Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się zostać sama


Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej czy później chyba każdy będzie musiał się zmierzyć z samotnością. To, że będzie się w związku niczego nie gwarantuje. Mąż /żona kiedyś odejdzie z tego świata. Dzieci nie wiadomo czy będą, a jeśli tak to może zamieszkają na drugim końcu kraju lub świata. Zresztą w związku można być jeszcze bardziej samotnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 🙂 Chcę Ci powiedzieć, że miałem kiedyś podobny problem. Również miałem obawy przed tym, że przez resztę swojego życia będę sam jak palec, bo nigdy nie założę rodziny (z powodu odmiennej orientacji seksualnej i nienadawania się do wychowywania dzieci), nie mam też prawa jazdy i raczej mieć nie będę, dlatego jak widzisz, mam trochę tych ograniczeń. I jestem ich świadomy i wiem, że mi nie przeszkodzą w szczęśliwym życiu. Bo znam też swoje możliwości, swój potencjał. 

 

Posłuchaj, rozumiem jak bardzo niekomfortowo możesz się czuć, kiedy o tym tak mocno rozmyślasz, bo żaden człowiek nie jest stworzony by żyć zupełnie samemu. Skoro chcesz mieć rodzinę, to mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, ile rzeczy się z tym wiąże - wychowywanie dzieci, poświęcanie wolnego czasu rodzinie, angażowanie się w sprawy rodzinne, wspólne wyjazdy, obiady itd. Nie każdy człowiek dałby radę to wszystko dźwignąć. Oczywiście nie mówię, że ty też nie była byś w stanie, ale chcę ci powiedzieć, że musisz być świadoma swoich możliwości i ograniczeń. To już musisz sama w sobie odkryć, czy jesteś w stanie założyć rodzinę. Tu na forum nie otrzymasz już gotowej recepty na to. Jeśli samej jest ci trudno do tego dotrzeć, to pogadaj o tym z kimś do kogo masz zaufanie. 

 

Życzę ci powodzenia w odkrywaniu siebie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×