Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?


natalia2608

Rekomendowane odpowiedzi

-ciągłe drżenie rąk

-nadpobudliwość myślowa

-zbytnie przejmowanie się wszystkim (nadwrażliwość)

-napady niekontrolowanej złości

-pojawiające się czasami niewyjaśnione napady lęku (objawy: pocenie się, kołatanie serca, gula w gardle itp.)

-częste bóle głowy i mięśni

-zespół niespokojnych nóg

-niemożność usiedzenia w miejscu i skupienia się na czymś na dłużej (np. przy oglądaniu filmu - ciągłe kładzenie się do łóżka, za chwilę siadanie, przechodzenie na krzesło, potem stanie, potem znów na łóżko i tak w kółko...)

-poruszanie palcami rąk, ciągłe zajmowanie się rzeczami, które leżą w zasięgu rąk

-brak motywacji, apatia

Większość z tych objaw mam codziennie, wydaje mi się że to nerwica ponieważ fizycznie jestem zdrowa. Proszę o odpowiedź czy takie objawy świadczą o nerwicy?

I jest jeszcze jedna rzecz, której w żaden sposób nie mogę zidentyfikować: nienawiść do pewnych dźwięków (to tego pasuje mi jedynie definicja fobii, ale nie jestem pewna...) np. kiedy słyszę szuranie ręką po jakiejś tkaninie (pościel, ubranie itd.) to towarzyszą mi przy tym okropne uczucia - mam ochotę zrobić albo komuś krzywdę, albo sobie - wszystko byleby tego nie słyszeć, przez zwykłe przejechanie ręką po spodniach mogę się nawet czasami popłakać tak bardzo nienawidzę tego odgłosu. Całkowicie zdaję sobie sprawę jakie to jest irracjonalne, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi na to co to może być, a chciałabym się tego pozbyć, jakoś wyleczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natalia2608, dlaczego szukasz sama, nie lepiej dać sobie pomóc i pójść do lekarza?

 

Niestety nie mam teraz możliwości wybrania się do lekarza, ale z pewnością zamierzam bo czuję się już zmęczona

 

-- 21 lut 2014, 08:57 --

 

Witam!

Nie sądzę, aby to były objawy akurat nerwicy natręctw, ale warto byłoby się z kimś skonsultować.

A problem z dźwiękami to może mizofonia?

 

Opis mizofonii rzeczywiście pasuje do tego co odczuwam. Bardzo dziękuję za pomoc! Tylko szkoda że nie ma na to lekarstwa z tego co wyczytałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×