Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chory - nie chory ?


Dragonball

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od 2 lat leczę sie na nerwice albo depresje albo nie wiem ... w zasadzie to mój objaw to bóle w klatce piersiowej. Miałem sprawdzane serducho wiec wszystko Ok . Miałem robioną gastroskopię i tam wyszła mi duża przepuklina przełyku. Myślałem ze to od tego ale leki na to nie pomagały wiec i zacząłem sie leczyć antydepresantami. Jestem obecnie na sertralinie 4,5 tygodnia i spamilanie 2.5 tygodnia i Zomirenie 1mg SR. Dodam ze bóle czasem trwają przez cały dzień ze czasem mam ochotę chodzić po ścianach. Nie dzwonię na karetkę bo i tak mi nic nie pomoże. Kolejna kwestia jest to ze moze mam jakiś tam obniżony nastrój ale podczas bólów nie odczuwam żadnego lęku, ataku paniki czy cos takiego. Chciałem was powitać i jednoczenie zapytać czy ktoś z was ma podobnie? Ma jakaś rade ? Czy jest możliwośc ze to jest właśnie od tej przepukliny ? Czy to moje emocje rozwalają mnie od środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragonball, zanim zacznie się leczyć psychiatrycznie, powinny zostać wykluczone fizjologiczne/somatyczne przyczyny dolegliwości. Czy konsultowałeś się z lekarzami i rzeczywiście stwierdzili, że ze strony organizmu wszystko OK, tylko psychika szwankuje? Bóle w klatce piersiowej s albo objawem depresji maskowanej, albo nerwicy. Niewykluczone, że masz też mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe. Czy oprócz leków korzystasz z psychoterapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragonball, zanim zacznie się leczyć psychiatrycznie, powinny zostać wykluczone fizjologiczne/somatyczne przyczyny dolegliwości. Czy konsultowałeś się z lekarzami i rzeczywiście stwierdzili, że ze strony organizmu wszystko OK, tylko psychika szwankuje? Bóle w klatce piersiowej s albo objawem depresji maskowanej, albo nerwicy. Niewykluczone, że masz też mieszane zaburzenia depresyjno-lękowe. Czy oprócz leków korzystasz z psychoterapii?

Tak chodzę na psychoterapię od półtora roku i sam mój psycholog ma z tym lekki problem. Wszystko zostało wykluczone oprócz tej przepukliny. Jednak raz dostałem lek Fluanxol(neuroleptyk) i brałem go przez 3 miesiące i bóle przestały sie pojawiać ale znow pojawiły sie lęki co wczesniej nie było. Od zakończenia brania tego leku minęły juz 2 miesiące i lęki zniknęły a bóle powróciły i to chyba jeszcze silniejsze niż wczesniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... neuroleptyk likwidujący bóle w klatce piersiowej? Ja myślę, że jeśli masz stwierdzoną przepuklinę przełyku, to najpierw należałoby się zająć tym, a nie przepisywać Ci leki psychotropowe, które znoszą ból somatyczny, ale potęgują stany lękowe. Uważam, że powinieneś udać się do dobrego gastrologa, który powie Ci, jak możesz złagodzić objawy tej przepukliny - nie wiem, brać leki zobojętniające kwas żołądkowy, przyspieszające przechodzenie pokarmu z żołądka do dwunastnicy itp. A może konieczna jest jakaś operacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×