Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed przyszłością. czy uzależnienie?


Ghoust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś tygodnia dopadł mnie przeraźliwy lęk przed przyszłością. Wyobrażam sobie, co zdarzy się w nieodległej przyszłości oraz że zostanę pozbawiony rzeczy, na których mi zależy (wśród nich jest komputer oraz każdy sprzęt elektroniczny, który jest w moim posiadaniu).

Boje się, że któregoś dnia coś się wydarzy (nie wiem dokładnie co), ale fakt, że może się zdarzyć powoduje u mnie nieracjonalne zachowanie. Przykładem jest komputer - kupiony na moje 21. urodziny. Komputer ma dopiero 8 miesięcy, a przeznaczenie komputerów osobistych jest na 10 lat. Problem w tym, iż w moim komputerze jest zasilacz z czarnej listy tzn. zasilacz, który nie jest polecany. Zasilacz mam 1, 5 roku i boje się, że któregoś dnia spali się, razem z całym komputerem. (opinie zasilacza są podzielone). Zasilacz ma odpowiednie zabezpieczenia - przeciwzwarciowe, przeciwprzeciążeniowe, oraz przed niskim napięciem , jednak boje się, że w chwili uszkodzenia zabezpieczenie nie zadziałają.

Może to brzmi irracjonalnie, ale boje się , że któregoś dnia zostanę bez moich ulubionych rzeczy (są to rzeczy bez których nie umiem żyć).

Od dziecka pamiętam, że miałem lęki przed przyszłością - jest to spowodowane tym, że leczę się na nerwicę lękową/choroba afektywna dwubiegunowa. Komputer jest jednym z przykładów, których można by wymieniać.

Problem leży w tym, że komputer jest mi potrzebny - do grania, do tworzenia programów, itp.

To samo dzieje się, ze wszystkimi sprzętami, które nie działają - (MP4, tablet), a w przypadku uszkodzenia jakiejkolwiek rzeczy - nie potrafię NIC ZROBIĆ - rozkręcić komputera, czy naprawić dowolną rzecz.

Nadmienię, że w innych sprawach jestem też przewrażliwiony - i zastanawiam się jak z tego wybrnąć. W przypadku uszkodzenia dowolnej rzeczy, muszę polegać na innych osobach.

Chodzę do psychologa co tydzień, Jakieś porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×