Skocz do zawartości
Nerwica.com

osobowość typu "wszystko albo nic"


marmarc

Rekomendowane odpowiedzi

czy psychologia zna taki typ osobowości, że się popada w skarne postawy, uczucia, że "wszystko albo nic", albo entuzjazm albo dół, skłonność do bezkompromisowości, oddawania się bez reszty jakiejś sprawie ??

Z czym to się wiąże? jakich ludzi dotyczy? może ktoś zna jakieś artykuły, książki na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poczytać o osobowości typu borderline, gdyż cechy przez Ciebie wymieniona bardzo do niej pasuja.Jest na ten temat bardzo ciekawy artykuł w kwietniowych ''Charakterach'' pod tytułem:''Stabilnie niestabilni'', wiec mozna sobie kupic albo poszukac cos w necie:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co wyczytałem na szybkanauka jest zbyt drastyczne jak dla mnie, ale jakieś elementy można mieć. W końcu te "patologie" w rozwoju różnych części mózgu moga mieć różne zaawansowanie i iść w różnych kierunkach. Swoją drogą - mózg to podobno najbardziej złożona struktura w całym Wszechświecie, a ludzie wychodzą z założenia, że wszyscy mamy taki sam, i tyle samo można od wszystkich wymagać. I jak ktoś ma słabą pamięć albo coś innego to ma dostawać słabe stopnie w szkole bo to jego wina, a to niejaki hipokamp... ale przepraszam, znów zaczynam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy to borderline :roll: Mam podobnie - jestem niecierpliwa, chciałabym wszystko od zaraz :o mam spore ambicje. Borderline nie mam ;)

 

ja to samo mam!

 

a co to jest ta osobowsc ananka...?

I Ja tak mam.

 

to co wyczytałem na szybkanauka jest zbyt drastyczne jak dla mnie, ale jakieś elementy można mieć. W końcu te "patologie" w rozwoju różnych części mózgu moga mieć różne zaawansowanie i iść w różnych kierunkach. Swoją drogą - mózg to podobno najbardziej złożona struktura w całym Wszechświecie, a ludzie wychodzą z założenia, że wszyscy mamy taki sam, i tyle samo można od wszystkich wymagać. I jak ktoś ma słabą pamięć albo coś innego to ma dostawać słabe stopnie w szkole bo to jego wina, a to niejaki hipokamp... ale przepraszam, znów zaczynam...

Też prawda - to jest związane z kłamstwem o wolnej woli, że niby możemy wszystko jak tylko chcemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż mam(miałem) podabne zainteresowania tyle że trochę inne cele i podejście do tematu.

Cóż w takich zawodach potrzebny jest talent plus praca, wytrwałość i łut szczęścia. Tylko Ty wiesz, które z tych cech masz a czego wiecej potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtaj Sorrow masz takie zdanie, to Twoja prawda. Napewno masz i powody i argumenty by tak myśleć. Szanuje to, ale mam inne zdanie. Moja wolna wola nie jest w stanie sprawić np żebym latał o własnych siłach, ale mogę nie robić rzeczy których nie chcę robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż mam(miałem) podabne zainteresowania tyle że trochę inne cele i podejście do tematu.

Cóż w takich zawodach potrzebny jest talent plus praca, wytrwałość i łut szczęścia. Tylko Ty wiesz, które z tych cech masz a czego wiecej potrzebujesz.

nie wiem co mam z tych rzeczy ,ale wiem ze pracowac musze... talent chyba mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie mi chodzi o ta praktyke-mam dobre oko itd ,chcialabym robic juz pro zdjecia i nie wiem jak w to sie wkrecic staralam sie i nie wyszlo z nie mojej winy- widocznie pecha mam

Co dokładnie nie wyszło? Sesja z modelkami? W sieci jest pełno ogłoszeń typu "pozowanie za zdjęcia", nawet taka Wikipedia potrzebuje zdjęć do ilustrowania swoich artykułów, są różne microstocki (chociażby Fotolia), są serwisy i fora dla fotografów (canon-board.info, różne grona tematyczne na grono.net), serwisy społecznościowe nakierowane na sztukę (plfoto, digart), trzeba kombinować, czytać, oglądać, uczyć się, poznawać ludzi, wkręcać się :) Potem jeżeli masz szczęście, uchwycisz jakiś fajny moment i uda ci się (samej albo przez agencję) sprzedać zdjęcie jakiejś gazecie, zdobędziesz nowe kontakty, jeżeli myślisz o tym na serio, to możesz nawet pomyśleć o pracy fotoreporterskiej...

 

A taka sesja plenerowa do Wikipedii poprawia nastrój, czujesz że coś co robisz jest komuś potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtaj Sorrow masz takie zdanie, to Twoja prawda. Napewno masz i powody i argumenty by tak myśleć. Szanuje to, ale mam inne zdanie. Moja wolna wola nie jest w stanie sprawić np żebym latał o własnych siłach, ale mogę nie robić rzeczy których nie chcę robić.

Mógłbyś na przykład zjeść dziecko na śniadanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojarzy sie to z borderline

opisz cos wiecej masz np problemy z regulacja emocji? czujesz sie bezwartosciowy? angazujesz sie w impulsywne i ryzykowne zachowania np lekkomyślne prowadzenie samochodu, niebezpieczne kontakty seksualne, zażywanie nielegalnych narkotyków, hazard?

czesto zmieniasz prace przyjaciol?

widzisz swiat czarny albo bialy? jednego dnia dana osoba moze byc dla ciebie dobra nastepnego zla? stosujesz autoagresywne lub samobojcze zachowania?

jesli na wiekszosc odpowiesz tak to moznabyloby sie zastanowic nad borderline

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×