Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ile pieniędzy.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Ile według Was,trzeba mieć pieniędzy by być nazywany bogatym ? Według mnie ponad 20 tys.Na osobę.
Chodzi ci o miesięczny dochód rozumiem a nie stan posiadania bo ja tyle mam i miewałem sporo więcej a bogaty nigdy nie byłem. Wg mnie trzeba mieć minimum 1 milion na koncie i to w przypadku posiadania własnego domu i innego majątku trwałego.

 

Tyle ze jak bys zrezygnowal z pracy z oszczednosci moglbys zyc na dotychczasowym poziomie 20 lat.
zależy jaki to poziom jeżeli ktoś ma 200 tysięcy to spokojnie przeżyłby te 20 lat( jeśli ma własne lokum) jeżeli inflacja, banksterka by tego nie zjadła ale nie byłoby to życie na wysokim poziomie raczej wegetacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, Ty bys chcial za 1000 zloty przezyc miesiecznie? Przeciez to niektorym na kondony niestarczy.

Coś powyzej sredniej krajowej raczej, unijnej.

w przypadku braki konieczności opłaty za mieszkanie to nie aż tak mało. Przecież ludzie za 1500 zł utrzymują rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, Racja ale mamy tu do czynienia z terminem ,,bogaty'' wiec chyba nawet moje bardziej optymistyczne srednie europejskie dochody nie beda sie lapac pod ten termin. Biorac pod uwage aktualne dochody, to nawet legitymizowanie sie dochodem na poziomie 10 tys miesiecznie do tego chyba nie uprawnia. Mozna wtedy powiedziec, ze sie komus powodzi ale na pewno nie kwalifikuje to kogos do wysokiej półki z napisem ,,bogaty'', oczywiscie w PL. Bogaty to taki ktory mysli koncepcyjnie. Widzi pole a wyobraża sobie tam wybudowane pole golfowe, obok holder dla śmigłowców. Dalej futurystyczne molochy w stylu Niemeyer'a, basen, laski w kieckach w trapez i mloda Elizabeth Taylor szepczącą mu do ucha aby ja w sypialni na piętrze przelecial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mark123 napisał:

Myślę, że to kwestia subiektywnej oceny. Dla mnie osoba z dochodem 10 tys na miesiąc jest już bogata

 

 

Na zachodzie to średnia krajowa, a i w Polsce np. w stolicy mając rodzinę na utrzymaniu to szału nie ma. No ale dla większości Polaków to jednak bogactwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wiejskifilozof napisał:

Dla wielu,to 200 zł.To kupa kasa

Tyle to starczy na zakupy spożywcze albo obiad dla paru osób w restauracji, na płatny seks to raczej za mało choć się za bardzo nie orientuje. 200 zł to może być umiarkowanie dużo dla pijaczków bo na kilka dni picia starczy.😊 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×