Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawienie leków


Goniek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, w sumie chciałabym poczytać co sądzicie o tym jak wpłynęło na mnie zaprzestanie brania leków na schizofrenie. Nigdy nie miałam stwierdzonej takiej w 100% schizofreni raczej było to u mnie nazywane zaburzeniami psychotycznymi, miałam 2 epizody i 2 razy byłam w psychiatryku. Leczyłam się 5 lat na początku brałam tabletki (np. zolafren) a później zastrzyki (abilify maintena). Te całe leczenie było dla mnie znośne, wytrwale czekałam obiecywane 5 lat brania leków ale pod koniec co każdą wizytę u psychiatry przypominałam mu o tym ze trzeba to powoli kończyć a każdy kolejny zastrzyk był dla mnie krzywdzący bo przecież czuję się świetnie i mocno wierzę w to że dam radę bez nich. Minęły 2 tygodnie odkąd zastrzyk już nie działa i nie wstrzyknięto mi kolejnej dawki a ja czuję się jak inna osoba, jakbym nie miała żadnych wspomagaczy swojego nastroju, zachowań itp. Czuję się normalnie, zwyczajnie, nie mam aż tyle pozytywnej energii co miałam i aż dzisiaj do mnie dotarło że w sumie chyba wolę siebie po lekach.. Mój psychiatra wie o tym że nie miałam zrobionego zastrzyku, i dopiero dzisiaj jak moja mama się z nim skontaktowała to przepisał mi tabletki (jakby ktoś ewentualnie był zaniepokojony faktem tego nagłego odstawienia). No i co byście zrobili na moim miejscu czekali aż wyklaruje się moje samopoczucie samo z siebie z nadzieją że psychoza nie wróci czy wrócili do leków.. Potrzebuję chyba wsparcia w któraś z tych stron, na ten moment nie wiem czy ryzykować czy przemęczyć się z tym ze takie straszne jest dla mnie branie leków..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawienie leków i to jeszcze w taki sposób nigdy nie kończy się dobrze. Po za tym osoby chore na schizofrenię zawsze uważają że nie muszą brać leków, po czym po jakimś czasie zaczynają się jazdy bez trzymanki i koniec końców taka osoba wraca do leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lusesita Dolores napisał(a):

Po co brać leki jak dobrze się czuje.

Nie czujesz się dobrze - sama piszesz, że jesteś roztrzęsiona, masz "mętlik w głowie" i nie wiesz, co jest prawdą. To nie jest raczej objaw dobrego samopoczucia. Radzę - wróć do leków. Zawsze jak je odstawiasz masz takie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to psychozę leczy się do końca życia farmakologicznie. Choć mi lekarka raz mówiła, że zdarzają się przypadki, kiedy po 10-15 latach brania leków przeciwpsychotycznych, po odstawieniu leków choroba może pozostać w na tyle dużym wygaszeniu, że można w miarę funkcjonować bez leków do końca życia, ALE...

 

Tutaj powinien wypowiedzieć się tylko Twój LEKARZ prowadzący, bo my na forum nie damy rady nic pomóc na tak poważne rzeczy! Zwróć się do lekarza o pomoc w tej sprawie! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×