Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

neurolog powiedział mi że wyleczę to lekami od psychiatry. odkąd w ogóle zaczęłam je łykać, jest niewielka (tylko niewielka) poprawa. żaden lek nie pomógł mi na uczucie "jakby mi coś chodziło" bądź "rozpływało się" po głowie. cierpnie mi skóra, coś "łaskocze" w okolicach skroni... gdzieś przeczytałam że to może być niedobór magnezu też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja, byłem u lekarza pierwszego kontaktu i oczywiście tak jak się spodziewałem olał moje dolegliwości więc umówiłem się na spotkanie z psychiatrą tylko że będę musiał poczekać z 2 tygodnie. Ostatnio doszły mi nowe objawy, a mianowicie szum w uszach jakby wiatr targał liśćmi drzew (szzzzz) przy wstawaniu tylko rano gdy się budzę oraz zauważyłem że ten ucisk w głowie w części ciemieniowej potęguję się w czasie wysiłku nie wiem czy to tez wina nerwicy ? Co do szumów próbuje sobie to tłumaczyć że jest to alergia i zwężenie trąbki Eustachiusza ale pojawiło się znikąd 3 dni temu więc nie daje mi to spokoju. Nerwica jest gorsza niż jakakolwiek inna choroba bo sami sobie robimy kuku. Nie zbadane są możliwości naszej psychiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwne zawroty głowy. Zdarzają mi się w różnych sytuacjach niekoniecznie stresowych. Zdarzyło mi się w samochodzie gdy chciałem zmienić stację radiową, zdarza mi się przed komputerem, na meczu, nawet w nocy gdy usypiałem poczułem je i gdy otworzyłem oczy była masakra aż mnie na wymioty zbierało, raz miałem je przez pół dnia... Zazwyczaj każde z nich są identyczne - nagłe uderzenie jakby od tyłu głowy w oczy i dziwne "zakręcenie", czasem zbiera mi się na wymioty, czasem nie. Zauważyłem też, że wyraźnie widzę np. litery czy jakieś szczegóły, a wszystko w jakiś dziwny sposób nienaturalnie się kołysze, ponoć od razu przy tym uderzeniu zawrotów robię się blady jak ściana. Robiłem sobie echo serca, tomograf głowy, rtg szyi, eeg... W każdym coś tam wychodzi, ale w każdym lekarz twierdzi że takie wyniki nie odpowiadają za te zawroty. Sam już nie wiem... Walczyłem/walczę z nerwicą lękową i wszystko idzie w jak najlepszym porządku, bo napadów lęku już nie mam, potrafię być samodzielny, ale te zawroty tą samodzielność mi wykluczają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie mi!!mAM ATAKI LęKU JAK MUSZE ODEBRAC DZIECKO ZE SZKOłY,STAC W KOLEJCE I W WIELU INNYCH SYTAUACJACH! NIE PORADZE SOBIE SAMA!! POMOCY!!

 

a jak mamy ci pomóc, przez internet? Jak ci napisze że to tylko nerwica jak w wiekszości ludzie piszą to ci pomoże? Czy może jak pójdziesz do lekarza i da ci coś na napady paniki będzie lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po prawie roku od mojej nerwicy objawy znów wróciły a najgorsze są zawroty i uczucie ciężkiej głowy.Od kwietnia brałam Rexetin,który bardzo mi pomógl,ale postanowilam sama sobie go odstawić i nie wiem czy moje złe samopoczucie to wynik odstawienia czy dzieje sie coś zlego i powinnam powtórzyc badania sprzed roku? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam zawroty głowy,miałam tomografie wyszła dobrze, mam tylko kręgozmyk.Chociaż jestem pewna że nie on jest przyczyną moich zawrotów.Od 3 lat zmagam się z nerwicą najpierw miałam żołądka a teraz lękowa.No i częste bóle i zawroty głowy. Obecnie stosuje tylko zioła.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy drętwienie głowy musi być tylko objawem nerwicy?? drętwieje mi cała głowa, aż słabo mi się robi, jakby nogi mi miękną czasem, do tego mam taki ćmiący ból,mam tak od grudnia, najpierw był niedobór żelaza,robiłam tomografie jest wszystko ok, pozatym nie mam żadnych lęków, śpię i funkcjonuje normalnie, a to towarzyszy mi codziennie. Trafiłam chyba na jakiegoś nieciekawego neurologa,bo dał mi tylko antydepresyjne leki, a ja wiem że depresji nie mam, jestem po porodzie 5 miesiecy.... może to coś po anemii? a może znacie jakiegoś dobrego neurologa w woj mazowieckim?? ja wiem że to jest jakaś pierdoła, ale mi strasznie dokucza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak większosc tutaj ja tez mam bole glowy, pulsujące lub uściskające. Taki uscisk moze trwac u mnie cały dzien. Czytajac te wszystkie posty jestem pewien, ze te bole spowodowane są nerwicą.

 

 

Niech mi tylko ktos powie czy są jakies sposoby, leki bez recepty na ten bol glowy czy mam sie udac do psychiatry.

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos ma tak?:

 

Mam uczucie kiedy siedze prosto i staram sie skupic na czym i nie ruszac niczym to czuje jakby mi sie w srodku chwiala glowa, jakbym za chwile miala dostac jakiegos niekoordynowanego ruchu jakbym miala miec jakis nagly tik. i oczywiscie wtedy skupiam sie na tym staje przed lustrem zeby sprawdzic cvzy glowa mi si enie chwieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beatka09081987, a czy te bóle i drętwienia nasilają się w określonych sytuacjach? Np. przy zmianach pogody, określonych zapachach, przed i w czasie miesiączki, w dusznych pomieszczeniach, przy braku ruchu, zbyt silnym wysiłku fizycznym, po spożyciu pewnych pokarmów no i stresie? Neurolog wykluczył migreny?

Nie masz przy tych bólach oprócz drętwień także nudności, zaburzeń równowagi, nadwrażliwości na światło/zapachy/dźwięki, plamek przed oczami, uczucia podwójnego widzenia, uczucia zimna bądź gorąca, sztywnienia ciała albo jakichś innych rewelacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 tygodniach brania Rexetinu nic nie jest lepiej a wręcz gorzej.zawroty głowy i straszne uczucie lęku,cały czas sie boje,ze zaraz coś mi sie stanie,nie moge normalnie funkcjonowac.wyniki morfologii są dobre,tomografia wyszła tez dobrze.Nie wiem co sie dzieje i co robić dalej czy zmienic lek?Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beatko0809187!

MI też dretwiała głowa, skórę na twarzy mi strasznie ściagało, na poczatku miałam to poradycznie, a potem miałam wrażenie, że na stałe... do tego koszmarne zawroty głowy, kołysania głowy, uczucia chwiania w srodku glowy, szumy w uszach, pulsowanie w glowie, wrażenie, że mam za wysokie cisnienie w glowie i za chwilke para mi uszami wyleci... chodziłam jak pijana, potem oprócz głowy doszły też drętwienia skóry na rękach... szukałam pomocy u neurologów, zrobiłam rezonans, wszytsko ok, po drodze przez mękę i szukaniu pomocy tez dostałam antydepresanty - efectin - mimo, że depresji też nie maiłam - i 4 dnia zażywania i jak reka odjął - wszytskie objawy ustąpiły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B12 nie działa, witaminki nerwicy nie dadzą rady, omega-3, nie da rady, magnez również, wapń+cynk też nie pomaga, pestyki dyni, słonecznik też żadnych efektów nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B12 nie działa, witaminki nerwicy nie dadzą rady, omega-3, nie da rady, magnez również, wapń+cynk też nie pomaga, pestyki dyni, słonecznik też żadnych efektów nie daje.

 

 

Ale też nie szkodzą....w moim przypadku wiem że mam całkowity brak magnezu który skutecznie wypłukiwałem z siebie przez ostatnie 5 lat za pomocą alkoholu i kawy. i na pewno taki tryb życia dołożył cegiełkę do pojawienia się nerwicy. Nie wiem tylko co oznaczają te ciarki w mojej głowie. To tez problem związany z brakiem witamin czy może jednak problem neurologiczny ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie,ze to nioe są objawy nerwicy,mowie tykko,ze moga to byc objawy niedoboru b12,jasne,ze braki wit b12 nie dają zawrotow glowy,ale dają uczucie mrowienia,szczypania,drętwienia ,nawet klopotow z sercem jezeli b12 spadnie ponizej 20% we krwi.

Sama mam newrice lękową i przerozne dolegliwosci z nią zwiazane wiec wiem,ze witaminki nikogo noie uleczą,ale mialam takze objawy drętwienia,mrowinia na glowie,szczypania i u mnoe akurat okazal sie to brak witaminy b12 norma byla od 120 -950 ,ja mialam 150 i lekarz powiedzial,ze mino,ze mieszcze sie w normie to to jest za malo,powiedzila,ze zeby organizm pracowal prawidlowo musi byc przynajmniej 300,u mnie to sie potwierdzilo.

Zawroty glowy mozna miec tez zbraku zelaza mimo prawidlowej morfologii,trzeba zbadac pozio ferrytynyn we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×