Skocz do zawartości
Nerwica.com

powtarzanie własnych wypowiedzi, powtarzanie czynności


marmarc

Rekomendowane odpowiedzi

z czym jest związane i z czego wynika skłonność do powtarzania własnych stwierdzeń w ciągu np. 1 min? Kiedy coś komuś komunikuję, często powtarzam praktycznie to samo co już przed chwilą powiedziałem, zwykle temu towarzyszy jakiś stres, no ale to u mnie normalne że w kontaktach z ludźmi się stresuję.

Mam prywatną teorię, że albo podświadomie obawiam się, że ktoś mnie nie zrozumiał, nie słuchał uważnie, więc warto mu powtórzyć, albo że w sytuacji gdy nie mam już nic do powiedzenia, a czuję, że powinieniem coś dodać, mówię po prostu jeszcze raz to samo.

Zdarza się, że w sytuacji stresowej powtarzam tę samą czynność po kilka razy, choć wiem że jej skutek się nie zmieni, że to nic nie da.

Czy to "tylko" rodzaj natręctwa czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to zespół Tourette'a????

(...)Echolalia to powtarzanie słów lub zwrotów wypowiedzianych przez inne osoby lub zasłyszanych np. w telewizji. Zdarza się także, że osoba chora na echolalię powtarza słowa wypowiedziane przed chwilą przez siebie(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, też to mam. Najczęściej nie zdaję sobie sprawy, że się powtarzam, mąż mówi że potrafię w ciągu godziny 5 razy zapytać o to samo. Wydaje mi się, że dzieje się to u mnie gdy mam wrażenie, że osoba, z którą rozmawiam nie reaguje na to co powiedziałam (np nie odpowiada albo zmienia temat). Więc może to nie natręctwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...:D skąd ja to znam, natręctwo, walczę z nim, prawie wygrałem, ale i tak niektóre rzeczy robię po 3 razy:D wiem że to nie logiczne, głupie... po prostu człowiek się źle czuje. Chociaż w porównaniu z latami wcześniejszymi, to jestem w tej materii normalny.. żeby się jeszcze obudzić z derealizacji;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×