Skocz do zawartości
Nerwica.com

To już chyba mój sufit... niżej, niż bym chciała :(


HerShadow

Rekomendowane odpowiedzi

To że świat/ludzie są manipulowani na masową skalę, to jest fakt oczywisty. Obecnie media masowego przekazu,www,itp. Ten szybki, prosty, czasem prostacki sposób przekazywania informacji ma na celu nas spłycić i przygotować na kolejny etap spłycania, odrywania od wartości, pogłębionej analizy. Główną chorobą wysoko cywilizowanych społeczeńst w kolejnych latach będzie depresja I podobne zaburzenia - przypadek? Bóg jest niemodny, nie jest wart naszej uwagi bo stawia fundamentalne pytania przed człowiekiem, a ludzie chcą prostego przyjemnego świata..  Tylko historia uczy, że taka droga do niczego nie prowadzi. Bóg jest pase.. a w Europie dymią kominy w których spalane szczątki nienarodzonych.. I to już jest ok dla nowoczesnego człowieka..

W chwili refleksji polecam wykład prof Hallera w toważystwie Zanussiego.  Tam są stawiane pytania, i jest sporo najnowszej naukowej wiedzy o Wszechświecie..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dlaczego schodzimy z wątku, dlaczego nie poruszamy tego co wnosi Autorka, a prawimy o religi. 

 

Nie wiem. Mówimy o terapiach, wykładach, książkach, a słyszymy "nie mam żadnej motywacji", "nie mogę się odnaleźć", "nie mogę się włączyć". 

 

To jest - jakbyśmy rozmawiali o sobie. 

 

Oglądałem dziś serial "Informacja zwrotna". Bardziej o DDA niż o alkoholiku. Jestem przerażony, zszokowany, a filmu nie polecam. Ten serial coś wyraża, coś tu niewypowiedzianego. 

 

Schodzenie z wątku na temat religi, nie jest schodzeniem z wątku. Jest to jakigoś rodzaju lakoniczna próba pomocy w sytuacjach, gdzie reszta nie pomaga. W oparciu o słowa Autorki: "Kiedyś też miałam taki etap, kiedy czułam, że tylko trzymanie się Boga nie pozwoli mi się poddać, bo inaczej będzie naprawdę źle."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×