Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica, a jelita - SIBO, candida, etc.


znerwicowanyy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać, czy są tutaj osoby, u których problemy nerwicowe są w jakimś stopniu powiązane z problemami, z przewodem pokarmowym? U mnie wygląda to dość nieciekawie.

 

Napady lęku, ciągły stres, przejmowanie się wszystkim dookoła, snucie czarnych scenariuszy, co doprowadza mnie czasami do czarnej rozpaczy.

 

Do tego mam problemy ze strony układu pokarmowego. Dużo czytam, że tak powiem - edukuję się, ale do niczego konkretnego dojść nie mogę. Sam nie wiem, czy to może być SIBO, czy może candida, a może jeszcze coś innego? Objawy klasyczne - wzdęcia, gazy, odbijanie, bulgotanie wewnątrz, nieregularne wypróżnianie, zaparcia na przemian z biegunkami, skurcze jelit.

 

Zjadłem tony probiotyków, suplementów (candida clear, kwas kaprylowy, olejek z oregano i inne tego typu), przeszedłem szereg diet (bez nabiału, glutenu) i wszystko jak grochem o ścianę, nie ma żadnej poprawy. A bywało tak, że najadłem się produktów potencjalnie niebezpiecznych i... nic, cisza. Już człowiek może zwariować od tego. Obecnie robię już któreś z kolei podejście pod dietę bezglutenową, ale nie wiem, jaki w tym sens.

 

Ma ktoś podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zespół jelita drażliwego. Mam problem z tym co wymieniłeś, biegunka,zaparcia, wzdęcia, bulgotanie w brzuchu itd. kiedy zaczynam sie stresować. Niestety choroba ta leży u podłoża psychicznego, i trzeba tu szukać pomocy. Badania różne wykazały ze u mnie jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz? Jakie badania Ci to stwierdziły? A wiesz że skuteczność badań laboratoryjnych wynosi mniej niż 20%?

 

Oddawałem próbki kału kilkakrotnie do laboratorium i nic nie wykazały, dodatkowo z krwi i kału test Ellisa w kierunku lamblii.

 

A analityk mógł nie dostrzec jaj w kale bo pasożyt akurat ich nie zniósł. Albo pasożyt akurat znalazł się we wrednym stanie rozwojowym uniemożliwiającym jego wykrycie. Polecam test metodą Volla, nie ma chyba skuteczniejszej diagnostyki. W dodatku wyjdą Ci od razu inne obciążenia organizmu jak metale ciężkie, wirusy, alergie pokarmowe jeśli takie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×