Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw?


Ghoust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W kwietniu 2016 roku dostałem na urodziny komputer. Od jakiegoś czasu czytam wszystkie lektury na temat bezpieczeństwa komputera oraz tematyką zasilaczy. Od jakiegoś czasu nachodzą mnie myśli, że komputer może się spalić i/lub uszkodzić. Nie jestem uzależniony od komputera, tylko boje się, że któregoś dnia, komputer odmówi posłuszeństwa. Moje natręctwa objawiają się tym, że podczas użytkowania komputera sprawdzam czy wszystko działa jak należy, czy nie wydobywa się nieprzyjemny zapach (zasilacz ma różne zabezpieczenia min. przeciwzwarciowe, przeciwprzepięciowe oraz przeciwprzeciążeniowe). Przed komputerem spędzam 2-3 godziny (surfowanie po Internecie, gra na komputerze) , zaś gdy jestem poza domem, nie mam obsesyjnych myśli nt. komputera. Czy ktoś miał podobne przypadki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tylko ta jedna myśl Cię dręczy i jakoś sobie dajesz z tym radę, to nie wiem czy to już nerewica, choć jakaś forma natręctwa raczej tak. Ile razy to sprawdzasz w trakcie tych 2-3 godzin? jak jestes w domu i nie używasz komputera to też sprawdzasz? Mówisz że poza domem nie masz natręctw. To pierwsze natręctwo jakie zauważyłeś? Boisz się że źle coś sprawdziłeś i sprawdzasz ponownie, czy jak już sprawdzisz że wszystko gra to oddajesz się przyjemności korzystania z komputera bez lęku że coś się stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie używam komputera nie sprawdzam. Z kolei gdy jestem poza domem mam inne obsesje - a to czy zamknąłem drzwi, czy nie, muszę się wielokrotnie upewniać, czy wszystko wziąłem, czy na pewno mam bilet. Zdarzało mi się wracać do mieszkania (z półpiętra) aby sprawdzić czy drzwi są zamknięte (jeśli nikogo nie ma w domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×