Skocz do zawarto┼Ťci
Nerwica.com
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki kt├│re...
Znajd┼║ wyniki...
Silly-me

Wyparcie to kiepska metoda...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ­čÖé

Jestem kobiet─ů, mam 25 lat.

Kilka lat temu zagl─ůda┼éam na t─Ö stron─Ö w dzia┼é o nerwicy l─Ökowej. Nigdy nie my┼Ťla┼éam, ┼╝e powr├│c─Ö tu w ┼╝eby powiedzie─ç ┼╝e choruj─Ö na depresj─Ö. Nadal ci─Ö┼╝ko mi w to uwierzy─ç. Nie wierzy┼éam nawet kiedy przez dwa dni nie spa┼éam i nie jad┼éam wi─Öc w trybie natychmiastowym uda┼éam si─Ö do psychiatry o 22 ┼╝eby dosta─ç jakie┼Ť leki na spanie. Chcia┼éam mu powiedzie─ç, ┼╝e mam nerwic─Ö l─Ökow─ů, ┼╝e du┼╝o si─Ö martwi─Ö ale ostatnio jest na tyle ┼║le, ┼╝e nie mog─Ö spa─ç.┬á

Ogarn─Ö┼éo mnie wielkie zdziwienie gdy dosta┼éam test na depresj─Ö, wyparcie by┼éo we mnie tak silne, ┼╝e "ubarwia┼éam" nieco rzeczywisto┼Ť─ç w tym te┼Ťcie. Nadal wysz┼éa depresja i l─Ök paniczny.┬á;)

I tak oto jestem, mam moj─ů diagnoz─Ö, mam moje weso┼ée tabletki, kt├│re pomog┼éy, pozwoli┼éy zasn─ů─ç, pozwalaj─ů mi je┼Ť─ç, pozwalaj─ů mi wsta─ç rano i p├│j┼Ť─ç do pracy. Zaczynam psychoterapi─Ö. I ka┼╝dego dni wracam z domu do pracy i zapadam si─Ö w sobie. Nie widz─Ö ┼╝adnego ┼Ťwiat┼éa w ┼╝yciu, ┼╝adnego powodu ┼╝eby ┼╝y─ç. Jak to pisz─Ö czuj─Ö si─Ö ┼Ťmiesznie ale nie znam lepszych s┼é├│w. Czuj─Ö ogromne poczucie winy, przecie┼╝ inni maj─ů gorzej, przecie┼╝ nie " zas┼éuguj─Ö" na depresj─Ö. Czuj─Ö straszn─ů samotno┼Ť─ç, dlatego trafi┼éam tutaj, ┼╝eby zdoby─ç chocia┼╝ namiastk─Ö poczucia przynale┼╝no┼Ťci gdziekolwiek. Mo┼╝e porozmawia─ç z lud┼║mi, dowiedzie─ç si─Ö czego┼Ť, mo┼╝e jakim┼Ť cudem ja komu┼Ť b─Öd─Ö mog┼éa pom├│c.┬á

Pozdrawiam wszystkich czytaj─ůcych.┬á

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

@Silly-me witaj na forum ­čÖé Mam nadziej─Ö, ┼╝e znajdziesz odpowiednich ludzi tutaj ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Trzymaj si─Ö cieplutko, b─Ödzie dobrze - najtrudniejsze s─ů zawsze te pierwsze kroki, a Ty ju┼╝ podj─Ö┼éa┼Ť dzia┼éania! Tak trzymaj! ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç

Witaj silly me,

Czyli jak rozumiem,nie leczysz depresji farmakologicznie tylko psychoterapi─ů,kt├│ra nie przynosi efektu?Weso┼ée tabletki to leki nasenne?

Sorry,ale napisz troch─Ö ja┼Ťniej/

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 27.08.2018 o 20:57, Silly-me napisał:

Czuj─Ö ogromne poczucie winy, przecie┼╝ inni maj─ů gorzej, przecie┼╝ nie " zas┼éuguj─Ö" na depresj─Ö

Jak zapewne wiesz to jedne z typowych objaw├│w depresji. Nie pozw├│l, aby one z Tob─ů wygra┼éy! To ┼╝e inni maj─ů gorzej nie ma ┼╝adnego znaczenia. Ka┼╝dy ma inn─ů psychik─Ö i inaczej prze┼╝ywa dane sytuacje. Kto┼Ť mo┼╝e mie─ç niby gorzej, a lepiej znosi─ç sytuacj─Ö i na odwr├│t. Jak napisa┼éa osoba wy┼╝ej bardzo dobrze, ┼╝e wybra┼éa┼Ť si─Ö do psychiatry, ┼╝e zacz─Ö┼éa┼Ť dzia┼éa─ç. ┼╗ycz─Ö Ci du┼╝o si┼éy i wytrwa┼éo┼Ťci┬á­čśÜ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 28.08.2018 o 16:31, appendix napisał:

Witaj silly me,

Czyli jak rozumiem,nie leczysz depresji farmakologicznie tylko psychoterapi─ů,kt├│ra nie przynosi efektu?Weso┼ée tabletki to leki nasenne?

Sorry,ale napisz troch─Ö ja┼Ťniej/

Nie, wybacz to mogło faktycznie brzmieć mało jasno. 

Zacz─Ö┼éam od farmakoterapii, a psychiatra ( mia┼éam szcz─Ö┼Ťcie trafi─ç na ┼Ťwietnego ) zaleci┼é psychoterapi─Ö.┬á

Bior─Ö leki nasenne (Ketrel), przeciwl─Ökowe (Pregabalin) i Antydepresant (Tritico)

Psychoterapia niestety jeszcze nie wiem czy przynosi efekt poniewa┼╝ czeka mnie jeszcze jedna konsultacja przed diagnoz─ů i dobraniem odpowiedniej formy psychoterapii dla mnie. Na pewno dobrze si─Ö czuj─Ö na konsultacjach poniewa┼╝ mog─Ö opowiedzie─ç o swojej przesz┼éo┼Ťci i spotka─ç si─Ö z ogromnym zrozumieniem, kt├│rego nawet sama sobie nie daj─Ö. Terapeutka zwraca uwag─Ö na sytuacje z przesz┼éo┼Ťci, kt├│re ja t┼éumi─Ö w sobie na zasadzie "to nic takiego" i t┼éumaczy mi ┼╝e to jednak by┼éy trudne sytuacje.

Na razie nie mog─Ö za bardzo nic powiedzie─ç o efektach lek├│w czy terapii bo jestem dopiero na pocz─ůtku drogi. Na pewno czuj─Ö si─Ö o tyle lepiej, ┼╝e mog─Ö spa─ç i je┼Ť─ç, a to ogromny krok na prz├│d.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç

Witaj Silly-me,

leki wskazuj─ů,┼╝e Twoje dolegliwo┼Ťci "nerwicowe" nie s─ů zbyt dotkliwe.Dobry psychoterapeuta - prawdopodobnie psychoanalityk, powinien Ci pom├│c, skoro lubisz m├│wi─ç.To oznaka powrotu do zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 28.08.2018 o 16:31, appendix napisał:

Witaj Silly-me,

leki wskazuj─ů,┼╝e Twoje dolegliwo┼Ťci "nerwicowe" nie s─ů zbyt dotkliwe.Dobry psychoterapeuta - prawdopodobnie psychoanalityk, powinien Ci pom├│c, skoro lubisz m├│wi─ç.To oznaka powrotu do zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dostałam trittico które jest "lekkim" lekiem ze względu na historię padaczki. Mam wrażenie że jednego dnia działa drugiego nie.

Pregabalina na szcz─Ö┼Ťcie dzia┼éa na l─Öki (poranna dawka tylko p├│┼é dnia ale najwa┼╝niejsze jest dla mnie zasn─ů─ç w nocy)

Mam nadzieję że masz rację, że jestem na dobrej drodze, chociaż jeszcze tego nie czuję. 

Pozdrawiam

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

ketrel jest spoko, ale ju┼╝ go refunduj─ů ?? czy p┼éaci Pani te 600-800 z┼é? bo mi lekarz powiedzia┼é ┼╝e juz nie refunduja i albo wygole portfel albo zamiennik ┼éykne Kventiax

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
6 godzin temu, chujnastole napisał:

ketrel jest spoko, ale ju┼╝ go refunduj─ů ?? czy p┼éaci Pani te 600-800 z┼é? bo mi lekarz powiedzia┼é ┼╝e juz nie refunduja i albo wygole portfel albo zamiennik ┼éykne Kventiax

O matko, nawet nie wiedzia┼éam ┼╝e taka jest jego cena. Zdecydowanie refunduj─ů bo za Ketrel i Pregabalin zap┼éaci┼éam ostatnio 30z┼é

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Silly-me napisał:

O matko, nawet nie wiedzia┼éam ┼╝e taka jest jego cena. Zdecydowanie refunduj─ů bo za Ketrel i Pregabalin zap┼éaci┼éam ostatnio 30z┼é

­čś«┬áej to mnie oszuka┼é, but why! Ketrel lepiej na mnie dzia┼éa┼é...eh ja jej dam!

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö