Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz?  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz?

    • Zjednoczona prawica (PiS)
      9
    • Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna)
      6
    • Lewica
      6
    • PSL+Kukiz15
      0
    • Inne
      9
    • Nie idę na wybory
      6


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Mkbewe napisał:

Raczej Trzaskowskiego, za Dudą pójdą jedynie ludzie od Bosaka. Oczywiście zakładając, że w II turze będzie konfrontacja PiS-PO.

Ja w pierwszej turze na Bosaka, a w drugiej na nikogo. Myślę że wielu zwolenników konfederacji zwłaszcza Korwinowców nie pójdzie na 2 turę, bo co to za różnica który socjalista wygra. Wg mnie Duda póki co nie ma szans, bo większość zwolenników Hołowni, Kamysza, Biedronia zagłosuje na mniejsze zło dla nich czyli Trzaskowskiego. 

 

9 godzin temu, wiejskifilozof napisał:

Ciekawe kogo poprze lewica ?,czy PiS gospodarka czy KO ideologia

Wg jakiś badań 100% wyborców Biedronia zagłosuje na Trzaskowskiego, ludzie lewicy genetycznie nienawidzą PiS i nawet jak im rozda tryliardy złotych to i tak zagłosują przeciw Pis. A elektorat typowo socjalny który np popierał SLD w latach 90-tych i na  poczatku wieku  już dawno przeszedł na stronę PiS. Zresztą dzieje się tak nie tylko w Polsce, tradycyjna europejska klasa robotnicza odwróciła się   od lewicy która zajmuje się głównie gejami i mniejszościami i woli wesprzeć tzw populistów albo partie narodowe, które są przeciw rozdawania socjalu emigrantom.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, carlosbueno napisał:

Ja w pierwszej turze na Bosaka, a w drugiej na nikogo. Myślę że wielu zwolenników konfederacji zwłaszcza Korwinowców nie pójdzie na 2 turę, bo co to za różnica który socjalista wygra. Wg mnie Duda póki co nie ma szans, bo większość zwolenników Hołowni, Kamysza, Biedronia zagłosuje na mniejsze zło dla nich czyli Trzaskowskiego. 


Ja nie cierpię narodowców, dyskryminują mnie, trauma z liceum.
PiS nie cierpię, bo nic mi nie dali, a tylko na mnie żerują. Wkurza mnie "karmienie" nierobów, a jeszcze muszę mieć do czynienia na co dzień z szyderczymi minami nierobów.
Pan Kamysz? Nic nie dał rolnikom (moi rodzice są rolnikami) i te jego większe "plusy".
Zostali mi Pan Trzaskowski / Hołownia / Biedroń. Zagłosuję na Pana Trzaskowskiego, bo on ma największe szanse wygrać z Panem Dudą.
 

Edytowane przez Mkbewe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, carlosbueno napisał:

Wg jakiś badań 100% wyborców Biedronia zagłosuje na Trzaskowskiego, ludzie lewicy genetycznie nienawidzą PiS i nawet jak im rozda tryliardy złotych to i tak zagłosują przeciw Pis

I nawet, jakby PO zadeklarowało, że zabierze Polakom tryliardy złotych, to antypisowscy i tak zagłosowaliby na PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, carlosbueno napisał:

Myślę że wielu zwolenników konfederacji zwłaszcza Korwinowców nie pójdzie na 2 turę, bo co to za różnica który socjalista wygra.

 

Co mnie niezmiennie dziwi. Duda to ideowo najbliższy Bosakowi kandydat. Bosak to programowo antynaukowy i antyintelektualny nieuk, wyznawca fundamentalnego katolicyzmu, mający ciągoty nacjonalistyczne. Od Dudy odróżniają go tylko postulaty gospodarcze, ale co z tego, skoro jako prezydent z partii opozycyjnej miałby i tak zerowy wpływ na politykę gospodarczą, za to chętnie przyklepie PiS-owi kartę rodziny 2.0, czy jakie tam jeszcze średniowieczne pomysły zostaną przez nich wymyślone, czemu chętnie przyklaśnie jego żona z Ordo Iuris, o których sąd zakazał niedawno mówić, że są opłacanymi przez Kreml fundamentalistami ;) Tematów gospodarczych, jak sądzę, też zbytnio nie ogarnia, a powtarza tylko to, co nakładli mu do głowy mądrzejsi i bystrzejsi od niego, np. Mentzen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafs napisał:

Bosak to programowo antynaukowy i antyintelektualny nieuk,

Ja to samo mogę powiedzieć o całej lewicy zwłaszcza tej współczesnej, której głównym celem jest obrona a raczej faworyzacja wszelkich mniejszości, a to że Bosak nie ma skończonych studiów to wręcz dobrze o nim świadczy że nie poddał się manipulacji.  Jego katolicyzm jako ateiście też mi się nie podoba ale  co zrobić. A co do polityki zagranicznej to on jak i cła konfederacja chcą przynajmniej deklaratywnie prowadzić wielowektorową a nie wiernopoddańczą wobec USA tak jak PiS czy Brukseli tak jak PO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sobie przypominam, to Korwin nieustannie chciał skłaniać się do Rosji. To też świadczy jacy oni są "narodowi".
Problem z naszym państwem jest taki, że nasze położenie geograficzne zmusza niejako do szukania "opiekuna", kiedyś Litwa, Rosja, Francja. Historia lubi się powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mkbewe napisał:

Z tego co sobie przypominam, to Korwin nieustannie chciał skłaniać się do Rosji. To też świadczy jacy oni są "narodowi".
Problem z naszym państwem jest taki, że nasze położenie geograficzne zmusza niejako do szukania "opiekuna", kiedyś Litwa, Rosja, Francja. Historia lubi się powtarzać.

Na pewno powinniśmy zrewidować stosunki z Rosją, zacieśnić ale nie być ich wasalem tak jak jest dziś z USA. Podobnie powinniśmy  nawiązać  bliższe relacje z Chinami. A z tą Litwa to przesadziłeś to oni bardziej chcieli z nami a ta Litwa to dzisiejsza Białoruś, z którą też powinniśmy się zbliżyć, a nie że Łukaszenka be.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Ci dopiero, a Jagiełło był skąd? z Litwy nieprawdaż? Jak sobie poczytasz to późniejszy król Kazimierz Jagiellończyk szantażował Polaków, przywilejami dla Litwinów (Jagiellonowie od urodzenia byli Wielkimi Księciami Litewskimi, a mogli zostawać królami polskimi, jeżeli tego chcieli).
Z Chinami? Mało Ci wirusa? Z resztą nie potrzebny chiński rynek w Polsce, zobacz, że ludzie kupując polską czy chińską rzecz, wybierają polską, mimo, że droższa? Wczoraj nawet sam miałem taką sytuację, że sprzedawca zapytał się mnie jakiego pochodzenia produkt sobie życzę, wybór był oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mkbewe napisał:

A to Ci dopiero, a Jagiełło był skąd? z Litwy nieprawdaż? Jak sobie poczytasz to późniejszy król Kazimierz Jagiellończyk szantażował Polaków, przywilejami dla Litwinów (Jagiellonowie od urodzenia byli Wielkimi Księciami Litewskimi, a mogli zostawać królami polskimi, jeżeli tego chcieli).
Z Chinami? Mało Ci wirusa? Z resztą nie potrzebny chiński rynek w Polsce, zobacz, że ludzie kupując polską czy chińską rzecz, wybierają polską, mimo, że droższa? Wczoraj nawet sam miałem taką sytuację, że sprzedawca zapytał się mnie jakiego pochodzenia produkt sobie życzę, wybór był oczywisty.

Ta dawna Litwa leży głównie na terytorium współczesnej Białorusi, o to mi chodziło. A dla ówczesnych litwinów Polska stała wyżej cywilizacyjnie i litewska szlachta kulturowo się później spolonizowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×