Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że Kukiza wsparli głównie ludzie Komorowskiego, dlatego w drugiej turze mogą ponownie go poprzeć, jeżeli nadal mają uprzedzenia wobec PiS.

I nie wykluczone że w jakiejś części go poprą bo elektorat zawsze sie dzieli. Pytanie w jakich proporcjach podzieli się dla Dudy a w jakich dla Komorowskiego.

Co by nie mówić głosowanie na Atykomora jakim niewątpliwie był i jest Kukiz a później w 2 turze na Komora jest sprzeczne i de facto głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miny "dziennikarzy" z reżimowych mediów bezcenne. Kraśko zbladł do tego stopnia, że nawet nie było jego popisowego numeru, czyli budowania napięcia, Kuźniar szalał w studiu jak ranny jeleń, bidulce TW "Stokrotce" zrobiło się przykro, bo Kukiz powiedział prawdę o jej stacji, a po Lisie dzisiaj widać, że noc była bezsenna. :)

 

A Komoukraiński również od rana szaleje jak ranny jeleń. Nagle po 5 latach się obudził i będzie robił referendum o JOW-ach, podatkach i finansowaniu partii z budżetu państwa. Obłudnik numer 1. Komoukraiński na Ukrainę poszedł won! Chociaż dla mnie Duda nie jest alternatywą, ale tak jak mówiłem wcześniej, tak mówię i teraz - po Komoukraińskim nie będę płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miny "dziennikarzy" z reżimowych mediów bezcenne. Kraśko zbladł do tego stopnia, że nawet nie było jego popisowego numeru, czyli budowania napięcia, Kuźniar szalał w studiu jak ranny jeleń, bidulce TW "Stokrotce" zrobiło się przykro, bo Kukiz powiedział prawdę o jej stacji, a po Lisie dzisiaj widać, że noc była bezsenna. :)

Też myślałem, że padnę od patrzenia na Kraśko i Kuźniara. Kraśko wczoraj i Protasiewiczowi i Nałęczowi mówił że muszą coś innego robić by Komorowski wygrał wybory. To jest tzw "obiektywny" dziennikarz?

Dla mnie zwykła szmata do podłogi kupiona przez reżim za 50 tys. pensji. Brzydze się takimi ludźmi nawet bardziej niz politykami PO takimi jak Szejnfeld czy Niesiołowski bo kłastwa i propaganda to ich praca.

Natomiast misją dziennikarza jest obiektywizm i informowanie a nie propaganda i zabieranie strony w sporze politycznym. Kuźniar wczoraj też mało nię pękł ze złości, domyślam się że Agentka Stokrotka też pewnie.

Dla mnie to nie dziennikarze tylko zwykłe szmaty mniej warte nawet niż panienki przy autostradach bo u nich chociaż wiadomo za co sie płaci a i nie udają kogoś kim nie są. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą nienawiść w lewicowcach do prawicy i Kościoła który nic ateistom nie robi bo do wiary nie zmusza, zieją lewackie media typu TVN i gazeta wybiórcza.

 

Do wiary nie zmusza, jasne. Ale swój aparat propagandowy dostraja tak, żeby niewierzący mieli jak naj mniej do powiedzenia we własnym kraju:

 

Przegrywamy, bo chętnie słuchamy fałszywych proroków, niejednokrotnie przebranych w strój duchowny, którzy obłudnie wołają o reformę Kościoła, zamiast reformować siebie. Słuchamy też ludzi nieochrzczonych, którzy od lat walczą z tym, co katolickie i polskie. Zapominają, że ten naród, to nasza wspólna historia, dziedzictwo, kultura. Bez tego nie ma naszej przyszłości! - mówił z naciskiem arcybiskup.

 

http://krakow.gosc.pl/doc/2474384.Abp-Michalik-Polska-musi-sie-nawrocic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jak Komorowski powiedział że zawsze był "za" JOW-ami, tylko Kukiz z ludźmi dwa razy słali do niego petycje, raz nie dostali odpowiedzi w ogóle, a raz odpisał im jakiś podrzędny urzędnik. Nagle nasz prezydent przypomina sobie że zawsze był "za" :D No i jego dzisiejsze działanie wbrew PO

(szkoda że tylko w takiej sytuacji) mówi o wielkiej desperacji głowy państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, znasz jakiego obiektywnego dziennikarza? Przecież oni u kogoś pracują, więc reprentują poglądy takie, jakich oczekują od nich. Na wyborach na pewno reprezentują siebie.

Pracując, wchodzisz w jakiś układ, i albo odnajdujesz sie w nim, albo rezygnujesz. Każdy chce zyć...

Masz skłonność do obrażania ludzi, dlaczego? Każdy ma prawo do własnego zdania. Jesli nie podoba Ci się ktoś, nie oglądaj, nie słuchaj, po prostu. Ja właśnie tak robię. Przyjmuję te informacje, z którymi sie zgadzam, reszta mnie nie obchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik, o widzę , że pan w dziwnej czapce, znów wyraził swoją jakże nieocenioną opinię na temat rzeczywistości:"Słuchamy też ludzi nieochrzczonych, którzy od lat walczą z tym, co katolickie i polskie." :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DetektywMonk - jesteś za aborcją? Na taki zabieg już dla Ciebie nieco za późno ;). Możesz powalczyć o eutanazję ostatecznie. ;).

Bronisław obieca teraz wszystko.

Przykro naprawdę, jak dajecie się ogłupiać 8 lat tej aroganckiej władzy.

No chyba, że komuś tak jest dobrze i jest w pełni przez nią od tyłu zaspokojony. Bo jeśli nie, to jakim trzeba być łosiem, by nadal na nich głosować za argument mając straszenie PiSem i Kościołem.

Co komukolwiek z Was osobiście ten straszliwy PiS uczynił? Co zdążył uczynić w ciągu dwóch lat?

Obrzydliwy antykatolicki bełkot co poniektórych napawa mnie odrazą.

Kto Wam każe słuchać R. Maryja, oglądać TRWAM, chodzić do Kościoła i przestrzegać jego nauk, dawać na tacę itp??? A jakie to wasze dobra narusza Krzyż na ścianie? Kto Wam każe chodzić na Religię?

Bo coś tam z Waszych podatków??? Wiecie, kto żre naprawdę za Wasze podatki? Nie wiecie????

To w końcu jak 90% Polaków deklaruje katolicyzm, to chyba mamy prawo do swojej symboliki! Jesteś scyzorykiem chrzczony, to powieś Gwiazdę Dawida obok Krzyźa , nikt Ci nie zabroni!!! Tylko się nie wstydź!

Tak lewicowcy - zniszczyć 1050 lat chrześcijańskiej tradycji, jak mongołowie. Wstydzić się za babcie, dziadów, rodziców. Bo Wy jesteście postępowi, nowocześni. Jak warszawskie słoiki, które są bardziej miastowe od Nowojorczyków, tak Wy chcecie być bardziej europejscy od Europy.

Tylko że Europa to my. Polska z pięknymi tradycjami tolerancji, otwartości - niegdysiejszy wzór na kontynencie i świecie. Pomimo rozdrapywania przez odwiecznych wrogów ze wschodu i zachodu wywalczająca sobie niepodległość, którą chcecie zza komputera poświęcić - jedni upadającemu kołchozowi unijnemu, drudzy sprani przez kilkadziesiąt lat kacapskiemu.

Przodkowie przewracają się w grobie przez Wasze miękkie kręgosłupy. Tak... bo Szwecja... Za 50 lat nie będzie garstka białych chrześcijańskich Szwedów, przemykająca się chyłkiem między meczetami.

Czerwoni odejdą w niebyt przez odbyt historii, choć pewnie znajdą się tacy, którzy te fekalia będą płukać na sitku i ponownie konsumować. Całe szczęście widać po wyniku lewicy, że Naród się budzi.

Jak można być tak łatwowiernym i umysłowo ubezwłasnowolnionym aby przełykać tą oczywistą propagandę medialną, powtarzać za nią te frazesy. Invitro??? Mało jest pokrzywdzonych dzieci do adopcji?

Bronisław pomijając kluczowe przeciw to wstyd. Naprawdę mi wstyd za niego.

Dlatego zagłosuję na Andrzeja Dudę. Człowiek cechuje się kulturą osobistą i choćby w tym zakresie ma olbrzymią przewagę.

Przestańcie katolicy robić krucjaty na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk pełny :uklon: do Twoich wypowiedzi, ale nie tylko - do Twoich przekonywań, ale do Ciebie jako do bardzo ciepłego człowieka (to bije w tym świecie wirtualnym,że żyjesz zgodnie ze swoimi przekonywaniami), a w każdej sprawie podniesionej na forum, masz zawsze STANOWCZE SWOJE ZDANIE :!: Pomimo,że nie głosowałem w Polsce, a głosowałem na KUkiza, z myślą o ludziach młodych. Ja już niebawem kończę 58 lat i muszę Ci napisać, że Twoja merytoryka myśli do mnie przemawia. Jedno wiem że nie będę starował do II tury,. Aczkolwiek słuchałem wczoraj późnym wieczorem i dziś rano,że Komorowski już ma gotowy spot z hasłami, które głosił Kukiz - i o czym to świadczy.....? - MARIONETKA! Dopiero przejrzał na oczy?, chyba nie - powiela hasła Kukiza. Pozdrawiam Cię serdecznie detektywmonk, lubię czytać Twoje posty, mądre, przejrzyste i czytelne, i nie przejmuj się,że nie masz matury, bo ja pracuję z ludźmi po studiach z 2-3 fakultetami i nigdy Tobie nie dorównają mądrością życiową jaką TY posiadasz !

Dzięki za mądre słowa.Miło,że jest nas więcej.

Też pozdrawiam.

Zobaczymy kto wygra.Słyszałem,że to nie wiele zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil,tak jestem za eutanazją. Bronisław dużo obiecał, ale nie było Go widać przez swoją kadencję. Uchroń mnie P.Boże od "czarnoksiężników- pasibrzuchów". Pozdrawiam
marwil tak, przeszkadzają mi zasady wierzących, wg których ja, osoba niewierząca mam żyć. I to, że 90% społeczeństwa deklaruje się jako katolicy to po pierwsze nie znaczy, że wszyscy mają ochotę żyć wg widzimisię purpuratów, a po drugie to nie znaczy, że pozostałe 10% ma się przymusowo dostosować do osobistych, prywatnych przekonań tych 90%. Zrozumiałeś ostatnie zdanie i to co podkreśliłam na czerwono? to, że katole uważają, że aborcja to grzech nie znaczy, że wszyscy mają takie samo zdanie, a jeśli nie mają jakie ty czy inni wierzący w cokolwiek macie prawo dyktować komukolwiek jak ma żyć? Czy nie wystarczy prawo wyboru? Skoro to dla ciebie sprzeczne z twoim przekonaniem to tego zwyczajnie nie zrobisz i inni podobni tobie też nie, więc skąd do ch/ja ten problem? To samo tyczy się eutanazji. Jakim prawem chcesz mi odebrać możliwość ukrócenia mojego cierpienia? Przez jakiegoś tam swojego boga? Trzymaj sobie go w domu, w głowie, choć sobie do świątyni, ale WARA od mojego życia. To samo z in vitro, antykoncepcją, pigułką po, seksem przed ślubem, związkami nieformalnymi. Co cię to obchodzi jak ktoś żyje? To jest ta tradycja czy za tradycję masz odbębnienie świąt kościelnych, podczas których może garstka katolików myśli o bogu a reszta o prezentach i dniach wolnych? Też mi tradycja. Świętuj ją sobie, ale nie zmuszaj do tego innych.

 

A co do krzyży w miejscach publicznych, tak, przeszkadzają mi one, bo Polska jest przynajmniej w Konstytucji krajem niewyznaniowym. Więc trzymajcie sobie te krzyże i inne symbole w domach. Mam prawo czuć się w pełni komfortowo idąc do urzędu czy szkoły, bo do diabła też płacę na to wszystko podatki. A religia w szkole może sobie być, byle nie za wspólne pieniądze wszystkich podatników. Jak na razie coraz więcej młodych ludzi wypisuje się z tej inicjatywy, więc może czas otworzyć oczy.

Świetny tekst :uklon: na pohybel fanatykom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakrujemy fanatyków od PIS.

Chyba w mokrych snach :D

Nikt nie powinien się masakrować nawzajem. Ktoś popiera Dudę, ktoś Kukiza Korwina itd.

No popieranie Komorowskiego to hm.....de facto popieranie tych wszystkich złodziejstw przekrętów afer i zwijania i rozsprzedawania kraju czyli 8 lat rządów PO bo on jest tylko ich notariuszem.

Nie jest to za fajne i zbytnio patriotyczne ale demokracja polega na tym, że można popierać kogo sie chce nawet przekrętasów i oszustów.

Nie można komuś zabraniać popierać tego czy owego. Niech każdy popiera se kogo chce. Wygra kandydat z lepszym poparciem.

Najwiekszą jednak ściemą jest ponad 50% poparcie Komorowskiego wg mediów i sondaży. To zwykłe kłamstwa które SPEKTAKULARNIE wczoraj upadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym polemizował, skoro 90% społeczeństwa jest wyznania katolickiego, to trzeba uszanować wole większości, jak w demokracji. To samo sie tyczy krzyży, w Tel-awiwie żydom też byś kazała ściągać mycki? Sam jestem ateistą, nikt mi nie narzuca siłą wiary, w szkole średniej zrezygnowałem z lekcji religii z własnej wol, nikt mi nie karze chodzić do kościoła ani wierzyć w cokolwiek. Słuchajc takich wypowiedzi człowiek aż instynktownie chce spojrzeć zza okna, czy nie palą kogoś na stosie, czy nie piętnują i rzucają czosnkiem w ludzi.. Gdy sie słucha ciągle TVN to właśnie takie można odbierać wrażenie, że w Polsce ż% yją sami nawiedzeni. Już bardziej wskazywałbym na świadków jehowych, bo chodzą po mieszkaniach, bo stoją na rynku z ulotkami. Tylko jestem pewien, że jak uprzejmie i im sie powie że nie jest sie zainteresowanym to odpuszczą.

Wszystko pięknie natomiast wg mojej wiedzy Konstytucja naszego kraju gwarantuje to, że Polska nie jest krajem wyznaniowym i żaden związek wyznaniowy nie będzie ingerował w życie polityczne i decyzje polityczne kraju. Sprawa wiary jest sprawą osobistą więc jeżeli ktoś ma ochotę codziennie na 7 rano biegać do kościoła niech sobie biega, ja wolę pospać, to jest właśnie prawo wyboru. Natomiast na bardzo wielu polach kościół narzuca swoje zdanie, politycy bojąc się stracić głosów wierzącego elektoratu przepchną w sejmie każde gówno, a to już jest ograniczanie prawa wyboru wolnego człowieka, a zwłaszcza niewierzącego. Więc ja bardzo przepraszam, ale jeśli chodzi o wiarę nie ma demokracji, bo wtedy zanika cienka granica pomiędzy wolnością wyznania i wyznawanych wartości a narzucaniem poglądów przez jedno wyznanie. Ja chociaż jestem niewierząca w życiu nie usunęłabym ciąży, natomiast nie mam moralnego prawa decydować za czyjeś życie i czyjeś wybory. To samo tyczy się eutanazji, in vitro i wszlekich innych newralgicznych dla kościoła tematów. Poza tym moralność chrześcijańska jest czystą hipokryzją. Zabrania się kobietom usuwać ciążę, ale kiedy już urodzi wszyscy umywają rączki, dziecko porzucone w parku czy w koszu na śmieci już nikogo nie interesuje, ani wierzących, ani kleru, ani klaskających klerowi polityków. Katolickich ośrodków dla porzuconych dzieci jak na lekarstwo, podobnie z hospicjami. Ale oczywiście człowiekowi, który zwija się z bólu podczas ciężkiej choroby ze świadomością, że to mogą być jego ostatnie tchnienia wmawia się, że cierpienie uszlachetnia. No dla mnie bajka! Obrzydliwe puszczalstwo kleru i molestowanie seksualne dzieci zamiata się pod dywan wyciągając do żyjących w nędzy emerytów rączki po pieniądze na coraz większe i bardziej ociekające złotem bazyliki. No i do tego dochodzi jeszcze finansowanie tego wszystkiego przez państwo co jest dla mnie absolutnym gwałtem na Konstytucji. Skoro mamy 90% katolików kościół nie powinien się martwić o datki od wierzących, za pieniądze od pozostałych 10% można wybudować jakieś place zabaw, upiększyć parki, zbudować świetlice dla dzieci tych, którzy muszą pracować w świętą niedzielę. Ale niestety za rządów PiSu w życiu się tego nie da zrobić. To i tak cud na Wisłą, że przeszło in vitro i pigułka po. PO również kłania się klerowi, ale jak widać nie aż tak bardzo. PiS i pan Duda nawet nie ukrywają tego, że zdanie Episkopatu będzie kluczowym przy dokonywaniu ważnych decyzji. A ważne decyzje ja bym chciała podejmować samodzielnie, a nie pod naciskiem, nakazami i zakazami ryzykując pierdlem albo śmiercią. Jeśli komuś podoba się państwo wyznaniowe niech jedzie do Afganistanu albo Iraku, tam każdy aspekt społeczny kontrolowany jest przez religię. Przy czym tam kiedyś też było względnie normalnie, ale dzisiaj można sobie popatrzeć do czego doprowadza fanatyzm. Tego chcecie w Polsce? Sądzicie, że takie rzesze ludzi wyjechały na zachód tylko za kasą? Pogadajcie sobie z kimkolwiek kto nie zapieprza tam tylko na socjalu, komu się coś tam udało osiągnąć, a dowiecie się, że zostali tam nie tylko ze względu na kasę. Ludzka mentalność jest inna, a u nas stawiając u władzy PiS nie da się tego osiągnąć. Jak tylko Duda wygra wybory do łask wrócą Smoleńsk, teorie spiskowe, wietrzenie afer i zapewniam, że nic się zmieni. Tematy zastępcze jak za ich poprzedniej kadencji przysłonią wszystko to, co wymaga naprawienia. Bo dla fanatyków nie liczy się dobro innych, liczy się sterowanie głupim ludem dla własnej satysfakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już na Niedziele szykują debatę Komor-Duda w TVP. Jeśli będzie ją prowadził w miarę obiektywny dziennikarz typu np Ziemiec to będzie dobrze.

Co by nie mówić Komorowski zostanie zmasakrowany w debacie za antyobywtalskie ustawy typu 67 i gender.

Dwie dobre debaty i leśnik się nie podniesie bo młody energiczny Duda go załatwi.

Jedyną nadzieją WSI i jego prezydenta pozostanie tylko fałszowanie. Jednak przy dużej ilosci głosów i obserwatorach w komisjach nawet to może nie przejść.

Może kasztanek marszałka niech powoli zaczyna żegnać sie z Belwederem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, młody energiczny Duda, chyba znamy innego Dudę...

Przy Komorowski to nawet Korwin 70-ciokilkuletni jest młody i energiczny.

Jak zauważył dobrze Stankiewicz za co obraził się na niego reżimowy pseudo dziennikarz Kulczycki porównywać Dudę do Komorowskiego to jak porównywać Ferrari do starego Poloneza co nic nie robi tylko się psuje albo stoi w garażu. De facto porównania nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×