykacją od benzodiazepin. 

Mówiłem wszystko zgodnie z prawdą, że 6 miesięcy brałem alprazolam w dawce 2,5mg a od 2 miesięcy clonazepam najpierw 2mg teraz 1,5mg to wiecie co mi powiedzieli? Wyśmiali mnie. Powiedzieli, że oni leczą poważne przypadki osób którzy biorą benzodiazepiny latami w dawkach po 10mg dziennie a moje 1,5clonazepamu to żadne uzależnienie i mam iść do psychiatry i w kilka tygodni z tego zejść za pomocą specjalisty. Nie zostawili mi nawet furtki a wiem, że to dobra klinika. 

Skierowanie dostałem od lekarza rodzinnego bo go poprosiłem gdyż mam teraz przerwę od pracy ponad 1,5 miesiąca. Czy to normalne zachowanie z ich strony? Czy faktycznie to na tyle mała dawka że szpital nie jest konieczny? Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. 

 

Witaj Kamil, jak dla mnie to ta klinika wcale nie jest dobra jeśli twierdzą, że tylko leczą przypadki w dawkach po 10 mg i tych co biorą latami.  I pewnie odstawiają w miesiąc. Dla mnie to jest rzeźnia a nie klinika. I śmiem twierdzić, że masz szczęście, że Cię tam  nie przyjęli. Tylko byś się wykończył i dostał traumy po czymś takim. Dla nich może dawka 1,5 mg klonazepamu to mało ale zapewniam Cię, że niektórzy ludzie schodzą z takiej małej dawki  nawet rok. Więc ta dawka wcale nie jest taka mała. Odstawić w 3,4 tygodnie benzo to nie problem ale jak już jesteś na 0 to dopiero mogą zacząć się poważne problemy i objawy odstawienne. Odstawić też można z dnia na dzień tak jak to zrobiłeś wcześniej jak Ci zabrakło tabletek tylko sam wiesz co było później.  Ja sama schodziłam rok czasu z 2 mg estazolamu bo wcześniej schodziłam  przez 3 miesiące i nie było wcale tak łatwo. Wytrzymałam następne  3 miesiące i później musiałam wrócić z powrotem do tej samej dawki bo nie dało rady wytrzymać. Dopiero małymi kroczkami udało mi się właśnie przez rok czasu i było dobrze. Chodzi o to, żeby w miarę normalnie funkcjonować i dostosowywać dawkę do stanu swojego organizmu a nie na siłę, sztywno trzymać się zasad i tabelek lekarskich. Jeśli mogę Ci poradzić to naprawdę da się to zrobić samemu. Tylko trzeba czasu i cierpliwości. Ale to tylko moja opinia bo wiem czym są benzo i jak mogą zniszczyć człowieka. Pozdrawiam Cię.❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AlicjaKa napisał(a):

 

Witaj Kamil, jak dla mnie to ta klinika wcale nie jest dobra jeśli twierdzą, że tylko leczą przypadki w dawkach po 10 mg i tych co biorą latami.  I pewnie odstawiają w miesiąc. Dla mnie to jest rzeźnia a nie klinika. I śmiem twierdzić, że masz szczęście, że Cię tam  nie przyjęli. Tylko byś się wykończył i dostał traumy po czymś takim. Dla nich może dawka 1,5 mg klonazepamu to mało ale zapewniam Cię, że niektórzy ludzie schodzą z takiej małej dawki  nawet rok. Więc ta dawka wcale nie jest taka mała. Odstawić w 3,4 tygodnie benzo to nie problem ale jak już jesteś na 0 to dopiero mogą zacząć się poważne problemy i objawy odstawienne. Odstawić też można z dnia na dzień tak jak to zrobiłeś wcześniej jak Ci zabrakło tabletek tylko sam wiesz co było później.  Ja sama schodziłam rok czasu z 2 mg estazolamu bo wcześniej schodziłam  przez 3 miesiące i nie było wcale tak łatwo. Wytrzymałam następne  3 miesiące i później musiałam wrócić z powrotem do tej samej dawki bo nie dało rady wytrzymać. Dopiero małymi kroczkami udało mi się właśnie przez rok czasu i było dobrze. Chodzi o to, żeby w miarę normalnie funkcjonować i dostosowywać dawkę do stanu swojego organizmu a nie na siłę, sztywno trzymać się zasad i tabelek lekarskich. Jeśli mogę Ci poradzić to naprawdę da się to zrobić samemu. Tylko trzeba czasu i cierpliwości. Ale to tylko moja opinia bo wiem czym są benzo i jak mogą zniszczyć człowieka. Pozdrawiam Cię.❤️

Bardzo dziękuję za te słowa wsparcia 🔥

Dla mnie to też nie ludzkie podejście i cieszę się, że mnie jednak tam nie wzięli. 

Skoro dla nich 1,5mg klonazepamu to nie problem to po co się ogłaszają z pomocą... 

Ja raz myślę że da się to zrobić samemu tylko trzeba dużo samozaparcia i obserwować swój organizm. 

Nie wiadomo co będzie jak zrezydukuje do zera...

Przyznaję że kiedyś bralem lorafen z kilka lat temu przez kilka miesięcy po 2,5mg w sumie codziennie na spanie i odstawiłem to bardzo łagodnie nie było żadnego zespołu odstawiennego po prostu przeszedłem na mirtazapine i ketrel...

Z klonazelamem nie mam pojęcia jak będzie... Ciężki mi powiedzieć zwłaszcza że nie biorę go bardzo długo nie ale wcześniej właśnie bardzo długo brałem alprazolam po aż 6-7 miesięcy i tu może być problem bo klonazepam tylko mi go zastąpił... Zobaczymy sam jestem ciekaw jak organizm zareaguje. 

Ale dziwi mnie ta sytuacja z lorafen bo faktycznie brałem go kilka miesięcy regularnie i naprawdę nie było żadnego zespołu odstawiennego... A czytałem że niby on uzależnia najsilniej... Hmm 

Trzymajcie się 😘

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kamil8890 napisał(a):

Hej wszystkim 😉

Poszedłem do szpitala zajmującego się detoksykacją od benzodiazepin. 

Mówiłem wszystko zgodnie z prawdą, że 6 miesięcy brałem alprazolam w dawce 2,5mg a od 2 miesięcy clonazepam najpierw 2mg teraz 1,5mg to wiecie co mi powiedzieli? Wyśmiali mnie. Powiedzieli, że oni leczą poważne przypadki osób którzy biorą benzodiazepiny latami w dawkach po 10mg dziennie a moje 1,5clonazepamu to żadne uzależnienie i mam iść do psychiatry i w kilka tygodni z tego zejść za pomocą specjalisty. Nie zostawili mi nawet furtki a wiem, że to dobra klinika. 

Skierowanie dostałem od lekarza rodzinnego bo go poprosiłem gdyż mam teraz przerwę od pracy ponad 1,5 miesiąca. Czy to normalne zachowanie z ich strony? Czy faktycznie to na tyle mała dawka że szpital nie jest konieczny? Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. 

Hej Kamil 😊

To się najedz 10 mg, i idź jeszcze raz. Nie, no żartuję. Z klona w parę tygodni? Ciekawe. Gie wiedzą psychiatrzy (nie wszyscy) o skutkach poodstawiennych BZD, a jak będziesz miał objawy, to będą Cię leczyć na depresję a sztywne. mięśnie dadzą methocarbanol albo tiocolis. Chyba że należysz do nielicznej grupy osób, które mogą odstawić bezboleśnie. Są tacy. 

Ja do nich nie należę, niestety. 

Pozdrawiam serdecznie 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kamil8890 napisał(a):

Hej wszystkim 😉

Poszedłem do szpitala zajmującego się detoksykacją od benzodiazepin. 

Mówiłem wszystko zgodnie z prawdą, że 6 miesięcy brałem alprazolam w dawce 2,5mg a od 2 miesięcy clonazepam najpierw 2mg teraz 1,5mg to wiecie co mi powiedzieli? Wyśmiali mnie. Powiedzieli, że oni leczą poważne przypadki osób którzy biorą benzodiazepiny latami w dawkach po 10mg dziennie a moje 1,5clonazepamu to żadne uzależnienie i mam iść do psychiatry i w kilka tygodni z tego zejść za pomocą specjalisty. Nie zostawili mi nawet furtki a wiem, że to dobra klinika. 

Skierowanie dostałem od lekarza rodzinnego bo go poprosiłem gdyż mam teraz przerwę od pracy ponad 1,5 miesiąca. Czy to normalne zachowanie z ich strony? Czy faktycznie to na tyle mała dawka że szpital nie jest konieczny? Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. 

magia nfz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oststnio mnóstwo w necie opisów sytuacji również, że kogoś wzieli do szpitala psychiatrycznego za chwile wypuscili. A pozniej rodzina jeszcze go musiala szukać, bo z słabą świadomościa błákał sie gdzieś przy szpitalu. 

 

Co do mnie to już wiem że moje bóle są raczej nerwicowe tak jak zauważyła tutaj jedna osoba. Niemniej wciąż są i denerwują. Ostatnio mam ciśnienie okolo 130, a zawsze mialem po 110. Jeszcze troche i do 200 dojade masakra.  Biore ssri obecnie i bóle pojawiają sie jakby rzadziej i czesciej lżejsze. Może w końcu to okropieństwo minie. Boże. Leki brałem na depresje i zaczynam zalowac ze wgl je bralem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2024 o 22:25, AlicjaKa napisał(a):

 

Witaj Jadziu, dobrze, że piszesz bo dzisiaj cały czas myślałam o Tobie i nie wiedziałam co się dzieje, że nie dajesz znaku co u Ciebie. Boże, co za masakra z tym wszystkim. Jak nie jedno to drugie przychodzi tak jak u mnie. Co chwilę nowe objawy... Żeby chociaż jedne znikały . Ale nie, dochodzą nowe i wykańczają dodatkowo. Ja już też nie wiem co robić...😥 Może psychiatra coś Ci poradzi ale tak sobie myślę, że przepisze nowe leki i tyle. Bo co innego. Chyba, że jakieś inne benzo. Może dłużej działające. Może coś na rozluźnienie mięśni. Ale co? Ech, ciężko coś wymyśleć... Cały czas  myślę  jak przetrwać każdy  następny dzień bo od rana ciągle tak samo. Boję się każdego następnego dnia i modlę się, żeby nie było tylko gorzej bo nie dam rady już tego znieść. Już maj zaraz , tyle czasu i nic lepiej. Za jaką karę Ty, Agatka , Maciek , inni i ja musimy tak cierpieć. Za to, że poszliśmy do lekarza, który miał nam pomóc? To takie niesprawiedliwe... Brak słów. Też Cię ściskam. Może jutro będzie lepiej. Życzę Ci  tego Jadziu . ❤️

Dzień dobry Alu , dzień dobry wszystkim.Byłam u tego psychiatry i kazał mi zamienić lorafen na relanium 1mg.Wczoraj myślałam że umieram, miałam takie dusznosci.Nie szło oddychać po prostu.Całą noc z poniedziałku na wtorek i cały wczorajszy dzień.Więcej tego nie wezmę.Mam jeszcze lorafen od rodzinnej, może będę brać dalej.Co tam u Ciebie? Swora też milczy i Mozo.Pozdrowienia🌹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jastara napisał(a):

Dzień dobry Alu , dzień dobry wszystkim.Byłam u tego psychiatry i kazał mi zamienić lorafen na relanium 1mg.Wczoraj myślałam że umieram, miałam takie dusznosci.Nie szło oddychać po prostu.Całą noc z poniedziałku na wtorek i cały wczorajszy dzień.Więcej tego nie wezmę.Mam jeszcze lorafen od rodzinnej, może będę brać dalej.Co tam u Ciebie? Swora też milczy i Mozo.Pozdrowienia🌹

Witaj 🤗 Jadziu 🌷 

1 mg relanium? Na lorafen? Nie będę tego komentował, bo nie wolno. Tyle wolno, że to jest kocia dawka, i może dziecko by poczuło (od lat 18), oczywiście. 

Nie dostałaś 5 mg? Ja na 30 mg dziennie rolek ledwo się trzymam, nie idzie taperowanie🤪

 Pozdrawiam serdecznie 😊 💓 💐 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mozo napisał(a):

Witaj 🤗 Jadziu 🌷 

1 mg relanium? Na lorafen? Nie będę tego komentował, bo nie wolno. Tyle wolno, że to jest kocia dawka, i może dziecko by poczuło (od lat 18), oczywiście. 

Nie dostałaś 5 mg? Ja na 30 mg dziennie rolek ledwo się trzymam, nie idzie taperowanie🤪

 Pozdrawiam serdecznie 😊 💓 💐 

Cześć Mozo, zle napisałam, 10mg relanium😁.Ale powiedz skąd taka reakcja? Duszności straszne i drżenia wewnętrzne.Jak Ty się czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jastara napisał(a):

Cześć Mozo, zle napisałam, 10mg relanium😁.Ale powiedz skąd taka reakcja? Duszności straszne i drżenia wewnętrzne.Jak Ty się czujesz?

 

Witaj Jadziu, ja myślę tak jak Maciek, że nawet te 10 mg to za mało jeśli masz taką reakcję. Bo jak brałaś 1,5 mg lorafenu ( 3x 0,5) to w przeliczeniu daje około 15 mg relanium. Te duszności i drżenia to nic innego jak objaw odstawienny lorafenu. Współczuję Ci bo wiem jak to jest. Ja to mam od roku. Ja miałam właśnie tak jak u Ciebie podaną zbyt małą dawkę relanium po przejściu z estazolamu. To tak nie działa. Relanium jest zbyt słabe i powinno w ogóle być dodane do lorafenu przez jakiś czas, żeby się ustabilizować tak jak w tabelach Ashton.  Po jakimś czasie schodzi się z lorafenu i zwiększa relanium, żeby się ustabilizować Później  jak już się odstawi lorafen to schodzi się pomału z relanium.  Potrzeba trochę czasu, żeby relanium się skumulowało w organizmie i zastąpiło lorafen. Czasami w ogóle ciężko jest właśnie przejść bezpośrednio z jednego benzo na drugie tak jak u Ciebie.  U mnie też to nie zadziałało. 

Tutaj akurat w tabeli Ashton jest podana duża dawka lorazepamu. Trzeba by po prostu to przeliczyć na mniejszą taką jak brałaś. I być może wtedy udałoby się przejść na relanium.

 

Załącznik 3. Odstawienie lorazepamu (Ativan) 6 mg na dobę
z diazepamem (Valium) substytucją. (6 mg lorazepamu odpowiada
w przybliżeniu 60 mg diazepamu)

 
Rano
Południe/Popołudnie
Wieczór/Noc
Dzienny ekwiwalent diazepamu
Dawka początkowa lorazepamu 2mg lorazepamu 2mg lorazepamu 2mg
60mg tabletki powlekane
Etap 1
(jeden tydzień)
lorazepamu 2mg lorazepamu 2mg lorazepam 1mg
diazepam 10mg
60mg tabletki powlekane
Etap 2
(jeden tydzień)
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepamu 2mg lorazepam 1mg
diazepam 10mg
60mg tabletki powlekane
Etap 3
(jeden tydzień)
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepamu 2mg lorazepam 0,5mg
diazepam 15mg
60mg tabletki powlekane
Etap 4
(jeden tydzień)
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 0,5mg
diazepam 15mg
60mg tabletki powlekane
Etap 5
(1-2 tygodnie)
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
Zatrzymaj lorazepam
diazepam 20mg
60mg tabletki powlekane
Etap 6
(1-2 tygodnie)
lorazepam 1mg
diazepam 5mg
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
diazepam 20mg
55mg tabletki powlekania
Etap 7
(1-2 tygodnie)
lorazepam 1mg
diazepam 5mg
lorazepam 1mg
diazepam 5mg
diazepam 20mg
50mg tabletki powlekane
Etap 8
(1-2 tygodnie)
lorazepam 0,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 1mg
diazepam 5mg
diazepam 20mg
45mg tabletki powlekania
Etap 9
(1-2 tygodnie)
lorazepam 0,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 0,5 mg
diazepam 5 mg
diazepam 20mg
40mg tabletki powlekane
Etap 10
(1-2 tygodnie)
Przerwać stosowanie lorazepamu
diazepamu w dawce 5 mg
lorazepam 0,5 mg
diazepam 5 mg
diazepam 20mg
35mg tabletki powlekania
Etap 11
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg Przerwać stosowanie lorazepamu
diazepamu w dawce 5 mg
diazepam 20mg
30mg
Etap 12
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 18mg
28mg
Etap 13
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 16mg
26mg tabletki powlekane
Etap 14
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 14mg
24mg tabletki powlekania
Etap 15
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 12mg
22mg tabletki powlekania
Etap 16
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 10mg tabletki powlekane
20mg
Etap 17
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 4mg diazepam 10mg tabletki powlekane
19mg tabletki powlekania
Etap 18
(1-2 tygodnie)
diazepam 4mg diazepam 4mg diazepam 10mg tabletki powlekane
18mg tabletki powlekania
Etap 19
(1-2 tygodnie)
diazepam 4mg diazepam 3mg diazepam 10mg tabletki powlekane
17mg tabletki powlekania
Etap 20
(1-2 tygodnie)
diazepam 3mg diazepam 3mg diazepam 10mg tabletki powlekane
16mg tabletki powlekania
Etap 21
(1-2 tygodnie)
diazepam 3mg diazepam 2mg diazepam 10mg tabletki powlekane
15mg tabletki powlekane
Etap 22
(1-2 tygodnie)
diazepam 2mg diazepam 2mg diazepam 10mg tabletki powlekane
14mg tabletki powlekania
Etap 23
(1-2 tygodnie)
diazepam 2mg diazepam 1mg diazepam 10mg tabletki powlekane
13mg tabletki powlekane
Etap 24
(1-2 tygodnie)
diazepam 1mg diazepam 1mg diazepam 10mg tabletki powlekane
12mg tabletki powlekania
Etap 25
(1-2 tygodnie)
diazepam 1mg Zatrzymanie diazepamu diazepam 10mg tabletki powlekane
11mg tabletki powlekania
Etap 26
(1-2 tygodnie)
Zatrzymanie diazepamu
--
diazepam 10mg tabletki powlekane
10mg tabletki powlekane
Etap 27
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 9mg
9mg
Etap 28
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 8mg
8mg
Etap 29
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 7mg
7mg
Etap 30
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 6mg
6mg
Etap 31
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 5mg
5mg
Etap 32
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 4mg
4mg tabletki powlekane
Etap 33
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 3mg
3mg
Etap 34
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 2mg
2mg
Etap 35
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 1mg
1mg tabletki powlekane
Etap 36
--
--
Zatrzymanie diazepamu
--

 

Jadziu, u mnie bez zmian czyli dalej się męczę i końca nie widać. Tak mnie urządziła właśnie lekarka. Gdybym wiedziała wcześniej jak to wszystko działa być może byłabym teraz w innym  stanie. A tak to właściwie nie widzę sensu, żeby dalej tak żyć. Ile można się tak męczyć.  Pozdrawiam Cię serdecznie ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jastara napisał(a):

Cześć Mozo, zle napisałam, 10mg relanium😁.Ale powiedz skąd taka reakcja? Duszności straszne i drżenia wewnętrzne.Jak Ty się czujesz?

Jadziu, spektrum objawów odstawienia benzo jest bardzo szeroki. I zaskakujący. Ja na rolkach się trzymam, chociaż ich nie czuję już (na początku była zamuła) i w uchu piszczy. Da się przeżyć, tylko że żreć je muszę codziennie. Na razie zmniejszanie dawki tylko pogarsza sytuację...😬💊

Pozdrawiam cieplutko 🏵️ 💓 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AlicjaKa napisał(a):

 

Witaj Jadziu, ja myślę tak jak Maciek, że nawet te 10 mg to za mało jeśli masz taką reakcję. Bo jak brałaś 1,5 mg lorafenu ( 3x 0,5) to w przeliczeniu daje około 15 mg relanium. Te duszności i drżenia to nic innego jak objaw odstawienny lorafenu. Współczuję Ci bo wiem jak to jest. Ja to mam od roku. Ja miałam właśnie tak jak u Ciebie podaną zbyt małą dawkę relanium po przejściu z estazolamu. To tak nie działa. Relanium jest zbyt słabe i powinno w ogóle być dodane do lorafenu przez jakiś czas, żeby się ustabilizować tak jak w tabelach Ashton.  Po jakimś czasie schodzi się z lorafenu i zwiększa relanium, żeby się ustabilizować Później  jak już się odstawi lorafen to schodzi się pomału z relanium.  Potrzeba trochę czasu, żeby relanium się skumulowało w organizmie i zastąpiło lorafen. Czasami w ogóle ciężko jest właśnie przejść bezpośrednio z jednego benzo na drugie tak jak u Ciebie.  U mnie też to nie zadziałało. 

Tutaj akurat w tabeli Ashton jest podana duża dawka lorazepamu. Trzeba by po prostu to przeliczyć na mniejszą taką jak brałaś. I być może wtedy udałoby się przejść na relanium.

 

Załącznik 3. Odstawienie lorazepamu (Ativan) 6 mg na dobę
z diazepamem (Valium) substytucją. (6 mg lorazepamu odpowiada
w przybliżeniu 60 mg diazepamu)

 
Rano
Południe/Popołudnie
Wieczór/Noc
Dzienny ekwiwalent diazepamu
Dawka początkowa lorazepamu 2mg lorazepamu 2mg lorazepamu 2mg
60mg tabletki powlekane
Etap 1
(jeden tydzień)
lorazepamu 2mg lorazepamu 2mg lorazepam 1mg
diazepam 10mg
60mg tabletki powlekane
Etap 2
(jeden tydzień)
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepamu 2mg lorazepam 1mg
diazepam 10mg
60mg tabletki powlekane
Etap 3
(jeden tydzień)
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepamu 2mg lorazepam 0,5mg
diazepam 15mg
60mg tabletki powlekane
Etap 4
(jeden tydzień)
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 0,5mg
diazepam 15mg
60mg tabletki powlekane
Etap 5
(1-2 tygodnie)
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
Zatrzymaj lorazepam
diazepam 20mg
60mg tabletki powlekane
Etap 6
(1-2 tygodnie)
lorazepam 1mg
diazepam 5mg
lorazepam 1,5 mg
diazepam 5 mg
diazepam 20mg
55mg tabletki powlekania
Etap 7
(1-2 tygodnie)
lorazepam 1mg
diazepam 5mg
lorazepam 1mg
diazepam 5mg
diazepam 20mg
50mg tabletki powlekane
Etap 8
(1-2 tygodnie)
lorazepam 0,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 1mg
diazepam 5mg
diazepam 20mg
45mg tabletki powlekania
Etap 9
(1-2 tygodnie)
lorazepam 0,5 mg
diazepam 5 mg
lorazepam 0,5 mg
diazepam 5 mg
diazepam 20mg
40mg tabletki powlekane
Etap 10
(1-2 tygodnie)
Przerwać stosowanie lorazepamu
diazepamu w dawce 5 mg
lorazepam 0,5 mg
diazepam 5 mg
diazepam 20mg
35mg tabletki powlekania
Etap 11
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg Przerwać stosowanie lorazepamu
diazepamu w dawce 5 mg
diazepam 20mg
30mg
Etap 12
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 18mg
28mg
Etap 13
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 16mg
26mg tabletki powlekane
Etap 14
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 14mg
24mg tabletki powlekania
Etap 15
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 12mg
22mg tabletki powlekania
Etap 16
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 5mg diazepam 10mg tabletki powlekane
20mg
Etap 17
(1-2 tygodnie)
diazepam 5mg diazepam 4mg diazepam 10mg tabletki powlekane
19mg tabletki powlekania
Etap 18
(1-2 tygodnie)
diazepam 4mg diazepam 4mg diazepam 10mg tabletki powlekane
18mg tabletki powlekania
Etap 19
(1-2 tygodnie)
diazepam 4mg diazepam 3mg diazepam 10mg tabletki powlekane
17mg tabletki powlekania
Etap 20
(1-2 tygodnie)
diazepam 3mg diazepam 3mg diazepam 10mg tabletki powlekane
16mg tabletki powlekania
Etap 21
(1-2 tygodnie)
diazepam 3mg diazepam 2mg diazepam 10mg tabletki powlekane
15mg tabletki powlekane
Etap 22
(1-2 tygodnie)
diazepam 2mg diazepam 2mg diazepam 10mg tabletki powlekane
14mg tabletki powlekania
Etap 23
(1-2 tygodnie)
diazepam 2mg diazepam 1mg diazepam 10mg tabletki powlekane
13mg tabletki powlekane
Etap 24
(1-2 tygodnie)
diazepam 1mg diazepam 1mg diazepam 10mg tabletki powlekane
12mg tabletki powlekania
Etap 25
(1-2 tygodnie)
diazepam 1mg Zatrzymanie diazepamu diazepam 10mg tabletki powlekane
11mg tabletki powlekania
Etap 26
(1-2 tygodnie)
Zatrzymanie diazepamu
--
diazepam 10mg tabletki powlekane
10mg tabletki powlekane
Etap 27
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 9mg
9mg
Etap 28
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 8mg
8mg
Etap 29
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 7mg
7mg
Etap 30
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 6mg
6mg
Etap 31
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 5mg
5mg
Etap 32
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 4mg
4mg tabletki powlekane
Etap 33
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 3mg
3mg
Etap 34
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 2mg
2mg
Etap 35
(1-2 tygodnie)
--
--
diazepam 1mg
1mg tabletki powlekane
Etap 36
--
--
Zatrzymanie diazepamu
--

 

Jadziu, u mnie bez zmian czyli dalej się męczę i końca nie widać. Tak mnie urządziła właśnie lekarka. Gdybym wiedziała wcześniej jak to wszystko działa być może byłabym teraz w innym  stanie. A tak to właściwie nie widzę sensu, żeby dalej tak żyć. Ile można się tak męczyć.  Pozdrawiam Cię serdecznie ❤️

Alu ja też miałam takie duszności jak odstawiłam alprox, ale i przedtem, jak zaczynała się u mnie nerwica to dusilo mnie strasznie.Teraz znowu jest mi słabo, ja już nie wiem co robić, jak żyć? Ściskam Cię, trzymaj się, może nagle nastąpi poprawa?🌹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadziu, to znaczy, że relanium nie jest raczej dla Ciebie. A lorafen w miarę działa i likwiduje te objawy? To chyba powinnaś jednak zostać przy tym lorafenie. Tylko co dalej? Jestem już tak zmęczona tym wszystkim. Co to za życie...😧 Ściskam Cię też mocno. Może coś się poprawi i będzie lepiej. ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AlicjaKa napisał(a):

Jadziu, to znaczy, że relanium nie jest raczej dla Ciebie. A lorafen w miarę działa i likwiduje te objawy? To chyba powinnaś jednak zostać przy tym lorafenie. Tylko co dalej? Jestem już tak zmęczona tym wszystkim. Co to za życie...😧 Ściskam Cię też mocno. Może coś się poprawi i będzie lepiej. ❤️

Ja  obie Was ściskam 🥳💕🌹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AlicjaKa napisał(a):

Jadziu, to znaczy, że relanium nie jest raczej dla Ciebie. A lorafen w miarę działa i likwiduje te objawy? To chyba powinnaś jednak zostać przy tym lorafenie. Tylko co dalej? Jestem już tak zmęczona tym wszystkim. Co to za życie...😧 Ściskam Cię też mocno. Może coś się poprawi i będzie lepiej. ❤️

Alu, lorafen trochę działa, na pewno jest lepiej niż było, da się funkcjonować, ale szału nie ma.Najlepiej działa wtedy gdy mam atak paniki, wtedy naprawdę się sprawdza.Ja mam takie okropne przeczucie, że będę się tak męczyć do końca.Moje życie już się skończyło😭.Posyłam Ci dobre myśli i modlę się za nas wszystkich.🌹

1 godzinę temu, Mozo napisał(a):

Ja  obie Was ściskam 🥳💕🌹

Mozo Ty jesteś silny, wiem że dasz radę.Też Cię ściskam🌹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jastara napisał(a):

Alu, lorafen trochę działa, na pewno jest lepiej niż było, da się funkcjonować, ale szału nie ma.Najlepiej działa wtedy gdy mam atak paniki, wtedy naprawdę się sprawdza.Ja mam takie okropne przeczucie, że będę się tak męczyć do końca.Moje życie już się skończyło😭.Posyłam Ci dobre myśli i modlę się za nas wszystkich.🌹

Mozo Ty jesteś silny, wiem że dasz radę.Też Cię ściskam🌹

 

Jadziu, to chociaż dobre i tyle, że jest lepiej niż było i możesz funkcjonować. To naprawdę dużo bo u mnie jest tragicznie i nic nie mogę robić. Modlę się tylko o to, żeby nie było gorzej. Moje życie też nie ma sensu w takim stanie. Nie wiem ile czasu dam radę jeszcze to wszystko znieść. Też przesyłam Ci dobre myśli i ściskam Was  z Maćkiem mocno. 💕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AlicjaKa napisał(a):

 

Jadziu, to chociaż dobre i tyle, że jest lepiej niż było i możesz funkcjonować. To naprawdę dużo bo u mnie jest tragicznie i nic nie mogę robić. Modlę się tylko o to, żeby nie było gorzej. Moje życie też nie ma sensu w takim stanie. Nie wiem ile czasu dam radę jeszcze to wszystko znieść. Też przesyłam Ci dobre myśli i ściskam Was  z Maćkiem mocno. 💕

Zastanawiam się tylko co będzie dalej, tolerancja będzie rosła na pewno.Nie widzę już przyszłości przed sobą, żyje z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2024 o 20:34, AlicjaKa napisał(a):

 

Jadziu, to chociaż dobre i tyle, że jest lepiej niż było i możesz funkcjonować. To naprawdę dużo bo u mnie jest tragicznie i nic nie mogę robić. Modlę się tylko o to, żeby nie było gorzej. Moje życie też nie ma sensu w takim stanie. Nie wiem ile czasu dam radę jeszcze to wszystko znieść. Też przesyłam Ci dobre myśli i ściskam Was  z Maćkiem mocno. 💕

Dziewczyny,💐 trzymajcie się jakoś. U mnie tolerka na rolki poszła w kosmos, 30 mg w sumie już nie działa. Okropny pisk, wręcz startujący samolot w prawym uchu🤪😊

Ani taperować, ani zwiększać.

Rolki mają ten minus, że jest ich 20 tabsów w magazynku. W USA jest 30 tabsów ( valium), po 10, 5, 2 mg. Jest różnica, prawda? Dlatego śp. Ashton mogła zalecać na start po 60 mg dziennie. W Polsce to trzeba mieć duuuuży zapas, dla.. większości nie ogarnięcia. Większość magików w ogóle diazepamu nie chce recki na to dać, no ja mam to szczęście że mam dostęp. Ale to jest jedna paka 3 doby u mnie. Na 4 dzień rano masz dwie 5 mg pestki. 

I nic w dół zejść nie mogę bo jazda się zaczyna. 

Szpitalna rzeźnia odpada. Czyli 11 magazynków rolek na miesiąc. 

Nikt z Was tyle nie dostanie, są to limity nie do przejścia dla lekarza i w aptece. Ja mam od prof. znajomego, pewnie ma swoje zapasy na lata😁.

 Żeby zacząć konkretne taperowanie, to musiałbym wskoczyć na 16 paczek miesięcznie. I też ruska ruletka. Oj, wdepnąłem w te dragi. 

Pozdrawiam serdecznie Wszystkich cierpiących 🤪 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tadeusz.chory napisał(a):

a ciśnienie jakie macie? mi szybko zaczyna rosnąć przez ten ból miesni. Masakra. 

Cześć 😊 

Tadziu, przyznaj się co Ty brałeś?

Bo Twoje objawy są kropka w kropkę jak na CT po benzo. Czyli po odstawieniu z dnia na dzień.

 Ja ciśnienie mierze tylko w gabinecie lekarskim, bywam tam raz, dwa razy na m-c, i zawsze, qrfa, jest książkowe, mimo że palę papierosy i piję kawę i colę zero. Cukier też w normie. Jak siostrzyczka zmierzy. U nich. Jak zmierzę w w chacie, mimo diety, to po czekoladzie ze steviá, 140 cukier. Czekolada kupowana w dziale dla eko-sreko. Kolejny idiotyzm (ch)/cenzura/ni europejskiej , które ruscy rozniosą w pył maksymalnie za 3-4 lata. 

Także nie przejmujecie się swoim zdrowiem, bracia Rosjanie nas wyleczą, a bracia Niemcy im pomogą. Może znikną debilne limity na benzo. Tym co się ostaną.

 Swój wywód opieram na najnowszej analizie wywiadowczej komórki rządu USA przygotowań Federacji Rosyjskiej w kwestii zbrojeń i planów i strategii wobec NATO po jego rozszerzeniu😁🚀🚀🚀🗿

A ja na benzo.

Pozdrawiam cieplutko 🏵️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy, brałem to co pisałem tianesal czyli tianeptyne hmmm ona ma działanie przeciwbolowe chyba wiec u mnie bol miesni zrozumialy. Ale ze to benzo az tak dlugo was sponiewiera to az niedowiary. Zreszta kto wie ile mnie bedzie ten tianesal sponiewierac. dziś od rana masakra z miesniami. a teraz troxhe lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tadeusz.chory napisał(a):

hyhy, brałem to co pisałem tianesal czyli tianeptyne hmmm ona ma działanie przeciwbolowe chyba wiec u mnie bol miesni zrozumialy. Ale ze to benzo az tak dlugo was sponiewiera to az niedowiary. Zreszta kto wie ile mnie bedzie ten tianesal sponiewierac. dziś od rana masakra z miesniami. a teraz troxhe lepiej...

Współczuję 😬

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2024 o 11:25, Jastara napisał(a):

Dzień dobry Alu , dzień dobry wszystkim.Byłam u tego psychiatry i kazał mi zamienić lorafen na relanium 1mg.Wczoraj myślałam że umieram, miałam takie dusznosci.Nie szło oddychać po prostu.Całą noc z poniedziałku na wtorek i cały wczorajszy dzień.Więcej tego nie wezmę.Mam jeszcze lorafen od rodzinnej, może będę brać dalej.Co tam u Ciebie? Swora też milczy i Mozo.Pozdrowienia🌹

Pani Jadwigo nie ma sensu zrażać się do 1 mg !!! To nie jest normalna dawka. 5 mg to jest bardzo mało. 10 jest średnią dawką, przy której ja nic nie czuję. Dopiero 20 mg wprowadza u mnie odpowiedni stan. Rozluźnienie i działanie jest większe, niż w przypadku Lorafenu.

 

Mozo, poszukaj w aptekach klobazam, może robić robotę.

Edytowane przez Fobic
Mozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×