Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory na prezydenta.


wiejskifilozof

Na kogo zagłosujesz w II turze?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze?

    • Dudę
      34
    • Komorowskiego
      19
    • Na nikogo- pójdę na wybory, ale oddam "pusty" głos na znak protestu
      4
    • Na Magdę Gessler
      6
    • Nie idę na II turę wyborów
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem za PO, ani tym bardziej za PIS, ale Pan Duda jest człowiekiem bez wyrazu, bez charyzmy, to nie jest kandydat na prezydenta, na pewno...i doktorat nie pomoże :!:

Może dla Ciebie. Każdy ma własne subiektywne odczucia.

Dla mnie Komorowski przy Dudzie z kolei to nie jest nawet kandydat na Ciecia na bramce parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym polemizował, skoro 90% społeczeństwa jest wyznania katolickiego, to trzeba uszanować wole większości, jak w demokracji. To samo sie tyczy krzyży, w Tel-awiwie żydom też byś kazała ściągać mycki? Sam jestem ateistą, nikt mi nie narzuca siłą wiary, w szkole średniej zrezygnowałem z lekcji religii z własnej wol, nikt mi nie karze chodzić do kościoła ani wierzyć w cokolwiek. Słuchajc takich wypowiedzi człowiek aż instynktownie chce spojrzeć zza okna, czy nie palą kogoś na stosie, czy nie piętnują i rzucają czosnkiem w ludzi.. Gdy sie słucha ciągle TVN to właśnie takie można odbierać wrażenie, że w Polsce ż% yją sami nawiedzeni. Już bardziej wskazywałbym na świadków jehowych, bo chodzą po mieszkaniach, bo stoją na rynku z ulotkami. Tylko jestem pewien, że jak uprzejmie i im sie powie że nie jest sie zainteresowanym to odpuszczą.

Wszystko pięknie natomiast wg mojej wiedzy Konstytucja naszego kraju gwarantuje to, że Polska nie jest krajem wyznaniowym i żaden związek wyznaniowy nie będzie ingerował w życie polityczne i decyzje polityczne kraju. Sprawa wiary jest sprawą osobistą więc jeżeli ktoś ma ochotę codziennie na 7 rano biegać do kościoła niech sobie biega, ja wolę pospać, to jest właśnie prawo wyboru. Natomiast na bardzo wielu polach kościół narzuca swoje zdanie, politycy bojąc się stracić głosów wierzącego elektoratu przepchną w sejmie każde gówno, a to już jest ograniczanie prawa wyboru wolnego człowieka, a zwłaszcza niewierzącego. Więc ja bardzo przepraszam, ale jeśli chodzi o wiarę nie ma demokracji, bo wtedy zanika cienka granica pomiędzy wolnością wyznania i wyznawanych wartości a narzucaniem poglądów przez jedno wyznanie. Ja chociaż jestem niewierząca w życiu nie usunęłabym ciąży, natomiast nie mam moralnego prawa decydować za czyjeś życie i czyjeś wybory. To samo tyczy się eutanazji, in vitro i wszlekich innych newralgicznych dla kościoła tematów. Poza tym moralność chrześcijańska jest czystą hipokryzją. Zabrania się kobietom usuwać ciążę, ale kiedy już urodzi wszyscy umywają rączki, dziecko porzucone w parku czy w koszu na śmieci już nikogo nie interesuje, ani wierzących, ani kleru, ani klaskających klerowi polityków. Katolickich ośrodków dla porzuconych dzieci jak na lekarstwo, podobnie z hospicjami. Ale oczywiście człowiekowi, który zwija się z bólu podczas ciężkiej choroby ze świadomością, że to mogą być jego ostatnie tchnienia wmawia się, że cierpienie uszlachetnia. No dla mnie bajka! Obrzydliwe puszczalstwo kleru i molestowanie seksualne dzieci zamiata się pod dywan wyciągając do żyjących w nędzy emerytów rączki po pieniądze na coraz większe i bardziej ociekające złotem bazyliki. No i do tego dochodzi jeszcze finansowanie tego wszystkiego przez państwo co jest dla mnie absolutnym gwałtem na Konstytucji. Skoro mamy 90% katolików kościół nie powinien się martwić o datki od wierzących, za pieniądze od pozostałych 10% można wybudować jakieś place zabaw, upiększyć parki, zbudować świetlice dla dzieci tych, którzy muszą pracować w świętą niedzielę. Ale niestety za rządów PiSu w życiu się tego nie da zrobić. To i tak cud na Wisłą, że przeszło in vitro i pigułka po. PO również kłania się klerowi, ale jak widać nie aż tak bardzo. PiS i pan Duda nawet nie ukrywają tego, że zdanie Episkopatu będzie kluczowym przy dokonywaniu ważnych decyzji. A ważne decyzje ja bym chciała podejmować samodzielnie, a nie pod naciskiem, nakazami i zakazami ryzykując pierdlem albo śmiercią. Jeśli komuś podoba się państwo wyznaniowe niech jedzie do Afganistanu albo Iraku, tam każdy aspekt społeczny kontrolowany jest przez religię. Przy czym tam kiedyś też było względnie normalnie, ale dzisiaj można sobie popatrzeć do czego doprowadza fanatyzm. Tego chcecie w Polsce? Sądzicie, że takie rzesze ludzi wyjechały na zachód tylko za kasą? Pogadajcie sobie z kimkolwiek kto nie zapieprza tam tylko na socjalu, komu się coś tam udało osiągnąć, a dowiecie się, że zostali tam nie tylko ze względu na kasę. Ludzka mentalność jest inna, a u nas stawiając u władzy PiS nie da się tego osiągnąć. Jak tylko Duda wygra wybory do łask wrócą Smoleńsk, teorie spiskowe, wietrzenie afer i zapewniam, że nic się zmieni. Tematy zastępcze jak za ich poprzedniej kadencji przysłonią wszystko to, co wymaga naprawienia. Bo dla fanatyków nie liczy się dobro innych, liczy się sterowanie głupim ludem dla własnej satysfakcji.

 

Mówisz że za PiS tego nie da sie zrobić, ale przecież PO rządziło 6 lat i nic w tym kierunkiu nie zrobiło.. To jest normalne że jeżeli 90% społeczeństwa wyznaje taką wiarę, to wartości takiej religii są kultywowane. Z niektórymi Twoimi postulatami można się zgodzić,ale nikt sie nie zgodzi na tak radykalne kroki ponieważ większość społeczeństwa nie jest na to przygotowana, a Ty nie jesteś większością, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duda moim zdaniem z perspektywy potencjalnych kandydatów PiSu jest wyborem hm wręcz wyśmienitym zważywszy na to kto w Pisie jest.....

Jest młody, a ma doktorat z prawa, wieloletni urzędnik w Kancelarii prezydenta do tego najaktywniejszy polski europoseł w rankingach.

Lepszego kadydata Kaczyński by nie znalazł w Pisie no chyba ze poza partią.

Ma charyzmę dobrze przemawia, nie z kartki. Do tego wyrobione patriotyczne poglądy. Dla prawicy to kandydat bardzo dobry. Pytanie czy dla reszty społeczeństwa też.

Moim zdaniem innym kandydatem Pis by tak dobrego rezultatu nei uzyskał. Nawet jakby starował Ziobro lub Gowin.

Na tym tle Komorowski to kto?

Zwykły magister historii, który ma niejasne powiązania z WSI a szczególnie ze skokiem Wołomin.

No choćbym nie wiem jak wczuł się w lewackie myślenie i szukał zalety Komorowskiego choćby jednej to żadnej nie znajduje. Tylko chyba to że nie jest z PiSu bo jako prezydent jest o niebo gorszy od Kaczyńskiego, o kosmos od Kwaśniewskiego i nawet o 3 przecznice od idioty i zdrajcy Wałęsy. Bo poza gadaniem głupot i podpisywaniem ustaw podwyższających podatki nic innego mądrego nie robi.

Skacze po krzesłach jak małpa w cyrku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, dziękuje :)

 

Duda, podobnie jak kiedyś Kaczyński ma świetnych PRowców, to wszystko. Kamienna twarz bez grama uczuć + sztuczny uśmiech sprawiają dla co niektórych wrażenie konkretnego faceta. Nie reagowania na słowne zaczepki czy skrajnie odmienne poglądy można się nauczyć. Z resztą oni wszyscy są tak wyszkoleni. Tyle osób było zachwyconych Hoffmanem, a wystarczyło mu podać trochę alkoholu, wsadzić do samolotu z kumplami i żonami i hipokryzja wyszła tak, że aż zaskoczyła samego prezesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się obydwaj kandydaci nie podobają, może zagłosowałbym na Dudę bo mam dość Komora i PO ale raz jest katotalibem, dwa jego poglądy gospodarcze są szalone z jednej strony słusznie np chce obniżać podatki i zwiększyć kwotę wolna od podatku a z drugiej chce zwiększyć socjal, nakłady na służbę zdrowia i pomoc chorym dziedzinom gospodarki jak górnictwo itd. skąd na to chce wziąć pieniądze. Nic tez nie mówi o likwidacji przywilejów dla mundurowych i nauczycieli, prywatyzacji szkolnictwa a stąd mogłoby iść oszczędności na zmniejszenie podatków i rekonstrukcję demograficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoffmana to chyba sam Prezes załatwił, bo za bardzo obrósł w piórka :D Polityka i hipokryzja to duecik zgrany...

Hofman to jak się okazało zwykły debil który jak myślał że został rzecznikiem PiSu to złapał Pana Boga za nogi.

Zapłaci za to tym że miejsca na liście nie dostanie i z ciekawie zapowiadającą się karierą może się pożegnać.

Lubiłem czasem jego dygresje ale zawsze wydawał mi się jakiś taki zbyt pyszałkowaty. Zbyt mało w nim było pokory.

Co innego Duda. Ten ludzi szanuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasaw Informacja obiektywna, to taka, która nie została zmanipulowana, to informacja, która nie narzuca Ci sposobu myślenia, a daje przestrzeń do stworzenia włąsnej opinii na dany temat. Jeżeli nie czujesz różnicy między nimi, przyglądaj się pracy dziennikarzy z Polsati i TVN i spróbuj wyczuć tą różnicę. Nie twierdzę że TVN ciągle manipuluje, ale bardzo często próbuje wpłynąć na sposób myślenia telewidza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na wyborach.Komorowskiego poparłem.I jestem zaskoczony wynikami wyborów.Troszkę na minus.Bo myślałem,że to Komorowski wygra w cuglach.Ale i troszkę na plus :D bo pokazuję to,że nasza demokracja ma się dobrze.Skoro,tak różni kandydaci mają często podobne poparcie.

Wynik Dudy i Komorowskiego pokazuje,że scena polityczna jest zabetonowana na wieki, przez duet PIS I PO.Ogromne gratulację należą się dla Kukiza.Ponad 20 % poparcia, pokazuje,że są w Polsce ludzie, którzy mają dość wojny PIS z PO.

Polacy są już zmęczeni tymi tematami dla nich bez znaczenia.Czy Komorowski ma wąsy czy nie,gdzie będzie pomnik smoleński.

Wyborcy Korwina, cóż nie popisali się.Może i dobrze,bo człowiek, który gardzi ludźmi.Kobietami i niepełnosprawnymi.Nie jest godny być prezydentem.Wracając do Kukiza.W wielu miejscach ma on rację.Choćby w ograniczeniu samowoli urzędników.

Gdybym miał 25 lat, bym go pewnie poparł.

Co do Dudy.To na pewno ogromne gratulacje :brawo: bo i człowiek uzyskał ogromny sukces.Bo z jego punktami można się zgodzić.Choćby walka z bezrobociem.

Ale dla mnie to kandydat silnie związany z kościołem.Ja jestem za aborcją, in vitro.Związkami partnerskimi.

A kto mi zagwarantuję,że Duda jako prezydent nie zajmie się sprawami dla m nie mało ważnymi.Choćby Smoleńskiem.

Ta druga tura będzie między Komorowskim i Dudą.

Ja popieram Komorowskiego.

Bo jestem człowiekiem lubiącym ciszą i spokój.

Na koniec o frekwencji.Ponad połowa nie poszła.

Czyżby żaden z kandydatów i kandydatka im się nie podobała ?

A ja jestem pod wrażeniem wypowiedzi monka :shock: Chyba po raz pierwszy chłopak się tak opisał :mrgreen: I fajnie, że potrafił docenić wynik kandydatów, na których sam nie głosował :uklon:

 

A można wiedzieć, monku, czemu gdybyś miał 25 lat, to oddałbyś głos na Kukiza? Jakie to ma znaczenie, wiek w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałam na Dudę, czego się nie wstydzę, ale jest pod wielkim wrażeniem wyniku Kukiza :uklon: I zdecydowanie wolałabym prezydenta w czarnej skórze i z dziarami niż

pana Komorowskiego. Jego czas się wypalił, jego bajka skończyła ... co on chce przez kolejne 5 lat robić w pałacu prezydenckim? Chyba tylko 4 litery grzać przed kominkiem z małżonką. I niech sobie żyje spokojnie, ja do człowieka nic nie mam, ale to nie jest odpowiednia osoba do reprezentowania państwa. No, sorry :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że za PiS tego nie da sie zrobić, ale przecież PO rządziło 6 lat i nic w tym kierunkiu nie zrobiło.. To jest normalne że jeżeli 90% społeczeństwa wyznaje taką wiarę, to wartości takiej religii są kultywowane. Z niektórymi Twoimi postulatami można się zgodzić,ale nikt sie nie zgodzi na tak radykalne kroki ponieważ większość społeczeństwa nie jest na to przygotowana, a Ty nie jesteś większością, niestety.

No jakoś po wprowadzeniu ustawy zezwalającej na kupno pigułki po w aptekach brakło tego środka, pomimo gromów z ambon i sprzeciwu rzekomo dominującego w tym kraju konserwatywnego społeczeństwa. Więc jak to jest? Same nastolatki pobiegły do aptek z tej wyzwolonej, wyuzdanej części społeczeństwa? Czy może wreszcie pozwolono ludziom robić to co chcą i oni to zrobili? No więc jak to jest z tymi chrześcijańskimi wartościami? Życie pokazuje póki co z każdym radykalniejszym krokiem coraz większą hipokryzję tego wyznania i całe szczęście widzą to młodzi ludzie, którzy coraz częściej nawet nie przyjmują bierzmowania, bo o ile do komunii są niejako zmuszeni przez rodziców i presję otoczenia, o tyle będąc już starszymi mogą sami decydować. To raz, a dwa katolicy nie mogą zrozumieć, że sprawy religii to są sprawy tak prywatne jak kształt moich cycków czy warg sromowych. Są takie panienki, które świecą cyckami czy tyłkami i jeśli chcą to robić to jest ich sprawa, ale nikt Ciebie czy mnie nie może zmusić do oglądania tego, a jeśli to robi popełnia przestępstwo, więc jeśli 90% społeczeństwa chce wierzyć w trzech gości w jednym nie ma sprawy, niech wierzą ale niech nie narzucają tych swoich wartości całej reszcie, która musi ponosić konsekwencje tego, że urodziła się w Polsce. A wyjeżdżać też nie mam ochoty, właśnie przez to, że się tu urodziłam, płacę tu podatki i dawanie mi wyboru albo się dostosuję albo spieprzam co najmniej zalatuje mi faszyzmem. Przypominam również, że Hitler również miał poparcie ogromu społeczeństwa, co nie oznacza, że ta zdecydowana większość kiedykolwiek miała rację. Putin też ma zajebiste poparcie i wierzy w niego 80% społeczeństwa. Skoro mamy państwo świeckie opierajmy się na świeckich zasadach, a swoje moralne zasady stosujmy we własnym życiu i tyle. Nikt katolikom nie zabrania kultywowania tradycji na swój sposób, nikt ich tradycji nie neguje ale tak jak mam gdzieś, ze kolega z pracy ma 8 dzieci, bo jest głęboko wierzącym katolikiem, a inny po pracy zakłada gajer i lakierki żeby jako Jehowy nawracać ludzi tak każdy innego wyznania,w tym katolik powinien mieć gdzieś, że czuję potrzebę posiadania własnego dziecka nie mogąc go mieć i chcę skorzystać z in vitro czy móc z godnością umrzeć chorując na nieoperacyjnego raka mózgu. To jest wg Ciebie radykalne? PO rządziło, owszem, nie zrobili wiele dobrego w kierunku zmian mentalności, ale coś jednak drgnęło. Za ich rządów przynajmniej fanatykom nie udało się zablokować dostępu do aborcji w szczególnych przypadkach, co jak z resztą dobitnie pokazał Chazan na niewiele się zdało, bo wystarczy jeden hipokryta fanatyk w szpitalu i nie ważne czy dziecko jest z gwałtu, czy ciężko chore i nie przeżyje nikt kobiecie nie pomoże zmniejszyć traumy. Więc nie mów mi, że nawet w świetle obowiązującego prawa kler nie rządzi zza pleców swoich sługusów. Dopuszczając do władzy PiS pod jakąkolwiek postacią to wszystko przybierze wymiar prawny i jedyne o czym będzie można samodzielnie zadecydować to organizacja na którą przekażesz 1% swojego podatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałam na Dudę, czego się nie wstydzę, ale jest pod wielkim wrażeniem wyniku Kukiza :uklon: I zdecydowanie wolałabym prezydenta w czarnej skórze i z dziarami niż

pana Komorowskiego. Jego czas się wypalił, jego bajka skończyła ... co on chce przez kolejne 5 lat robić w pałacu prezydenckim? Chyba tylko 4 litery grzać przed kominkiem z małżonką. I niech sobie żyje spokojnie, ja do człowieka nic nie mam, ale to nie jest odpowiednia osoba do reprezentowania państwa. No, sorry :bezradny:

i słusznie :D

Chciałbym dodać też, że jeśli Duda faktycznie prezydentem zostanie to Moim skromnym zdaniem największym przegranym tej sytuacji będzie J. Kaczyński a nie Komorowski. Ze wzgflędu że może w końcu dorze do niego, że bez jego przywództwa republikański konbserwatywno-liberalny umiarkowanie PiS jest zdolny do wielkich rzeczy i wielkich sukcesów.

Sukces Dudy mógłby przyspieszyć taką konkluzję w głowie Prezesa. Ten sam pogląd wygłosił K Wojewódzki w odcinku z Anna Grodzką.

Młody Duda mógłby wypchnąć Kaczyńskiego i stać się dobrą młodą nowoczesną twarzą prawicy wraz z Gowinem i Ziobrą :D

Kaczyński nie jest głupi. Widzi że jeśli nie angażuje sie w kampanie z Macierewiczem do spółki to i efekty są :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanie olbrzymi pomnik prezydenta Kaczyńskiego i już nie będzie gdzie parkować.

I nie widzę w tym nic złego, bo to był wspaniały prezydent, najlepszy jakie w historii mieliśmy!

 

A skoro wynik I tury jest jaki jest, to chyba najlepiej świadczy o tym, że społeczeństwo nie jest zadowolone z super liberalnych rządów Platformy, która tak naprawdę ma w dupie obywateli, a tylko chce utrzymać stołki. Co oni Wam niby dali detektywmonk, platek rozy, MalaMi1001 ? Bo ja wcale nie widzę, żeby w tym kraju było dobrze!

 

Nie mówię, że Duda jest idealny i że nie jest popierany przez Jarosława, co jest oczywiste, ale jak mam wybierać, to wolę rzetelność i uczciwość, a nie machloje i przekręty na każdym kroku ;)

 

Ale z jednym się zgadzam, najlepsze dla państwa byłoby zwycięstwo kogoś spoza starego układu. Sama nie bardzo byłam przekonana do Pawła, ale teraz gdyby doszedł do II tury, to poparłabym właśnie jego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z innej mańki. Czy zauważyliście że tw wybory pokazały jak WIELU ludzi NIE popiera prezydenta?

Elektorat dudy 35%+Kukiz 20%+ pozostali z 11%. Łącznie to daje ponad 60 dobrze procent.

A tzw sondaże w TV mówiły że Prezydenta popiera 70% społeczeństwa, ba mówili nawet że elektorat PiSu go popiera/....

gdzie ? jak?

Czy ktoś mi te kłastwa medialne potrafi racjonalnie wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, ale jakby co Ty stawiasz szampana, pamiętaj ! Ja się czuję zaproszona :lol:

Kiedyś dostałem butelke za 500 stów od zaprzyjaźnionego prezesa jednej firmy. Trzymam ją ponad rok.

Jak Komór przegra na bank tą butelke wypije i poczęstuje każdego kto zechce pod porażkę zdrajcy Komorowskiego wypić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, dziękuję :smile:

 

stanie olbrzymi pomnik prezydenta Kaczyńskiego i już nie będzie gdzie parkować.

I nie widzę w tym nic złego, bo to był wspaniały prezydent, najlepszy jakie w historii mieliśmy!

Więc postaw sobie jego pomnik pod domem, nikt ci tego nie broni.

 

Co oni Wam niby dali detektywmonk, platek rozy, MalaMi1001 ? Bo ja wcale nie widzę, żeby w tym kraju było dobrze!

 

Nie mówię, że Duda jest idealny i że nie jest popierany przez Jarosława, co jest oczywiste, ale jak mam wybierać, to wolę rzetelność i uczciwość, a nie machloje i przekręty na każdym kroku ;)

Nie jest dobrze, bo ludzie są leniwi i liczą wciąż, że ktoś im coś da. Ja jestem żywym przykładem na to, że jeśli tylko człowiek zewrze poślady naprawdę można coś tam osiągnąć i w miarę dobrze żyć. Ale na to składa się wiele wyborów z przeszłości i umiejętność perspektywicznego myślenia. Jeśli tego się nie ma faktycznie pozostaje liczyć tylko na bogate państwo i przychylność władzy. Ja nie twierdzę, że jest super, ale na pewno nie będzie lepiej tylko i wyłącznie dzięki zmianie władzy. Pracę trzeba zacząć u podstaw, bo największe wałki przeciwko dobru wspólnemu kręcą ci maluczcy, przykładów mogę podać mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×