Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog a Uniform Medyczny


teamoteamo

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarze też nie zawsze w nich chodzą :-) To ma na celu przede wszystkim ochronę przed zarazkami czyli zabezpieczenie swojej prywatnej odzieży, rozumiem w szpitalu na oddziele, ale po co to psychologowi ? U mnie w przychodni nawet lekarze nie chodzą, poza tym to biały kitel źle się kojarzy i robi dystans - lepiej mówić coś osobie która wygląda podobnie do nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyglądzie poznasz człowieka. Mimo, że zdaję sobie sprawę, że wygląd to tylko powierzchowna sprawa, zawsze pierwsze skojarzenia czynię na podstawię wyglądu i od razu jakoś przyporządkowuję człowieka.

 

Ten kto przegląda memy pewnie słyszał o motywie: "typowy Janusz". Miałem okazję takiego spotkać w szpitalu i od razu mi się skojarzył.

 

Odnośnie stroju, fartuch lekarski rzeczywiście silnie kojarzy się z profesją. Profesja, która ma swój oficjalny strój staje się jakby bardziej oficjalna. Łatwiej kojarzy się daną osobę z funkcją. Podobnie na Komunii Świętej w Kościele, dzieci noszą alby żeby nikt nie wyróżniał się wyglądem. Przynajmniej ja się spotkałem z takim podejściem, to ta sama zasada co z mundurkami w szkole, nie ma wtedy podziału na lepiej i gorzej ubranych.

 

Sam kiedyś przebierałem się za lekarza jak byłem mały i zawsze podobała mi się ta biel kitla. Podobnie jak jako ministrant, gdy chodziłem w albie. Biały kolor ma w sobie coś fajnego. Na co dzień się nie zawsze nosi ten kolor, bo się tak właśnie poważnie kojarzy. I z tego względu własnie lekarz budzi respekt, a psycholog powinien być raczej jak przyjaciel. Równy z równym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że często panie w rejestracji chodzą w fartuchu, chociaż bywa, że nie mają żadnego medycznego wykształcenia ani nawet skończonego kursu rejestratorki medycznej. Osobiście uważam fartuchy za przeżytek, chociaż rozumiem ich zastosowanie np. do ochrony przed bakteriami, płynami ustrojowymi pacjenta itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że często panie w rejestracji chodzą w fartuchu, chociaż bywa, że nie mają żadnego medycznego wykształcenia ani nawet skończonego kursu rejestratorki medycznej. Osobiście uważam fartuchy za przeżytek, chociaż rozumiem ich zastosowanie np. do ochrony przed bakteriami, płynami ustrojowymi pacjenta itp.

 

Dokładnie zgadzam się co do rejestracji. Moim zdaniem psychologowie pracujący w publicznej służbie zdrowia powinni nosić uniformy odpowiednie do stanu zawodu. Nie może być tak by przyjmował pacjenta psycholog w sportowej koszulce na ramiączkach i odsłoniętymi ramionami. Bo tak się dzieje. Nie może być tak by psycholog "zlewał się w tłumie pacjentów z pacjentami" nie odznaczając się od pacjentów niczym. Dlatego ważne są uniformy odpowiednie dla stanu zawodu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że często panie w rejestracji chodzą w fartuchu, chociaż bywa, że nie mają żadnego medycznego wykształcenia ani nawet skończonego kursu rejestratorki medycznej. Osobiście uważam fartuchy za przeżytek, chociaż rozumiem ich zastosowanie np. do ochrony przed bakteriami, płynami ustrojowymi pacjenta itp.

 

Dokładnie zgadzam się co do rejestracji. Moim zdaniem psychologowie pracujący w publicznej służbie zdrowia powinni nosić uniformy odpowiednie do stanu zawodu. Nie może być tak by przyjmował pacjenta psycholog w sportowej koszulce na ramiączkach i odsłoniętymi ramionami. Bo tak się dzieje. Nie może być tak by psycholog "zlewał się w tłumie pacjentów z pacjentami" nie odznaczając się od pacjentów niczym. Dlatego ważne są uniformy odpowiednie dla stanu zawodu.

 

Jeszcze dodam. Zważyć należy na fakt iż osoba pracująca w budynku Służby Zdrowia jako osoba sprzątająca posiada ubiór odpowiedni do stanu wykonywanego zawodu.

Zauważcie, że często panie w rejestracji chodzą w fartuchu, chociaż bywa, że nie mają żadnego medycznego wykształcenia ani nawet skończonego kursu rejestratorki medycznej.(...)
No właśnie. Więc dlaczego psychologowie nie noszą ubioru świadczącego o tym iż są pracownikami Poradni.!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie i wyjaśnić dlaczego lekarze m.in lekarz specjalista medycyny rodzinnej, osoba pracująca w rejestracji nie będąca pielęgniarką, osoba sprzątająca będąca pracownikiem budynku służby zdrowia, oni wszyscy noszą odzież pracowniczą, a psychologowie nie noszą. Jak to jest!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie psycholog mogła by być szalona i mieć niestandardowy ubiór i nie poczułbym się urażony. Właściwie to nie traktuję tego poważnie więc...

Co za dużo biurokracji to nie zdrowo. Przychodzą tutaj różni ludzie, ma to wszystko funkcjonować luźno, bez większego spięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie psycholog mogła by być szalona i mieć niestandardowy ubiór i nie poczułbym się urażony. Właściwie to nie traktuję tego poważnie więc...

Co za dużo biurokracji to nie zdrowo. Przychodzą tutaj różni ludzie, ma to wszystko funkcjonować luźno, bez większego spięcia.

Ale,komuś to przeszkadza.Może,Jacyków coś zaprojektuje.

A czy to ważne,jaki ubiór ma na sobie ? Moje psycholog,może i cyckami przede mną.Świecić,jak mi pomaga.Im mam rentę i z kim pogadać.I przyjeżdża,do nas do ośrodka.I cało grupą chodzimy po lasach.To po co jakieś ubiory.Ja się pytam.

 

Widząc twoją pisownię, przestaję wstydzić się swojej ;)

 

A Ty miałem kompleksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×