Skocz do zawartości
Nerwica.com

SELEGILINA (Selgres)


Fightel

Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy selegilina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      11
    • Nie
      4
    • Zaszkodziła
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się ze powinienem brać dużo więcej sulpirydu. Prostym sposobem sposób na upregulacje receptorów dopaminergicznych są neuroleptyki (w tym sulpiryd) w dawkach przeciwpsychotycznych przez określony czas tych o wysokim i względnie selektywnym powinowactwie do receptorów D2. 
Dawki przeciwpsychotyczne to powyżej 400mg, ja biore 50 ;)
Co wtedy z moim stackiem urydyna/cholina  itd ?

 

Edytowane przez conrrado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj piąty dzień brania Sele, na poczatku 2,5mg, dzis 7,5mg. Póki co ZERO efektów pozytywnych. Rano, jak zwykle od 5 lat totalna zamuła i bardzo obniżony nastrój. Próbowalem brać sublingual, z tłuszczami i bez, na czczo, z posiłkiem i po posiłku.
Biorę do tego l-dopę w postaci ok 600gr Mucuny, i mnóstwo innych supli (Piracetam i acetylo, boostery, nootropiki, magnez, b-complex, omega3, ostropest i mase innych.
Jutro i pojutrze wezme tylko samą Sele, jak nie zadziała, wedruje do kosza. To na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

Czy ktoś stosowała Selegiline na OCD(ZOK) i Fobie społeczną w monoterapii? Szukam jakiejś alternatywy dla leków SERT po latach stosowania (Anafranil, Paro, Esci, Wenla, Dulo itd..) serotonina nie wpływa na mnie najlepiej. 

Myślę jeszcze o polaczeniu Pregabaliny z  Selegininą, ponieważ związku z tym że OCD rozwinęło się równocześnie z Fobia społeczną podejrzewam ze problemem mogła byc Dopamina. 

Pozdrawiam wszystkich którzy jeszcze pozostali na tym forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamilo80 Wiesz, taka drażliwość po inhibitorze MAO to częste zjawisko. Ale z własnego doświadczenia mogę Cię ostrzec, że leczenie inhibitorem MAO (nieważne czy A czy B), może doprowadzić nawet do psychozy.

 

Dużo bezpieczniejsze są antagonisty presynaptycznych D2/D3 jak np. sulpiryd i amisulpryd - jeśli potrzeba ci dopaminy na motywację. One mają potwierdzone działanie w depresjach, które źle reagują na klasyczne antydepresanty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 17:47, MarekWawka01 napisał:

@Kamilo80

Dużo bezpieczniejsze są antagonisty presynaptycznych D2/D3 jak np. sulpiryd i amisulpryd - jeśli potrzeba ci dopaminy na motywację. One mają potwierdzone działanie w depresjach, które źle reagują na klasyczne antydepresanty

Z czym bezpieczniejsze ? Z tym, ze wywalaja poziom prolaktyny w kosmos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 07:03, Dominik999 napisał:

Czy selegeline w dawce 2,5mg można łączyć z dulo 60mg?

Łączenie MAOi z SNRI jest raczej niezalecane. Selegilina jest MAOi selektywnym i odwracalnym, niemniej nie mogę Ci powiedzieć, że ten miks byłby spoko. Może akurat u Ciebie wystąpiłaby nadwrażliwość na to połączenie. Co lekarz na to?

 

W dniu 1.02.2022 o 17:47, MarekWawka01 napisał:

Dużo bezpieczniejsze są antagonisty presynaptycznych D2/D3 jak np. sulpiryd i amisulpryd - jeśli potrzeba ci dopaminy na motywację. One mają potwierdzone działanie w depresjach, które źle reagują na klasyczne antydepresanty

Antagoniści dopaminy mogą powodować dyskinezy, jak również np. wspomniany przez kolegę wyżej wyrzut prolaktyny. Nie wiem, czy to takie bezpieczniejsze. Ktoś w innym temacie zarzucił ankietę na Reddicie ze sporą ilością wypowiedzi, jakie leki działają na anhedonię. Selegilina zajmuje wysokie miejsce (to oczywiście ankieta dotycząca anhedonii, a nie motywacji, but still). U mnie sulpiryd czy Solian w ogóle nie dawały motywacji. Wręcz przeciwnie. Trudno było mi chcieć coś robić, kiedy czułem senność.

 

 

Btw, jestem zainteresowany opiniami ludzisk o tym leku.

Edytowane przez Psychoanalepsja_SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×