Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stresujące zmiany w życiu (nowa praca)


piterotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. I pytanie do poszczególnych osób: Ktoś ostatnio dokonał w życiu zmiany, której cholernie się bał? Zmieniłem prace, niby na lepszą, ale strasznie dużo nerwów mnie to kosztuje. Z firmy liczącej 4 osoby ( w tym mnie) przeszedłem do firmy gdzie jest ponad 20 osób, zupełnie inne konwenanse, inna branża, czuje się tam taki wyobcowany, fobia społeczna jakiej chyba jeszcze nie znałem, wydaje mi się, że inni to wyczuwają. Chociaż nikt mi tego jeszcze nie dał do zrozumienia, ale ja tam zawsze od siebie lubie sobie dokładać, może to tylko moje urojenie, w każdym razie nie do zignorowania. Nie chce rezygnować z tej pracy, poczułbym się z tym jeszcze gorzej... Ktoś był/jest w podobnej sytuacji? Chętnie z kimś pogadam... Jak nie tutaj to nigdzie... Mam nadzieje, że wybrałem dobry dział, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nikt mi tego jeszcze nie dał do zrozumienia, ale ja tam zawsze od siebie lubie sobie dokładać, może to tylko moje urojenie, w każdym razie nie do zignorowania. Nie chce rezygnować z tej pracy, poczułbym się z tym jeszcze gorzej...

 

Hej.

 

To o czym piszesz, to taka samospełniająca się przepowiednia. Jeśli nie pohamujesz, to może skończyć się tak, że stanie się tak, jak się obawiasz. Pomimo, że inni nie widzą sprawy jak Ty, to podświadomie zrobisz tak, aby siebie samego przekonać, ze tak właśnie jest. Wtedy sam człowiek doprowadza do jakiejś sytuacji, jakby, żeby wyprzedzić innych, utwierdzając się w przekonaniu, że miało się racje na swój temat, oczywiście błędnym.

Dlatego, że inna wersja wydarzeń nie jest człowiekowi znana i nawet jakby miała się wydarzyć, to człowiek nie wie jak się w niej zachować, czuje się niepewnie pomimo, że jest ona korzystniejsza. Jak to się mówi - stare bagienko bezpieczniejsze niż to nowe i lepsze.

Taki mechanizm. Wydaje mi się głęboko podświadomy.

 

Też zaczynam teraz nową pracę, ale nie dlatego, że chciałam zmian. Dlatego, że depresja nie dała mi innej możliwości. Ale męczę sie z podobnym problemem. Na szczęście w końcu, zaczynam nad nim panować. :)

A chodzisz może na jakąś terapię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dzieki za tresciwa odpowiedz. Sporo jest prawdy w tym co piszesz. Istnieje w sumie cos takiego jak prawo przyciagania. Z tym, ze ja chociaz bym chcial.sie nastawic inaczej, nie umiem... czesto brakuje mi jezyka w gebie zeby zaczac z kims jakis temat. Czuje sie tam za glupi zeby zabrac glos. Niewazne czy tak.jest czy nie. Z takim poczuciem wartosci wyszedlem z domu... dla wielu tutaj chyba znana sprawa. Na terapie chodzilem, ale zrezygnowałem, nie czulem zaangażowania ze strony terapeuty, moje tez sie wypalalo. Ty od kiedy zaczynasz nowa prace? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dokładny termin, bo maja tam jakieś problemy techniczne, czy coś.

 

A może spróbuj z innym terapeutą? Samemu trudno to opanować niestety. Nie zawsze trzeba trafić na dobrego terapeutę, albo nawet nie tyle dobrego, co takiego, z którym trafimy na porozumienie.

Tak solidnie to ja się porozumiałam dopiero za czwartym razem, z czego jeden był totalną porażką. Na pierwszej wizycie się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też miałem czterech i jakoś straciłem wiare, bo z każdym miałem wrażenie, że chce tylko odnotować pacjenta na liście, a nie mu pomóc. Pewnie znowu podejme jakieś kroki,ale jeszcze nie teraz. Życze Ci powodzenia, jak już znajdziesz się w nowym miejscu! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×