Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak się zmienić i czy to mozliwe?


Białoczarna

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd pamięta zmagam się z brakiem akceptacji. Nie wiem dlaczego ludzie mnie odtrącają . W szkole byłam odludkiem , dokuczano mi ale w porównaniu z tym co jest teraz w pracy to nic takiego . Jestem już dorosła a mam problemy jak nastolatka . Jestem znużona i zamyślona. Przytłoczona samotnością o swoim życiem . Przyczyn mogłabym się doszukiwać w rodzinie . Byłam niewidzialna . Nikt mną się nie interesował . Były burdy brata. Mało co mówiłam , płakałam głównie . Byłam strasznie zamkniętym dzieckiem . Nie przypominam bym się śmiała . Czy to ma jakieś znaczenie ? Wiele osób w gorszej sytuacj dało radę . Czuje ze przegrałam życie 😬 jestem cicha i małomówna , spokojna. Ludzie mnie odrzucają. Nie potrafię żartować , mam smutna minę, mówię trochę niewyraźnie przez problemy z zębami . Nie ma we mnie energii . Ale czy towszystko jest powodem by mnie niszczyć ???Chcialabym się zmienić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Białoczarna napisał:

Nie potrafię żartować ,

A potrafisz się śmiać?:)

Czasami aby poprawić sobie humor oglądam śmieszne filmiki na youtube. Zwykle to pomaga. Spróbuj:)

Ja też nie potrafię żartować na zawołanie. Ale bywa że wymyśle zabawną historyjkę z której moja dziewczyna się śmieje. Mówi wtedy że jestem fajny. Ale mi trudno w to uwierzyć. 

6 minut temu, shira123 napisał:

oczywiście ze można,ale potrzeba długiej psychoterapii i twojej ciężkiej pracy.

Nieprawda. Zmieniamy się każdego dnia niezależnie od naszej woli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 07:55, Białoczarna napisał:

Nie przypominam bym się śmiała .

Może to anhedonia? Jest coś, z czego możesz się cieszyć?

 

W dniu 11.06.2019 o 13:28, johnn napisał:

Nieprawda. Zmieniamy się każdego dnia niezależnie od naszej woli. 

Nie, po części nie mamy wpływu. Możemy znaleźć źródło naszej zmiany i poszukać sposobu na zmianę i to robić, zależnie od problemu może być to długa praca. Niektóre rzeczy ciężko zmienić albo prawie w ogóle nie da się, takie moje zdanie ale takie problemy jak ma autorka wpisu są możliwe oczywiście do zmiany. Sam miałem takie problemy, może dlatego wierzę w takie zmiany. Byłem cichy, małomówny, mało asertywny, z małą pewnością siebie.

 

To, że jesteś spokojną, uważam za zaletę. Wybuchowej osobie ciężko powstrzymać emocje i reagują bardzo emocjonalnie, nawet wtedy, kiedy nie powinni, dlatego według mnie mają gorzej.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie pisałem na forum parę lat dużo sie tu zmieniło 🙂 Co do tematu jest szansa na zmienianie się i to każdego dnia na lepsze.mi osobiście pomaga  w tym wiara  a dokładnie ten w którego wierzę Jezus i nie piszę tu o religi czy jakieś denominacji  ale o relacjach z Mim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×