Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Fluoksetynę oceniam świetnie, leczę depresję a psychiatra przepisał mi właśnie Seronil 10tkę, która przyjęła się rewelacyjnie, łykałam ją ponad 4 miesiące, nie zwiększając dawki, to mój pierwszy lęk, naprawdę czułam, że wracam do siebie, niestety, przez cały okres przyjowania fluo włosy wypadały mi garściami...

Z wielkim żalem poprosiłam o zmianę. I tak przeszłam na Sertagen, po 8 tyg przyjmowania czuję się jakbym łykała powietrze :( Jedeny plus, to fakt, że już nie męczy mnie utrata włosów, przynajmniej w mniejszym stopniu niż przy Fluo.

 

Ehhh ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetynę oceniam świetnie, leczę depresję a psychiatra przepisał mi właśnie Seronil 10tkę, która przyjęła się rewelacyjnie, łykałam ją ponad 4 miesiące, nie zwiększając dawki, to mój pierwszy lęk, naprawdę czułam, że wracam do siebie, niestety, przez cały okres przyjowania fluo włosy wypadały mi garściami...

Z wielkim żalem poprosiłam o zmianę. I tak przeszłam na Sertagen, po 8 tyg przyjmowania czuję się jakbym łykała powietrze :( Jedeny plus, to fakt, że już nie męczy mnie utrata włosów, przynajmniej w mniejszym stopniu niż przy Fluo.

 

Ehhh ;/

 

Ja jestem facetem przed 30-tka to i tak mi wypadają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę jutrop do psychola , bo czuję zmęczenie i brak motywacji , ogolnie nic mi się nie chcę i jestem spiący, zapewne problem w dopaminie(za mało jej!!) , Co mu zaproponować na to. Wellburtin będzie ok??

Przyjmuje obecnie 75 mg sertaliny i myślę nad dorzuceniem czegos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bierze ktos sertraline w dawce 100mg? Jak sie po niej czujecie? Bo ja poprostu calymi dniami leze w lozku I nie mam na Nic ochoty.

 

Brałam 50 mg. Wpędziło mnie w depresję, w jakiej jeszcze nie byłam. Na szczęście już po wszystkim, zaczęłam z tego wychodzić, a dziś pierwszy raz od dawna udało mi się siąść i napisać notatki do kolokwium. Tak jak piszesz - siedziałam całymi dniami na kanapie i nie byłam w stanie nic zrobić. Trochę to smutne, że poszłam leczyć F41.2, a jak na razie skupiam się na wychodzeniu ze skutków działania Sertraliny. Okazało się, że to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bierze ktos sertraline w dawce 100mg? Jak sie po niej czujecie? Bo ja poprostu calymi dniami leze w lozku I nie mam na Nic ochoty.

 

Brałam 50 mg. Wpędziło mnie w depresję, w jakiej jeszcze nie byłam. Na szczęście już po wszystkim, zaczęłam z tego wychodzić, a dziś pierwszy raz od dawna udało mi się siąść i napisać notatki do kolokwium. Tak jak piszesz - siedziałam całymi dniami na kanapie i nie byłam w stanie nic zrobić. Trochę to smutne, że poszłam leczyć F41.2, a jak na razie skupiam się na wychodzeniu ze skutków działania Sertraliny. Okazało się, że to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 Jak możesz to napisz co zapisał Ci lekarz po wizycie. Ja biorę ponownie sertrę już drugi miesiąc (dawka 50, 75 a teraz 100mg) i towarzyszą mi niestety kompletny brak motywacji do czegokolwiek i zamulenie, otumanienie wręcz momentami. Dorzucił Ci lekarz coś do niej czy będziesz odstawiał? Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nono teraz ja cos napisze od siebie

 

zoloft dalej po calym tabsie,zaczalem pracowac i o dziwo nawet dobrze mnie sie pracuje, wstaje rano o 6 (czasem wczesniej) i robie po 10 do 13 h xD, gdzie jak bylem bezrobotny spalem do 10-11

 

jakis napadow leku nie mam, jak jest duzo pracy to nie mysle o "pierdolach" tylko pracuje tylko chyba jak juz czuje zmeczenie i kawa przestaje dzialac to strasznie zamulam i mam tylko ochote uciec do domu, odczucie "mini leku" i cos dzis czulem ciezka glowe i zawroty xD

 

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was po Sertalinie włosy wypadały garściami?

Bo szukam przyczyn mego linienia i głównym podejrzanym jest niestety lek :roll: a jak tak dalej pójdzie to serio zostanę łysa :-|

niedługo idę do lekarza i mam nadzieję, że to jednak nie jest wina leku, bo średnio chce mi się bawić znowu w zmianę leków, bo już Cital zmieniałam na Setaloft jakiś czas temu przez nadmierną utratę wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii ciekawostki: osobliwy fragment biografii Tysona świadczący o tym, ze dawali mu sertraline. Najbardziej zdziwily go dysfunkcje seksualne: "Jestem skazanym gwałcicielem! – krzyczałem. – Jestem zwierzęciem! Jestem najgłupszym człowiekiem w boksie! Muszę się z tego wydostać, bo inaczej kogoś zabiję! Jestem na zolofcie, rozumiecie? Ten lek powstrzymuje mnie przed zabiciem was wszystkich. Dlatego go biorę. Słuchajcie, jestem tu, żeby walczyć, tak? Szprycują mnie jakimś g..., po którym f...t nie chce mi działać, bo dają mi naprawdę różne g..., rozumiecie? Nie chcę brać zoloftu, ale wiem, że jestem agresywnym człowiekiem, prawie zwierzęciem. A oni chcą, żebym był nim tylko w ringu".

 

Ciekawe ile znanych osobistosci zazywalo, badz zazywa SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii ciekawostki: osobliwy fragment biografii Tysona świadczący o tym, ze dawali mu sertraline. Najbardziej zdziwily go dysfunkcje seksualne: "Jestem skazanym gwałcicielem! – krzyczałem. – Jestem zwierzęciem! Jestem najgłupszym człowiekiem w boksie! Muszę się z tego wydostać, bo inaczej kogoś zabiję! Jestem na zolofcie, rozumiecie? Ten lek powstrzymuje mnie przed zabiciem was wszystkich. Dlatego go biorę. Słuchajcie, jestem tu, żeby walczyć, tak? Szprycują mnie jakimś g..., po którym f...t nie chce mi działać, bo dają mi naprawdę różne g..., rozumiecie? Nie chcę brać zoloftu, ale wiem, że jestem agresywnym człowiekiem, prawie zwierzęciem. A oni chcą, żebym był nim tylko w ringu".

 

Ciekawe ile znanych osobistosci zazywalo, badz zazywa SSRI.

 

Bestia musiałaby pogadać z Wisnia, jemu po każdym ssri stoi na baczność :) Tyson by go zatłukł :) Widziałem jego KO na youtube, żaden bokser nie rzucał się tak na drugiego jak rozszalały. I on nie był jakiś wysoki, zaledwie 178cm i ledwo się łapał na wagę ciężką (+90kg) a tłukł takich i po 2 metry i 120kg.

 

-- 11 gru 2014, 01:59 --

 

Z serii ciekawostki: osobliwy fragment biografii Tysona świadczący o tym, ze dawali mu sertraline. Najbardziej zdziwily go dysfunkcje seksualne: "Jestem skazanym gwałcicielem! – krzyczałem. – Jestem zwierzęciem! Jestem najgłupszym człowiekiem w boksie! Muszę się z tego wydostać, bo inaczej kogoś zabiję! Jestem na zolofcie, rozumiecie? Ten lek powstrzymuje mnie przed zabiciem was wszystkich. Dlatego go biorę. Słuchajcie, jestem tu, żeby walczyć, tak? Szprycują mnie jakimś g..., po którym f...t nie chce mi działać, bo dają mi naprawdę różne g..., rozumiecie? Nie chcę brać zoloftu, ale wiem, że jestem agresywnym człowiekiem, prawie zwierzęciem. A oni chcą, żebym był nim tylko w ringu".

 

Ciekawe ile znanych osobistosci zazywalo, badz zazywa SSRI.

 

Bestia musiałaby pogadać z Wisnia, jemu po każdym ssri stoi na baczność :) Tyson by go zatłukł :) Widziałem jego KO na youtube, żaden bokser nie rzucał się tak na drugiego jak rozszalały. I on nie był jakiś wysoki, zaledwie 178cm i ledwo się łapał na wagę ciężką (+90kg) a tłukł takich i po 2 metry i 120kg.

 

Z biografii metalowych wiem, że Ozzy Osbourne był na prozacu hehe. Nerguś też coś wspominał o depresji i lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii ciekawostki: osobliwy fragment biografii Tysona świadczący o tym, ze dawali mu sertraline. Najbardziej zdziwily go dysfunkcje seksualne: "Jestem skazanym gwałcicielem! – krzyczałem. – Jestem zwierzęciem! Jestem najgłupszym człowiekiem w boksie! Muszę się z tego wydostać, bo inaczej kogoś zabiję! Jestem na zolofcie, rozumiecie? Ten lek powstrzymuje mnie przed zabiciem was wszystkich. Dlatego go biorę. Słuchajcie, jestem tu, żeby walczyć, tak? Szprycują mnie jakimś g..., po którym f...t nie chce mi działać, bo dają mi naprawdę różne g..., rozumiecie? Nie chcę brać zoloftu, ale wiem, że jestem agresywnym człowiekiem, prawie zwierzęciem. A oni chcą, żebym był nim tylko w ringu".

 

Ciekawe, wedlug tego gdyby nie sertalina bylby jeszcze bardziej wsciekly?!

Dobrze ze nie dali mu paroksetyny, ja na tym leku stoczylem najbardziej krwawe pojedynki w moim zyciu, ale oczywiscie w polaczeniu z alkoholem, nie pije juz :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serotonina działa przeciw agresji, zmniejsza ją, to jest potwierdzone badaniami. Z drugiej strony może powodować puszczenie hamulców, blokad, szczególnie właśnie w połączeniu z alkoholem, czego sam doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by potwierdzalo teze, ze SSRi maja glownie zamulic i otumanic - przyplywu energii nie ma co sie po nich spodziewac. Ja w tej chwili jeestem zalany serotonina (czego jedynym plusem jest likwidacja lęku uogolnionego) i prowadze beztroskie zycie glupka: zero ambicji, celow w postaci szukania sobie pracy, leze, spie i jem, a radosc sprawiaja mi kreskowki - slowem koszmar. Na mnie w porownaiu z Tysonem SSRI dzialaja wrecz modelowo, jak chca lekarze - zupelnie pozbawiony agresji.Teraz czekam na faze, ktora zawsze po tym okresie nastepowala, a wiec odwrazliwienie receptorow serotoninowych, dzieki czemu ten bilans pomiedzy receptorami zostaje sprowadzony do w miare normalnych proporcji. Wowczas do glosu dochodzi dopamina i zaczyna mi sie chciec zyc, jak normalnemu czlowiekowi.....

Swoja droga szacun dla Bestii, ze po Sertralinie był w tak dobrej dyspozycji fizycznej i walczyl na tak wysokim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, podspisuje sie rekami i nogami pod tym co napisales, ja mam identycznie, jaka dawke bierzesz tej fluo??

 

-- 11 gru 2014, 12:59 --

 

W sumie sie nie dziwie ze Tyson latal na takim wkurwieniu, byl moment ze bralem sertraline i caly czas bylem wkurwiony, ktos cos do mnie powiedzial a ja od razu no co kurwa sie czepiasz o huj ci chodzi, jakbym nie mial rozumu, jak zwierze z klatki, o japierdole :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 mg. Po miesiacu brania pojawil sie humor i stopniowy powrot zainteresowan, dosyc szybko tym razem, bo po okolo 45 dniach znaczaco zmniejszyl sie lęk, z czego jestem zadowolony, bo zawsze trwalo to dluzej. Przede mna najgorszy etap - zmuszenie sie do aktywnosci, pogodzenie sie z wlasnym losem i powrot do normalnego zycia - ten etap zawsze trwa najdluzej i w tych kwestiach lek dziala bardzo subtelnie na przestrzeni kilku miesiecy. W okresie tym nastupuje tez zawsze dylemat, bo nie wiesz czy czekac na reemisje jeszcze na tej dawce, czy jednak czas podwyzszyc do 40 mg. Najwazniejsze jednak, ze dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was po Sertalinie włosy wypadały garściami?

Bo szukam przyczyn mego linienia i głównym podejrzanym jest niestety lek :roll: a jak tak dalej pójdzie to serio zostanę łysa :-|

niedługo idę do lekarza i mam nadzieję, że to jednak nie jest wina leku, bo średnio chce mi się bawić znowu w zmianę leków, bo już Cital zmieniałam na Setaloft jakiś czas temu przez nadmierną utratę wagi.

 

Też doswiadczyłam linienia po SSRI, przytrafiło mi się to przy zażywaniu Fluo, włosy każdego dnia wypadały mi dosłownie pękami, zmieniłam Fluo z tego powody własnie na Sertagen i wypada mi teraz 20 włosów dziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/cenzura/, ale to musi byc chemia, ze /cenzura/ wlosy garsciami wypadaja :roll:

 

Oj musi, musi .... ;/ Ja cierpię podwójnie, gdyż Fluo świetnie na mnie podziałało, a jednak ten skutek uboczny spowodował rezygnację z Fluo, i zmianę na Sertagen, który jakby nie działa ... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85, podspisuje sie rekami i nogami pod tym co napisales, ja mam identycznie, jaka dawke bierzesz tej fluo??

 

-- 11 gru 2014, 12:59 --

 

W sumie sie nie dziwie ze Tyson latal na takim wkurwieniu, byl moment ze bralem sertraline i caly czas bylem wkurwiony, ktos cos do mnie powiedzial a ja od razu no co /cenzura/ sie czepiasz o /cenzura/ ci chodzi, jakbym nie mial rozumu, jak zwierze z klatki, o japierdole :roll:

 

Potwierdzam, sertralina wymieszana z colą, herbatą i kawą czy energetykiem to mieszanka wybuchowa. Raczej nigdy się nie biłem a na sertralinie dwa razy, fakt, że wypity byłem i były to driny z colą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×