Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Justyno!

Ale dostajesz tych zawrotów w momencie silnego stresu, czy tak nagle ni stąd ni zowąd?

Jaki masz charakter zawrotów? To jest bardzo szybki, gwałtowny pojedynczy zawrot w glowie - trwający pół sekundy, ale myślisz wtedy, że lecisz w przepaśc i szybko się chwytasz, bo masz wrażenie, że gdyby tak nie było to bys gdzieś do tyłu poleciała, czy są to stałe niestabilności podczas chodzenia a nawet siedzenia? Jak idziesz masz wrażenie, że ulica jest nierowna, ziemia Ci ucieka spod nóg, a Tobie kołysze się ulica i masz chaos w glowie - wrażenie, że kołysze się także w glowie? Masz wrażenie, że Cię zarzuca na boki? Masz uczucie, że obraz Ci drga przed oczyma - kołysze się?

 

Ja swego czasu rzadko - ale miewałam pierwszą wersję... rok temu niestety dostałam wersję druga... zdecydowanie gorszą, bo im dlużej dr nie wiedzieli co mi jest i nie potrafili tego zwalczyc tym bardziej zawroty przyjmowały postać ciągłą... tak jak na poczatku były jeszcze okresy lepszego sapomoczucia, to po kilku tygodniach byłam jednym wielkim zawrotem... kołysało mi się nawet jak siedziałam, miałam wrażenie, że kołyszą mi się nawet mysli... brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

brałam kupę tabletek - na błędnik, na dotlenienie mózgu, na typowe zawroty i nic, miałam pełno badań z rezonansem włacznie i nic... ostatkiem sił poszlam do psychiatry, bo tylko to potrafili mi powiedzieć neurolodzy...

po tygodniu brania efectinu - antydepresantu - zawroty minęły jak ręka odjął, a wraz z nimi lęki, że cos mi się stanie jak wyjdę na ulicę itp....

powróciłam do normalności...

chodze normalnie do pracy, w miejsca publiczne, do marketów itp. i ... nie boje się:)

pozdrowienia, trzymaj się:)

Katarzynka35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Na nerwicę lękową choruję już 12 lat,ale często przybiera ona różne formy.Tym razem mam lęk przed chorobami a szczególnie przed rakiem.Zaczęło się 4tygodnie temu od bólu brzucha i stanu podgorączkowego po badaniach lekarz stwierdził ,ze to nerwy i lekkie podrażnienie,następnie ginekolog,badanie krwi,moczu,ob,dno oka,pole widzenia,tarczyca-wszystko ok.Od tygodnia cały czas kreci mi się w głowie i boje się,ze to coś poważnego a neurologa mam dopiero za dwa tygodnie.Mój lekarz twierdzi,że to nerwica lękowa a ja nie mogę funkcjonować,bo boje się,ze umrę.Czy to kręcenie w głowie i uczucie otępienia może być od nerwów?Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, kręcenie w głowie i otępienie to typowe objawy nerwicy lękowej. Na pewno z tego nie umrzesz. Widocznie coś w Twoim życiu nakazuje Ci spowolnić, zatrzymać się i przemyśleć o aktualnych sprawach. Zawirował Ci świat, czas poukładać pewne sprawy ;)

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LucidMan ,piszesz że zawroty głowy to typowy objaw nerwicy lękowej bo nie masz pojęcia ani o jednym ani o drugim. W moim przypadku przyczyną zawrotów głowy są problemy z prawidłowym krążeniem krwi. I jestem o tym coraz bardziej przekonany. Dzisiaj rano zmarzły mi stopy. Po godzinie czasu pojawiły się problemy

z utrzymaniem równowagi i kręcenia w głowie.Z chwilą kiedy stopy rozgrzałem problem zniknął. Od czterech miesięcy nie mam ucisku głowy ani objawów otępienia . Madzialenka przeczytaj moje posty w tym temacie bo nie będę pisał ich ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

jestem tu nowa

mój problem to również silne zawroty głowy i taki tępy ból niby go nie czujesz a rozsadza ci czaszkę ,moja neurolog powiedziała że mam napięciowe bóle głowy które pewnie wynikają z napięcia przed atakami moje lęki są tak duże że normalnie już nie funkcjonuje,boję sie wychodzić jeździć samochodem i wogóle ...

napiszcie też się z takim czymś męczycie ja wszystkie wyniki mam dobre ale już sama nie wiem idę do lekarza po czym wychodzę i dalej to samo bo wmawiam sobie że może źle mnie diagnozują i tak w kółko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzialenka, tu na forum nikt nie ma takiej mocy, żeby powiedzieć co Ci dolega. Każdy z nas może tylko przypuszczać, spekulować. Ja wyraziłem swoją opinię opartą na swoich doświadczeniach oraz wiedzy na temat nerwicy lękowej.

Diagnozę może postawić jedynie lekarz. Poza tym pisałaś, że chorujesz 12 lat na nerwicę, więc wygląda na to, że diagnoza już dawno dawno temu została postawiona.

 

Jeśli pojawiły się nowe objawy, powinnaś porobić badania. Jeśli się okaże, że to nie ma przyczyn fizycznych, to znaczy że nerwica przybrała nową formę.

W ogóle, leczysz się jakoś?

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam od mojego psychiatry,diagnoza:nerwica lękowa.Dostałam leki i zobaczymy co będzie dalej.Za dwa tygodnie mam neurologa.Mam nadzieje,że będzie dobrze.

P.S. Mój lekarz powiedział,że zawroty i bóle głowy oraz uczucie otępienia są typowym objawem nerwicy lękowej.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest nerwica, poza tym przy nerwicy wystepuje również inna masa objawów. Ja tez mam zimne rece i stopy i jestem niskocisnieniowcem, a mam nerwice, nawet jak rozgrzeje sie to nic nie pomaga. Do tego mam stany lękowe, postanowilam jednak spróbowac z efectinem byc może z innym lekiem. Idę do mojej psychiatry i zobacze co powie. A później terapia bo leki mają tylko dorazne działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erfolg,ja też cierpię na silne zawroty głowy już 6lat jak mam dobre tabletki to i głowa się nie kręci.zawroty głowy naprawdę utrudniają życie nieraz jak gdzieś wyjdę to idę jak pijana.dziś np też mam silniejsze zawroty głowy zaczęłam brać tabletki na nerwy których już z 4miesiące nie brałam.a bóle głowy to i sami sobie wywołujemy ja np mam częste bóle głowy w wikendy jak mam iść do kościoła nerwy od razu szaleją.w ostatnią niedzielę byłam na mszy nerwy mi tak szalały a po południu dostałam takiego bólu głowy jakby miałoby mi ją rozsadzić.to już nasz taki żywot trzeba jakoś dawać sobie radę ze stresem bo nas wykończy.

 

[*EDIT*]

 

katarzynka 35,witam mój rodzaj zawrotów głowy to takie uczucie że jak np stoję w jednym miejscu bez żadnego oparcia to mam uczucie jakby miało mnie do tyłu zawrzucić,mam też bardzo krótkie i szybkie zawroty i też z uczuciem że gdzieś lecę.a jak np gdzieś idę to mam uczucie że w głowie mi się kręci i tyle.poproszę swoją doktorkę może mi przepisze te tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam, a ja dostalam Alvente to odpowiednik Efectinu tyle ze tanszy :) Dzis biore go pierwszy raz trzymajcie kciuki bo podobno przez 7 dni sa straszne skutki uboczne, ale pozniej ma byc ok - oby :):)

Justynaczarna ja tez mam szybciutkie zawroty glowy, ktore mijaja, ale u mnie zawroty sie nasilaja po stresie, albo placzu. To wlasnie jest stres ktory nas oslabia, niestety i powoduje takie skutki. jestesmy non stop poddnerwowani i dlatego sie tak dzieje, poza tym tak reagujemy bo jestesmy nadwrazliwcami.

Wszystkim wesolych swiat :) i jak najwiecej radosci a najmniej smutku.

 

[*EDIT*]

 

Randle trzymaj sie, i koniecznie idz do psychiatry do PZP -masz typowe objawy nerwicy lękowej ale nie martw się to wszystko można wyleczyć chociaż to sie leczy długo to mozna. Mi moja psychiatra powiedziala ze aby wyleczyc nerwice czy depresje nalezy leczyc 2 lata a pozniej jeszcze 6 do 12 miesiecy leczenie podtrzymujace, Takze ogrom pracy nad nami wszystkimi, ale miejmy nadzieje ze bedzie dobrze :):)

 

Madzialenka moze byc od nerwow, jak najbardziej -nam wszystkim sa potzrebne leki + psychoterapia, niestety innego wyjscia nie ma. Pozdrawiam Was goraco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie walczę sama z nerwicą, (a głównie najgorsze zawroty). Leków nie biorę, choć wiem, że być może dały by mi ulgę. Tylko ja wiem co jest powodem mojej nerwicy a na to nie ma leku, a jedynie zmiana sposobu myślenia, postrzegania rzeczywistości, czyli psychoterapeutyczna praca nad sobą ( przynajmniej w moim przypadku). A i jedno co łagodzi moje dolegliwości to odpoczynek, ale na to nie mogę sobie pozwolić przynajmniej narazie :roll:

Dodam jeszcze, że od jakiegoś czasu stosuję suplementację m.in. na podstawie wskazówek ze stronki http://www.nerwica.vegie.pl

Pozdrawiam Was Kochani i piszcie o swoich doświadczeniach.

Dorota

 

ps. nie wiem czy można zamieszczać linki, ale może ktoś skorzysta i komuś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorcia na poczatku to kazdy sam z nas sie leczyl, az sie trafil taki czas ze niestety dlugotrwaly stres go pokonał i potrzebuje leków. Oczywiscie ze wiesz mozna stosowac witaminy i mineraly i nawet trzeba ale to tylko wspomaga nas nie wyleczy. Duzo zdrowka :) i malo zawrotow lub wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.Zaczne od tego,ze jestem nowa,i ciesze sie,ze tutaj trafilam,przynajmniej moge podzielic sie moimi problemami.Wszystko zaczelo sie 4 lata temu :( po pierwsze silne pulsujace bole glowy,zawroty,nierowne bicie serca,dretwienie i mrowienie nog i rąk,zaburzenia widzenia,suchosc w ustach,i czym wiecej sie stresowalam to te objawy sie nasilaly.3 lata temu trafilam do szpitala,bo przez 2 tyg lezalam w domu,bo bol glowy byl nie do zniesienia,w szpitalu zrobili mi tomograf glowy,ktory na szczescie nic nie wykazal.Po pol roku lezalam znowu w szpitalu,tym razem na badaniach,mialam badane dno oka,morfologie,tarczyce,magnez potas sod proby blednikowe,plyn mozgowo rdzeniowy,rezonans magnetyczny,i wszystkie badania wyszly ok.Nawet mialam dluzsza przerwe ponad 2 lata nic mi nie dolegalo,chwilowe bole glowy,juz bylam szczesliwa a tu odziwo 2 tyg temu znowu sie zaczelo,bole i zawroty.Caly czas siedze na necie i wyszukuje sie jakiejs choroby,jak znajduje,i pasuje do moich objawow,to cieplo uderza mi do glowy i cala sie trzese,zaczynam sie bac,ze jestem nieuleczalnie chora.Teraz w srode zapisalam sie do pewnego profesora neurologa,zobaczymy co mi powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nerwica jest, najwazniejsze aby sie nie stresowac, neurlog moze Cie jeszze skierowac na badanie eeg, jak wyjdzie dobre to znaczy ze jestes fizycznie zdrowa tylko masz chora psychike, duzo zdrowka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"po pierwsze silne pulsujace bole glowy,zawroty,nierowne bicie serca,dretwienie i mrowienie nog i rąk,zaburzenia widzenia,suchosc w ustach,i czym wiecej sie stresowalam to te objawy sie nasilaly."

 

Też miałam to samo i były badania i szpital. To jest lęk. Od 7 lat jestem na lekach, a od 6 lat nie mam takiego potwornego lęku. Małe lęki czasami mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chodziłam od dr do dr, bo nie wierzyłam, ze moja nerwica, ktora wczesniej byla zwiazana z sercem - kołatania - nagle tak mogla się przesitoczyć i zaatakoeała mnie ni stąd ni zowąd... kołatania serca mialam oswojone, więc wzięła sie za głowę i zawroty... koszmarne.... biegałam na te róŻne badania, a to do kilku neurologów, a to do laryngologow, no może to b łędni, a może to zbliżający się wylew, a może to SM, a może to guz, oczywiscie glejak, bo to najgorszy... slęczałam w internecie wyszukując co mi jest... niekt w sumie tak do końca mi nie powiedział, że przy nerwicy moga być aż tak silne zawroty głowy... w końcu zrobilam reoznans on tez nic ni wykazał, a że kołysania, usuwanie ziemi spod nóg, drętwieni i napiecie skóry twarzy i karku były nie do zniesienia poszłam do psychiatry... tem mi od razu dał efectin i powiedział, żę jets pewny, ze po tygodniu zawroty zdecydowanie oslabna... kurcze gośc miał racje, po tygodniu brania leku zawroty zniknęły... jak reka odjął....

nie chciałam żreć antydepresantów ale teraz nie żałuje, bo jak sobie przypomnę jak nie mogłam schylić głowy w dół bo pływałam, chodziłam jak pijaczka i obijałam się wszedzie, zero koordynacji ruchów, chaos i oszołomienie w glowie, stres - co mi jest - coraz większy... ale na szczęscie antydepresant przerwał ten moj koszmar!!!!!

\pozdrowionka dla zawrotowców!

Wiem jakie to okropne uczucie!!!!!!!!!!

 

[Dodane po edycji:]

 

Ja też chodziłam od dr do dr, bo nie wierzyłam, ze moja nerwica, ktora wczesniej byla zwiazana z sercem - kołatania - nagle tak mogla się przesitoczyć i zaatakoeała mnie ni stąd ni zowąd... kołatania serca mialam oswojone, więc wzięła sie za głowę i zawroty... koszmarne.... biegałam na te róŻne badania, a to do kilku neurologów, a to do laryngologow, no może to b łędni, a może to zbliżający się wylew, a może to SM, a może to guz, oczywiscie glejak, bo to najgorszy... slęczałam w internecie wyszukując co mi jest... niekt w sumie tak do końca mi nie powiedział, że przy nerwicy moga być aż tak silne zawroty głowy... w końcu zrobilam reoznans on tez nic ni wykazał, a że kołysania, usuwanie ziemi spod nóg, drętwieni i napiecie skóry twarzy i karku były nie do zniesienia poszłam do psychiatry... tem mi od razu dał efectin i powiedział, żę jets pewny, ze po tygodniu zawroty zdecydowanie oslabna... kurcze gośc miał racje, po tygodniu brania leku zawroty zniknęły... jak reka odjął....

nie chciałam żreć antydepresantów ale teraz nie żałuje, bo jak sobie przypomnę jak nie mogłam schylić głowy w dół bo pływałam, chodziłam jak pijaczka i obijałam się wszedzie, zero koordynacji ruchów, chaos i oszołomienie w glowie, stres - co mi jest - coraz większy... ale na szczęscie antydepresant przerwał ten moj koszmar!!!!!

\pozdrowionka dla zawrotowców!

Wiem jakie to okropne uczucie!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×