Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kółko ateistyczne.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poważnie to jakbyście nazwali osobę, która nie została wychowana w duchu żadnej religii, nie miała więc czego odrzucać (skoro nie miała z tym kontaktu i niczego nie przyjęła, nawet nieświadomie)?

 

Mi rodzice darowali indoktrynacje religijną. Ja uważam siebie nie za ateistę, a za osobę areligijną. To nie jest kwestia rozstrzygania czy istnieje bóstwo, czy też nie. Interesuje mnie to tyle co podpaski. Są ludzie, którzy ich potrzebują i używają. Ja nie używam i nie potrzebuję. Więc nie muszę zastanawiać się nad wyższością tamponów nad podpaskami i tym, czy lepsze są te z rumiankiem czy z lawendą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Interesuje mnie to tyle co podpaski. Są ludzie, którzy ich potrzebują i używają. Ja nie używam i nie potrzebuję. Więc nie muszę zastanawiać się nad wyższością tamponów nad podpaskami i tym, czy lepsze są te z rumiankiem czy z lawendą.

Hehe... bardzo obrazowe - tak właśnie, z punktu widzenia faceta, to wygląda. :lol:

 

Choć życie bywa figlarne i potrafi postawić w sytuacji, gdy nagle na podpaskach musisz się znać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w apostazji bawiła zawsze jedna rzecz. To jest poniekąd uznanie, że kościół jest dla kogoś na tyle ważne, że mu zależy, czy będzie zaktualizowany w jego rejestrach. Większość moich znajomych ateistów ma to gdzieś jak ich kościół widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej,jak miło !! Dopiero zauważyłam wątek :) Mogę dołączyć do klubu? ;)

Dzień dobry.Ja ateistką się urodziłam :) Chociaż miałam krótki wątek kiedy poddałam się psychicznie do takiego stopnia że wylądowałam na rekolekcjach z tak zwanym Ruchem Rodzin nazaretańskich..Tam dopiero ruch próbował wyruchać ludzi mentalnie :pirate:

Później ,jak już miałam podejrzenia,Ruchem tym zajęto się bardzo poważnie a księży wysłano na 3-letnie zamkniete rekolekcje by im rozum powrócił ;) Stwierdzono że ruch ten ma wiele wspólnych cech z sektą.Potwierdzam.To było bardzo dziwne doświadczenie w moim życiu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie co mają w swoich księgach zapisane, ale nie chcę żeby kiedyś odprawiono mi katolicki pogrzeb. Dzięki apostazji nie będą mogli tego zrobić, a ja nie chcę żeby odstawiano jakieś ceremoniały z moim ciałem w roli głównej.

 

Jak nikt nie zapłaci,to bądź pewna że nie odprawią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się dowiedziałam, że KK ułatwił procedurę apostazji, więc znów zaczęłam się tym interesować. Ma ktoś jakieś doświadczenia z wystąpieniem z KK?

 

Nie znam się na tym,ale u mnie w mieście kobieta lat 52 wystąpiła.Jakoś mieszkańcy miasta,pod nogi jej nie plują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w tak pisowsko-katolickim miasteczku,że na pewno tej kobiecie nie poszłoby na sucho gdyby się ktoś dowiedział... Chociaż mnie też nikt w oczy nie popatrzył i nie wyklnął,bo do tego trzeba odwagi ;) Bałam się że córka będzie miała kłopoty w szkole,bo nie chodzi na religię tylko na etykę,ale jakoś jest o.k.Straciłam natomiast dobrego znajomego przez inny światopogląd.Cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stricte ateistą nie jestem, uważam, że może istnieć jakaś inteligentna istota (materialna bądź jakaś "inteligentna energia"), która stworzyła wszechświat(y) i przyczyniła się do powstania w nim/nich życia.

 

Sam fakt, że się z nami owo "cuś" nie kontaktuje świadczy o jego inteligencji :mrgreen: .

 

Post z kwietnia ale nie mogłam się powstrzymać :brawo::great: Spostrzeżenie na medal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×