Skocz do zawartości
Nerwica.com

Podniesienie dopaminy w korze przedczołowej A motywacja


Lucjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałbym dowiedzieć się czy znacie skuteczne leki które podwyższają dopaminy w tym miejscu korzystałem z małych dawek solianu Jednakże nie wiem czy przez lata używania nie wyrobiło się pewne uzależnienie ponieważ już nie mogę bez niego funkcjonować gdy go biorę jest po prostu bardzo średnio ale kiedy przestaję go brać wszystko robię na siłę każde czynności stają się trudne do wykonania zastanawiałem się nad abilify lecz pierwsze dni stosowania jego to obniżenie stężenia dopaminy ponieważ czułem się po nim tragicznie lub podobnie jak bez solianu Jakieś sugestie zapraszam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem biorę 300mg i jest git tylko że normalnie a normalność jest przereklamowana 😆

Po 6 latach czuję się wprawdzie normalnie i tak nudno że spamuję na forum ehhh dajcie mi wellbutrin 😮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopaminę w korze przedczołowej zwiększają inhibitory noradrenaliny, antagoniści 5ht2c, inhbitory dopaminy(wiele słabiej),leki histaminowe. Ogólnie najważniejsza jest noradrenalina jeśli chcemy pobudzić korę przedczołową.

Histamina szlak: podwzgórze-grzbietowo boczna kora przedczołowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki arypiprazol mocno zwiększa tam dopaminę, dlatego jest dobry na objawy negatywne w schizofrenii i na anhedonię w depresji jako dodatek do antydepresantu. W lęku napadowym skuteczny jest na stałą dysocjacje.

Edytowane przez adrian1233378
pomylka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎23‎.‎07‎.‎2019 o 18:08, adrian1233378 napisał:

Dopaminę w korze przedczołowej zwiększają inhibitory noradrenaliny, antagoniści 5ht2c, inhbitory dopaminy(wiele słabiej),leki histaminowe. Ogólnie najważniejsza jest noradrenalina jeśli chcemy pobudzić korę przedczołową.

Histamina szlak: podwzgórze-grzbietowo boczna kora przedczołowa 

histamina na jakiej zasadzie, przez jaki receptor? i które inhibitory noradrenaliny polecasz? metylofenidat jest najlepszy czy co innego?

 

LORD Capuccino prosiłbym też Ciebie o ułożenie hierarchi leków od najmocniejszych do najsłabszych wpływających na dopaminę w korze czołowej

 

noradrenalina i histamina nastawiają nas na tu i teraz tylko dobrać dobry lek to jest ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze że zgodnie z wikipedią i teorią dezorganizacji w schizofrenii u mnie amisulpryd wyleczył tzw. spierd*lenie ale nie wyleczył schizoidalności a nawet ją pogłębił, dlatego szukam ratunku w zmniejszeniu leków albo w lekach prodopamienergicznych.

Wiem że po tym co naodwalałem to pewnie uważacie że mnie totalnie p*jebało, ale w sumie jedyne źródło na temat leczenia mojej choroby mówi, że po wyleczeniu dezorganizacji emocje przywraca się poprzez zwiększenie dopaminy xD

Ale serio to dziwne uczucie nic nie czuć, przerypana sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×