Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki przeciwdepresyjne a migrena


Fryzurka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jakiś czas temu po jakimś okresie przerwy od antydepresantów poszłam do doktorki. Wcześniej Asertin, ostatnio Efevelon i obydwa tak strasznie wywołały u mnie bóle migrenowe, że w ostatni weekend myślałam że umrę 2 tabletkia a 4 dni strasznego bólu i mdłości, do tej pory ni żołądek ani głowa nie doszły do siebie, nie mówiąc o samopoczuciu, tak poszło w dół że sama już nie wiem jak sobie dalej radzić. Pani doktor poradziła mi narazie tylko na uspokojenie Xanax ale po nim oczy mam tak ciężkie że jeszcze bardziej żyć mi się nie chce a nie tylko coś robić. Stwierdziła, że nie wie co teraz mi dać.... I co nie ma pomocy dalej????>>>>>>> może ktoś wie co można brać przy takich migrenach???? Piszcie... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość ciekawe, bo sertralinę(Asertin) wykorzystuje się pozarejestracyjnie w LECZENIU bólu głowy pochodzenia naczyniowego, a wenlafaksynę(Efevelon) w USA coraz więcej lekarzy przepisuje off-label jako środek w profilaktyce migren. Jednak pewne dane wskazują, że u niektórych ludzi wenlafaksyna zamiast zwalczać migrenowe bóle głowy- to może je nasilać czy wręcz powodować.

 

Wiadomo- te leki jak każde inne posiadają działania niepożądane i mogą powodować bóle głowy.

 

A co można brać? NLPZy- czyli kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), ibuprofen(Nurofen, Ibuprom), ketoprofen(Ketonal) raczej odpadają, bo osłabiają działanie SSRI i brane razem z nimi powodują zwiększone ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego.

 

Bezpiecznie możesz wziąć paracetamol(Apap), ale wątpię, żeby Ci to pomogło na migrenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.

na migrenę o ile nie zacznie mnie boleć głowa to w podwójnej dawce zadziała paracetamol z kofeiną lub ibuprofen lub oba naraz, jeśli ból się zacznie na maksa to już wtedy raczej nie pomoże nic... ostatnio po efevelonie (2 dni po odstawieniu) wzięłam cinie 50 i to jakby stłumiło w połowie ten ból, ale też wiem że przy SSRI nie można brać tryptanów(np cinie), więc albo brać jedno albo 2, może wiadomo jeszcze o jakichś innych lekach które pomagają w depresji a nie szkodzą przy tym bardziej np na głowę..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×