Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kolejny epizod depresji


Betixa

Rekomendowane odpowiedzi

@Betixa moim zdaniem to też zależy od wyzwalacza , jeśli przyczyna depresji będzie ta sama , będzie powoli narastać w Tobie to i efekt będzie powolny a jak pojawi się nowa silna przyczyna i do tego z dnia na dzień to efekt może być natychmiastowy i o wiele silniejszy , to to odczuwam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że np. depresja endogenna nie ma przyczyny żadnej, tak samo depresja w ChAD nie musi mieć przyczyny. Więc o czym tu mowa? W moim przypadku w każdym epizodzie było inaczej (mam ChAD), przebieg był zupełnie inny - a chodzi tylko o mnie. A co mówić o porównywaniu się jeszcze do tego co u innych. Dlatego nie ma tu żadnej zasady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dryagan jeśli depresja Endogenna nie ma przyczyny (bardziej uznaje się , że przyczyna nie jest zewnętrzna) to po co ją leczyć psychoterapią , taki cytat znalazłem „Leczenie depresji endogennej opiera się na przyjmowaniu odpowiednich lekarstw. Pacjent przyjmuje antydepresanty, którymi są inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny lub leki trójcykliczne. Aby leczenie było skuteczne wraz z farmakoterapią stosuje się terapię psychodynamiczną i poznawczo-behawioralną. Coraz większą popularność zyskuje również systemowa terapia rodzinna.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×