Skocz do zawartości
Nerwica.com

KONFLIKT WEWNETRZNY


asha

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam pytanie czy doswiadczyl ktos swojego konfliktu wewnetrznego?? Poprostu ze pewnego dnia pojawia sie w formie olsnienia Twoj problem osobowosciowy??

Ja niestety tak mialam i to nie wiem czy jest do rozwiazania... nie wiem jak to wytumaczyc ale dalo mi to do zrozumienia ze realizuje pseudo siebie tzw. samoidealizacja sie kiedys u mnie zrobila jak opisuje to karen horney w swojej ksiazce nerwica a rozwoj czlowieka. Ma ktos podobnie ?a teraz zmaga sie z nerwica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam ciągle konflikt wewnętrzny. 1 część mnie mówi że to co myślisz nie jest twoje, a 2ga jak dla mnie obca ciągle wbija się do mej głowy i każe myśleć na jakieś irracjonalne sprawy. Czasem jest to bardzo uciążliwe a czasem zanika całkowicie i wtedy odczuwam spokój ducha. Jestem już czymś takim zmęczony, ale jakoś żyć trzeba. Ja tam idę do psychiatry może coś doradzi. Tobie też mogę to doradzić. A nie wiem w ilu % to pokrywa się z Tym co Ty odczuwasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyodrębniłem 2 sub-osbowości, które na mnie naciskają z dwóch stron. Są swoimi wzajemnymi przeciwieństwami:

 

1) Działacz/osiągacz

2) Tchórz

 

Staram się jakoś oscylować pomiędzy nimi, układam jakieś kompromisy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×